Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Anyakönyvvezetöhez meg lehet-e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyakönyvvezetöhez meg lehet-e oldani a bejelentkezest hazassagkötes celjabol valahogy külföldröl?

Figyelt kérdés
Külföldön lakunk a parommal, de Magyarorszagon szeretnenk az esküvöt megtartani. A polgari szertartasig viszont valoszinuleg mar nem tudunk hazamenni. A kerdesem azokhoz szol, akik ismernek valakit, aki megoldotta ezt mar valahogy. Tudom, hogy alapvetöen 30 nappal elötte kell legkesöbb bejelenteni a szandekot szemelyesen, es hogy van, ahol meg tudjak oldani rövidebb idövel is, igy olyan megoldas is erdekel, ahol esetleg par nappal elötte jelentenenk be a hazasodasi szandekot.

#esküvő külföldről #anyakönyvvezetőhöz bejelentkezni
2014. jan. 7. 12:18
1 2
 1/16 Youknowwho ***** válasza:
63%

A 30 nap az 30 nap. Kevesebb várakozási idő kizárólag indokolt esetben adható (halálos betegség pl.). A külföldi állampolgárság (ha nem kettős legalább az egyik felnel akkor nem tudom milyen huzavonával jár.

De szerintem ha engedélyezett is a 30 nap alól biztos nem ad felmentést .

2014. jan. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Pár nap ne viccelj már, olyan csak a filmekben van.
2014. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

Nem, személyesen kell ott lenni.

Azt, hogy hamarabb akarjátok lehet kérni, de személyesen, annak van átfutási ideje is, az azért nem pár nap..hanem minimum 1-2 hét.


Viszont, a kért időpontot hogy garantáljatok,hogy szabad legyen?


1 év alatt nem jöttök haza egyszer sem? (1 évvel lehet a házasságkötési szándékot bejelenteni 2013 március őta)

Vagy most találtátok ki, és addig nem jönnetek haza?

Házasodjatok az adott országban, honosításra adjátok be itthon, a szertarást ugye meg lehet tartani itthon, csak akkor nem írtok igazi papirokat alá.../ kitelepült szertartáson amúgy is gyakori/

2014. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a välaszokat. Mindketten magyarok vagyunk.
2014. jan. 7. 12:37
 5/16 A kérdező kommentje:

Magyarok a papirjaink, otthon van az allando lakcimunk is, csak munkavallalas celjabol dolgozunk kint EU-tagallamban (nem tudom, ez szamit-e egyaltalan barmit is) ideiglenes kinttartozkodassal.


A polgari esküvöt gyorsan szeretnenk adminisztracios dolgok miatt, lesz majd rendes teplomi esküvö is meg iden, igy viszont az idöpont es a hely szamunkra nem lenyeg, csak annyi, hogy Magyarorszagon legyen, tehat elmegyünk oda orszagon belül mar, ahol van szabad idöpont.

2014. jan. 7. 12:41
 6/16 A kérdező kommentje:
Szoval igen, most volt az eljegyzes, es addig nem jönnenk mar haza. Marciusban szeretnenk az esküvöt megtartani. Azert kerdezem, hogy meg lehet-e mas modon oldani a bejelentkezest, mert ha a papirok miatt kell ott lenni, akkor azt el tudjuk juttatni.
2014. jan. 7. 12:43
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem, de magyarként tudsz kinn házasodni...


Itthon a honosítás sem annyira bonyolult...bár lenyegesen egyszerűbb házasodni, mint honosítani...:)


Másképpen nem lehet, de egy adott önkormányzatnál levelezd le, segítenek...lehet jő fejek, és e tudjátok intézni a papírmunkát ...aztán amikor hazajöttök akkor pár nap alatt is elintézitek a hivatalos formát.

Ehhez nagyfokú rugalmasság kell részükről, amirő a magyar hivatalok nem híresek, de kis faluban megoldható....TALÁN

2014. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Na én tudok segíteni, mert mi is ebben voltunk benne. (mi is külföldön élünk, de otthon házasodtunk)

Személyesen kell időpontot kérni, ez tény. Vagyis mindketten bementek az ügyintézőhöz, viszitek a megfelelő iratokat,(az én esetemben kellett vinni a válóperi határozatot is, mert egyszer már voltam férjnél, és igazolnom kellett, hogy rég elváltam már) majd írni kellett egy kérvényt, hogy a külföldi élet miatt tekintsenek el a 30 napos türelmi időtől. A kérvényed a közjegyzőhöz kerül aki mindig elfogadja, és pár nappal később már kaptok is napot. Nekünk 4 napot kellett várni. Viszont nem ért tudni, hogy kell valami amivel igazoljátok, hogy tényleg külföldön dolgoztok. Mi a munkahelyünkön kértünk egy munkahelyi szerződést.

Vannak helyzetek amikor kérvénnyel eltekintenek a 30 naptól. Mi idén házasodtunk össze Budapesten.

Egyébként a törvényben is benne van, hogy a jegyzőnek bármikor joga van a 30 napot eltörölni

"2) A házasságkötést az anyakönyvvezető csak a házasságkötési szándék bejelentését követő harminc nap utáni időpontra tűzheti ki. A jegyző e határidő alól felmentést adhat."

2014. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is hozzátok, illetve a nyolcas válaszolóhoz hasonló helyzetben voltunk. Mi is a szabadságunk alatt intéztük a polgárit. A férjem felhívott több budapesti kerületi anyakönyvvezetőt, hogy ez és ez a helyzet, hol van több esélyünk megkapni a felmentést a 30 napos határidő alól. Szerencsére a XX. kerületi anyakönyvvezető több mint 50%-ra mondta, hogy megadja az engedélyt a közjegyző, így oda mentünk be és adtuk le a dokumentumokat. Kérvényt írtunk a 30 napos felmentésről és csatoltuk a repjegyeket a visszaútról. A hölgy 2-3 napot mondott, míg választ kaphatunk, de szerencsére már másnap hívott, hogy megkaptuk az engedélyt és azon a héten pénteken a lefoglalt időpontban megtarthattuk a polgárit.
2014. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a valaszokat! A kervenyt ott helyben irtatok meg, vagy mar elötte le kellett adni? Illetve az idöpontot ott valasztottatok ki?


Illetve az esküvöt is a XX. kerületben kellett tartani az ottani hazassagkötöben? Milyen volt maga a hely es az anyakönyvvezetö?

2014. jan. 7. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!