Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meg tudná nekem mondani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy az anyakönyvi hivatalban hogy adnak időpontot? Hány nap múlva lehet megtartani a polgári szertartást körülbelül? Sokat kell várni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát bemész vagy felhívod őket. Valahol már hónapokkal előre be kell jelentkezni, valahol elég 2-3 hét.
2009. dec. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az ügyfélkapun keresztül neten kértünk időpontot. El kellett menni 1 héten belül személyesen megerősíteni. Aztán kellett még 1 hónapot várni, hogy meggondolhassuk magunkat. De nálunk mondjuk volt egy kis kavarás az időpontokkal mert a nő elszúrt valamit, de végül olyan 3 hónap volt mindenestől a várakozás. De nálunk a kavarás miatt volt ez részben. Szerintem 1,5 hónap alatt meg lehet oldani. Persze ha találtok időpontot.
2009. dec. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1 hónap a minimális várakozási idő, a maximális akár több hónap is lehet.
2009. dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi anno mikor bementünk, hogy lefixáljunk egy időpontot, akkor még volt kb. fél év a kiválasztott napig. Ekkor mondta, hogy ceruzával beírja, hogy oda már más ne tudjon jelentkezni, de 3 hónap múlva menjünk be újra. Ekkor már tollas beírás következett meg mondta, hogy mit kell beszereznünk, de férjem nem magyar állampolgár, így nekünk lehet azért húzódott el 3 hónapra, nem tudom. Szerencsére a kigondolt dátumtól nem tértünk el. Viszont az biztos, hogy kell idő még beküldik elbírálásra a papírotokat, hogy házasságot köthettek e.

Előre is sok boldogságot!

2009. dec. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2009. dec. 11. 18:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
hivatalosan, de ettől gyakorlatban el lehet térni. min 1 hónap várakozás, de fél évnél távolabbi időpontot sem kérhettek
2009. dec. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ott kell bejelentkeznetek, ahol a házasságot meg akarjátok kötni. Leghamarabb 30 nap múlvára adnak időpontot, a legkésőbbi lehetőség 6 hónap. A 30 napos minimális időtartamtól csak különleges esetekben térnek el, pl ha nagyon útban van már a baba és várhatóan 30 napon belül születik meg, vagy mondjuk ha valamelyik házasulandó fél súlyos beteg, haldoklik.


A nyári időpontok nagyon kelendőek, előfordulhat, hogy mondjuk egy augusztus 10-i időpontra már február 9-én este sorban állnak a párok a hivatal előtt. Télen viszont ennek az ellenkezője lehet: mi úgy jártunk februárban, hogy csak kéthetente volt szombaton is esketés, olyan kevesen házasodnak ekkortájt. Így mi péntekre "szorultunk": munkaidő után, délben adott össze minket az anyakönyvvezető.


De ez nem zavart, mert a vendégeket csak a szombati templomira hívtuk meg. :-)

2009. dec. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!