Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Katolikus nő és református...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Katolikus nő és református férfi köthet egyházi házasságot? Vagy valamelyik félnek át kell térni a másik hitre? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés
2014. febr. 6. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nem kell áttérni... közös misét, szertartást kell kérni :) meg kell beszélni a két pappal... és van erre lehetőség, hogy együtt vezessék le a szertartást, így mindenki a saját hitében házasodik :) (van erre egy szó... milyen misének hívják ezt, de nem jut eszembe)
2014. febr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ökumenikus ?
2014. febr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
igen! köszi! :))
2014. febr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
esküszöm kérdező nem magammal beszélgetek! :D
2014. febr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Köthet akár úgy, ahogy az első válaszoló írta, akár bármelyikük vallása szerint. Nálunk katolikus esküvő volt, a férjem református, nem kellett áttérnie.
2014. febr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ökumenikus istentisztelet a neve, nem mise :)
2014. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
református vagyok, férjem katolikus, református esküvő volt. Senki nem tért át semmire.
2014. febr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
A húgom katolikus, a férje református, és református esküvőjük volt. A református lelkészek rugalmasabbak.
2014. febr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Akkor megnyugodtam. Gondolkodóba ejtett a dolog, mert úgy emlékeztem, hogy anno kereszt szüleim esküvőjén a férjnek át kellett "térni" katolikus hittre, hogy a pap összeadja őket a katolikus templomban.

Az mondjuk szerintem is igaz, hogy a református papok rugalmasabbak mint a katolikusok.


Erről a Ökumenikus istentiszteletről még nem hallottam de megnyugtató tudni, hogy ilyen is van, mivel szeretnék majd én is templomi esküvőt... :)

2014. febr. 7. 16:51
 10/13 anonim ***** válasza:
A katolikusoknál sem kell áttérni. Nálunk katolikus esküvő volt és fel sem merült, hogy a református férjem áttérjen.
2014. febr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!