Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Maximum 50 fős esküvősök,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Maximum 50 fős esküvősök, mennyibe került az egész minden?

Figyelt kérdés
Nálunk kb. 40 fő lesz. Szeretnénk egy fogadást is. Leírnátok, hogy mi mennyibe jött ki, és az is hogy pl. a tortát, sütiket otthon, vagy cukiban sütöttétek. Meg azt is, hogy mikor kezdtétek tervezni. Válaszaitokat nagyon köszönöm.
2014. febr. 25. 21:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
2014. febr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom neked mi bajod van, de remélem nagyon fáj...

De lehet igazad van.. az én qva anyámat hogy egy koktélruhában mentem férjhez. Bocs, legközelebb nem fordul elő...

2014. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ez az egész a te igényeidtől függ.

Pl a mi esküvőnkön 30 an voltak. Nekünk 500 ezerbe került.A férjem kedvéért mondtam le a nagy esküvőről, cserébe az volt a feltételem , hogy ugyanúgy lesz minden. Rendes habos menyasszonyi ruhám volt, ami a menyecskeruhával együtt ha jól emlékszem 100 ezer volt. Szakácsot fogadtunk , bőven volt étel, ( ésszerű kereteken belül) és nagy volt a választék. Ez igaz volt az italokra is, márkás, jó minőségű italok voltak.

Nagyon jó hírű fényképészt fogadtunk, mert szerettem volna jó képeket, de nem kértem több száz darabot belőlük. A kb 50-60 kép talán 40-50 ezerbe került.ezer volt darabja és adott pár grátiszt is. Zenészünk is volt. A virágoknál nem szálltam el, 11000 volt összesen. Kikötöttem hogy a csokrom 5 ezer, fehér rózsából és valami lila virágból. A gyűrűink kb 50 ezer volt, a férjem nem akart túl feltűnőt hordani. Voltak székszoknyáink, terem dekor ami magunk csináltunk. A férjem ruhája + cipő kb. 30 ezer volt.

A sütemények cukrászdából voltak. kb 25000, ebben benne volt a menyasszonyi torta is ami nagyon szép 3 emeletes volt.Voltam körmösnél, volt kontyom, smink ez összesen a próbával kb 12 ezer volt.

Anyukám szakács de nem engedtem őt főzni, sütni, mert ez a nap az ő számára nem erről kellett szólnia. én sem csináltam ilyeneket. Én csak arra koncentráltam hogy menyasszony vagyok, anyukámnak meg az volt a dolga hogy örömanya legyen. Szóval lehet soknak tűnik az 500 ezer , de én mindent akartam ami egy normál esküvőn van. Van amire többet szántunk van amire elég keveset ( pl virág- de egyébként az ára ellenére nagyon szép volt) Ezt ki lehetett volna hozni sokkal többől ( pl valamilyen kastélyszállóban esküdni) és nyilván sokkal kevesebből is.

Szóval minden rajtad áll. Ha te drágább gyűrűt vagy virágot akarsz akkor ne legyek mérvadó a 11 ezres virág költségemmel, de akkor se ha te kevesebbet adnál a ruhádért. Szóval gondold át neked mi mennyit ér, és a szerint kalkulálj.

2014. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nagyon jó esküvőnk volt,mindenki jól érezte magát, és nem került olyan hú de sokba. 45 fő volt.


A ruhámat varrattam, nagyon különleges, de szép volt: 30.000

A vőlegény öltönye: 30.000

2 cipő: 15.000 (mivel nem hordom úgyse többet és annyira nem is látszott, így megfelelt egy 7 ezres magassarkú is)

Menyecskeruhát használtan vettem pár ezerért.

Sminkem: 5 ezer. Hajam ingyen csinálta a fodrász barátnőm.

Körmös 3 ezer.

Fotós: 80 ezer volt mindenestül (a legjobb a környéken)

Meghívók: Párom csinálta, mivel informatikus, gyönyörű meghívót szerkesztett, kinyomtatni meg nem került sokba, filléres tétel kemény papírra is. Ültetőkártyákkal szintén ez a helyzet.

Köszönőajándékot a nővéremmel csináltunk, kis kreativitással, pár ezer ft-ból kijött :)

Helybérlés nem volt, olyat kerestünk, ahol vállalják úgy is, hogy ott fogyasztunk ételt, ami alapból elég nagy bevétel nekik.

Kaját ott főzték és a felszolgálást is ők adták, 2 féle leves volt, sültes tálak, rántott dolgok, sokféle köret, marhapörkölt, éjfélkor töltött káposzta. Fejenként 4 ezer forint, tehát 180.000 összesen.

Tortákat, süteményeket mind a rokonság állta, szülők nagyszülők, testvérek stb. Mindenki sütött pár tepsivel, vagy süttetett, de felénk ez így is szokás, tehát ez semmibe nem került.

Ital: Olyan 40.000ért vásároltunk nagykerben, de el se fogyott minden, vissza vittünk 10 ezernyit.

Csokrom 5 ezer, csak egy picike :)

Zenész egyedül volt, egy 20ast kért plusz étel-ital.

Anyakönyvvezető nem kért pénzt.

Gyűrűk már előtte pár éve megvoltak, mert karikagyűrűvel volt az eljegyzés, csak jobb kézre került.

Dekorációt mi csináltuk a tesómmal.


Tehát durván 400.000ből kijött az egész, és semmi igénytelenség nem volt szerintem.

2014. febr. 27. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!