Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Külföldön élők, akik Magyarors...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldön élők, akik Magyarországon házasodtatok és volt névváltoztatás: mennyi idő volt a teljes procedúra? Hogyan intézhető ez az egész, ha az esküvő után rögtön vissza kell utaznunk?

Figyelt kérdés

A párommal otthon házasodunk össze, de másnap már utazunk is vissza. A nevemet szeretném megváltoztatni, de az állandó lakcímem, lakásban részesedésem, sőt még néhány számla is otthon az én nevemre jön, emellett még bt tag is vagyok (nem aktív, csak benne van a nevem), szóval jó sok papírmunka. Úgy tudom, 15 napon belül be kell mindenhová jelentenem a névváltoztatást (új személyi, jogsi, stb.). A kérdésem az lenne azokhoz, aki volt már hasonló helyzetben, hogy ezt kinek mennyi idő alatt sikerült elintéznie, illetve van-e valamilyen egyszerűbb mód, hogy ne kelljen mindenhová bemenni? Mennyibe került az egyes helyeken a névváltoztatás bejelentése és az új papírok igénylése?

A válaszokat előre is köszönöm, mindenkinek megy a like:)



2014. febr. 1. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi nem külföldön élünk, de én is gyorsan le akartam tudni az egészet, mivel van egy kisfiunk is nem tudok én sem csak úgy szaladgálni akárhová, bármikor. Azt mondom viszonylag szerencsém volt, nem gondoltam, hogy ilyen simán megy minden. Mert az esküvő után csak besétáltam az okmányirodába a papírjaimmal és ott az ügyintéző egy helyen egyszerre megcsinálta a személyit (később kiküldik), lakcímkártyát (ez azonnal kész van), és a jogosítványt (szintén későbbi, és sok helyről visszahallottam, hogy pl. a jogsiját csak a már kész személyivel csinálták meg), mivel helyben van ott a posta, így sehová nem kellett mennem és az egész várakozással együtt nem volt fél óra. Utána elmentem megkérdezni a tb kártyát, meglepetésemre ott is csak annyi teendő volt, hogy ki kellett tölteni egy lapot a névváltozásról és átírta a gépben a nevem, majd gyorsan meg is csinálta. Aztán gondoltam, ha már ilyen jól állunk megkérdezem a nav-ot is. Ott szintén egy nyomtatványt kellett kitölteni (azt hiszem a neten is van), bementem az ügyintézőhöz, mondtam neki, hogy még csak most adtam be minden papíromat mindenhová, tehát csak a házassági anyakönyvem van hivatalosan, de nem volt gond, elvette a régi adókártyámat, kaptam egy igazolást, hogy készül az új (amit most fél évre rá sikerült is megküldeniük, igaz benn egy évet mondott az ügyintéző :) ) És ennyi. tehát egy nap alatt simán letudtam az egészet. Fizetni csak az okmányirodában kellett. A bt-nél meg szerintem kérdezd meg az ügyvédet, hogy újra kell-e írni vagy elég a módosítás, mert akkor az gyorsan meglenne, a többi részét úgysem neked kell intézni. A lakás részesedés, meg gondolom a tulajdoni lap miatt érdekel oda nem kell bemenned, ezt nekem sem kellett. Remélem tudtam segíteni.
2014. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, kicsit megnyugodtam, hogy akkor nem olyan vészes!
2014. febr. 3. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!