Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lehetne megoldani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne megoldani a nevvaltoztatast, ha angliaban dolgozok es eskuvo utan jovunk is vissza?

Figyelt kérdés
Nincs ido a papirokat elintezni, de szeretnem felvenni a volegenyem nevet az eskuvo utan. Iskolai oklevelet is szerzek az eskuvo utan s arra mar a ferjezett nev kellene.
2014. febr. 9. 11:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
magyar nagykövetségen kérdezz rá
2014. febr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A nagykövetségen.
2014. febr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Ha követsegen intezed a szemelyicseret, eltart 2-3 honapig.

Ha megteheted maradj otthon, csinaltass egy ideiglenest, az eredetit pedig meghatalmazassal atveheti helyetted mas is.Utana pedig elküldi neked.Igy kb 3 hetet kell varnod.

En parszor csereltem szemelyit.Mindig igy csinaltam.

2014. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen. A szemelyit akkor meg ok es mi van a tobbivel? Jogsi es utlevel stb. es nem rosszabb ha egyik ilyen neven less a masik meg olyan. Mert igazabol cask a vezeteknevet veszem fel a keresztnevemmel. Szoval nincs benn "ne" igy olyan mint e leanykori nev. szoval attol felek hogy baj less hogy ossze vissza vannak az iratok. Es hasznalhatom a ferjezett nevem utana akkor is ha nincs minden papirom atirva?

koszi a valaszokat!!!!

2014. febr. 9. 11:22
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hat jogsihoz nem ertek, mert nekem nincs, de az utlevelet mar követsegen inteztem, szinten 3 honap.Nem nagyon volt idöm hazarohangalni.Az en papirjaimon in össze vissza vannak a nevek meg a lakcimek, mert azt is valtoztattam. Pl a nemet adoszam papiromon meg a ferjezett nevem van, de azt sajna nem cserelik ki :/

Annyi a hatrany, hogy mindenhol magyarazkodnom kell.

Azt nem tudom, hogy neked lesz e belöle baj Angliaban.

De amugy kicsit idegesitö tud lenni.

2014. febr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Amig nincs atirva a neved, addig szerintem ne nagyon hasznald a ferjezett neved, mert azzal csak megkeversz mindent es mindenkit. Hidd el tapasztalat. :D
2014. febr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
ok koszi. Hasznos valaszok.
2014. febr. 9. 11:39
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mennyi időd van otthon? Mi nyáron esküdtünk és a komplikációk elkerülése végett, plusz nem is akartam felvenni férjem nevét, nem változtattunk semmit, még itt titulust se váltottam.

Mindent meg kell változtatni, ha fel akarod venni a nevét, nem lehet felesbe. Én nemrég jöttem rá, hogy sajnos személyi igazolványt nem intéznek a londoni nagykövetségen, csak otthon. Így most csak jogsim van igazoló eszközként, még jó, hogy az van. Mert direkt nem csináltattuk újra az útlevelet, mert személyivel is lehet boldogulni. Idén haza se tudok menni, mert nincs rá pénzem, de nem is tudom, hogy kiengednének e, be engednének e, ha csak jogsim van...Szóval lehet, hogy nekem még muszáj lesz személyesen nagykövettségre leutazni...:S

Ha nincs időd elintézni pl a személyit, akkor lehet véghez se tudod vinni a névváltoztatást, vagy papírok nélkül maradsz egy ideig.

2014. febr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
én Franciaországban mentem férjhez, itt mindenütt a férjem nevén szerepelek , viszont a lánykori nevem van az utlevélben, személyigazolványban, jogositványban. lehet, hogy hülye a kérdés, de személyigazolványban (és a többi magyar igazolványban) nem csak akkor lehet "nevet cserélni", ha már állampolgár is az illetö? vagy hogy van ez?
2014. febr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sztem akkor ugy less, hogy bemegyek eskuvo utan hetfon az okmanyirodaba es elinditom a szemelyi es jogsi + lakcim kartyakat es anyumat megkerem hogy kerje ki meghatalmazassal es elkuldi postan nekem. Az utlevelem meg marad ahogy van mert ha a szemelyi megvan akkor az utlevel nem is igen kell, de ha meg is akkor meg ott a nagykovetseg. szerintetek ez igy ok? Megegyszer koszi a valaszokat.
2014. febr. 9. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!