Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ki fizeti a koszorúslányok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki fizeti a koszorúslányok ruháját? Kikből lesznek koszorúslányok?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy is megy ez. Ha ti mondjátok meg nekik, hogy milyet viseljenek, ti álljátok a ruhát? Vagy tetszőlegesen választhatnak maguknak, esküvőhöz hozzá illő színben, így ki fizeti?

Illetve nem kényelmetlen ezt kérni? Kikötni, hogy ezt meg ezt, ilyen színben?

Nálunk kb. 14 évig van koszorúslány, onnantól már nem illik annak öltözni.

A koszorúslányokat felkéritek, vagy evidens, hogy a "kicsik" azok? Van néhány család nálunk, akiknél evidens az esküvő hallatára, hogy a gyerek koszorúslány lesz, de csak közeli rokon gyerekeket szeretnék. Nem ciki ezeknek megmondani?


2014. febr. 5. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

1. A menyasszony fizeti a ruhákat, ő választja ki a koszorúslányokat, azt, akit akarnak. Nincs rokonsághoz, egyébhez kötve. Ilyenkor a menyasszony megmondhatja, milyen ruhát akar látni rajtuk, ők meg max. nem veszik fel és nem vállalják a koszorúslány szerepet.


2. A menyasszony megkéri a koszorúslányokat, hogy maguknak fizessék a ruhát. Ők vagy megtehetik, vagy nem, ettől függ, hogy koszorúslányok lesznek-e, avagy sem. Ilyen esetben a menyasszonynak nincs annyi joga beleszólni a ruhába, mint az első esetben, max. annyiban, hogy kék ruhát akar a lányoknak, és együtt kiválaszthatják. De én koszorúslányként, ha nekem kéne fizetnem érte, nem vennék fel olyan ruhát, ami nem tetszik, kényelmetlen, stb. Inkább visszamondanám ezt a "tisztséget". Volt már rá példa.


Gyerekek esetében nem tudom mi a teendő, gondolom a szülőkkel kell egyeztetni. Nem voltam még olyan esküvőn, ahol gyerekek voltak koszorúslányok.

2014. febr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Bárhogy lehet. A menyasszonynak illik fizetni, ezért úgymond joga van ruhát választani, sok kölcsönzőnél benne van az alapárban. Nálunk nem volt koszorúslány, ha lett volna "önjelölt", nem zavart volna, biztos nem olyan csúnya, akit szégyelni kell, csinálok vele is pár képet és kész.
2014. febr. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Felénk az a SZOKÁS, hogy a koszilányok fizetik, a menyasszony max megmondja, mit szeretne, pl. bordó abroncsos, de nem kötelező azt viselni. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy ez a nap nem a koszilányról hanem a párról szól, ezért illik tartani, amit kérnek.


Ha megszabja a menyasszony, hogy ilyen és ilyen ruha legyen, akkor illik kifizetnie is...

2014. febr. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Felénk ha a menyasszony fizet, akkor kérhet bármit és az illető eldönti, h hajlandó-e felvenni. Ha mindenki magának veszi, akkor a menyasszony csak annyit kérhet h legyen x színű (általában olyat kérnek ami megy a dekorhoz) de hogy hol, mennyiért, milyen szabásút,milyen hosszút vesz azt a koszorúslány dönti el. Mindkét esetben szokott venni a menyasszony valami apróságot ami egyforma lesz a lányokon (pl. kis csokor, hajdísz vagy kitűző).
2014. febr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a menyasszony kiválaszt ruhát, azt fizesse ő. Miért fizessen a koszorúslány egy olyan ruháért, ami nem az ő stílusa, lehet nem is áll jól neki, vagy a színe nem tetszik.


Ha nincs kikötése, max közösen kiválasztják az anyagot, abból meg olyan ruhát varratnak amilyen nekik tetszik, mindenki saját alkatához, ízléséhez igazítva, akkor pedig vagy felajánlja a menyasszony, hogy kifizeti, vagy nem.


Pl.


Fizessen inkább a menyasszony:

[link]


Szerintem a színe, a szabása meg minden pocsék, nehogy már nekem kelljen kiadni érte 30 ezret, mert a menyasszonynak "egyen-ocsmányság" az elképzelése!


Itt pedig fizessenek egyénileg:

[link]


[link]


Mert mindenki választhat saját színárnyalatot, és az alkatához illő szabást.


Ha fizetnem kellene olyanért, amit máshova nem tudok felvenni, és még a színének az árnyalatát, vagy a formáját se határozhatom meg, akkor inkább visszautasítom.

2014. febr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem 6, 8, 9, 12 évesek a koszorúslányaim, én kértem fel a kis drágákat. Abroncsos ruhát gondoltunk nekik, volt ám ujjongás érte. :) Mindenkinek tetszett minden ötlet, így felezzük az anyukáikkal a költségeket. Amúgy 4e egy ruha, nem vágna földhöz, de így legalább marad egy kicsi a zsebünkben.

Felénk nem szokás kéretlenül beöltöztetni a lányokat, max az 1-2-3 éveseknek van olyan cuki habos ruhácskájuk, de attól még nem koszorúslányok.

2014. febr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkit felpontoztam!
2014. febr. 6. 14:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a húgom és három jó barátnőm volt a koszorúslányom. Nálunk is voltak olyanok, akik szerettek volna még koszorúslányok lenni, de akkor összesen 11 db koszorúslányom lett volna, azt meg sokalltam volna. Én ragaszkodtam az egységes ruhához és az egységes színhez (napsugár sárga). Mivel ezek a ruhákat máshová nem tudták volna felvenni, így én fizettem az anyagot és a varratást is, de a fazont a lányok választhatták ki, de egységes volt. Szerintem ahány ház, annyi szokás.
2014. febr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk kecske-káposzta alapon ment a dolog, nem családból lettek a koszorúslányok, hanem közeli barátnőkből, felnőtt fiatal csajok, többféle testalkattal. Mivel kis költségvetésű esküvőnk volt, úgy állapodtunk meg, hogy ők állják maguknak a ruhákat, és együtt választottuk ki a fazont, színt, végül ezüst színű elegáns fazonú koktélruhák mellett döntöttek, amit más alkalomra is fel tudtak venni, árban sem volt elrugaszkodott és fazonban egyaránt jól állt a vékonyabb és a teltebb csajszikon is. Én úgymond csak jóváhagytam a választásukat, ők meg úgy voltak vele, hogy ruhát így is úgy is venni kell az esküvőre, akkor már miért ne vállalják a felkérést :) Így lett négy koszorúslányom, mert mind elvállalta a felkérést, bár én nem gondoltam volna, csak biztosra mentem :D
2014. febr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy 2 kicsi és 2 nagy. A kicsik aranyosak, de inkább figyelni kell rájuk mint segítenék a menyasszonyt. Lányunk és unokahúgom.Illetve a sógornőm és a barátnőm. Mi fizettük a ruhákat, csak az volt kikötés, hogy a menyasszony kísérői azonos, illetve a vőlegény kísérői azonos színben kell legyenek, de egymástól különböző. Így a kicsiknek kislányos, a nagyoknak nőies ruha volt azonos színben, amit közösen megegyezve döntöttek el.Babarózsaszín volt és napsárga. Az esküvő színe narancs.
2014. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!