Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti melyik mellett döntenétek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti melyik mellett döntenétek?

Figyelt kérdés

A gyűrűinkről van szó. Igazából először fehérarany karikagyűrűt szerettünk volna, de aztán szóba került a titánium is. A titánium pár karikagyűrű 70 ezer ft-ba kerülne, fehéraranyból pedig 200 ezer ft-ba, mert van benne minta is. Az a helyzet, hogy nem tudjuk melyik mellett döntsünk, mert még így is lesz sajnos jó pár kiadásunk az esküvőn kívül is. Új albérletet keresünk, mert a mostaniban nem vagyunk egyedül. Szóval még ott lenne a kaukció meg a bérleti díj (ami rögtön lenne 150-200 ezer ft), amit esküvő előtt ki kellene még fizetni. Annyi van, hogy az egyik rokontól már előre megkapjuk előre nászajándékba a pénzt még májusban, ami 100 ezer ft lenne.


Ti melyiket választanátok?

A fehérarany vagy a titánium gyűrűt ha ezek a rendkívüli kiadásaitok lennének még?

Azt kihagytam, hogy még a párom öltönye is ott van, meg az én ruhám ára, ami még nincs kifizetve.


2014. ápr. 22. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Sosem értettem az olyan embereket, akik anyagi gondokkal küszködnek( és ti azzal küszködtök, ha agyalni kell, hogy miképpen legyen gyűrű is és albérlet is) hogy miért nagyzolnak, ha nincs rá keret?

Ilyenkor nem az lenne a természetes, hogy minimalizálom a költségeket??? Legyen az gyűrű vagy bármi??

2014. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Igaza van az elsőnek. Ha nincs pénzetek, akkor nem kell drága gyűrű és nagy lakodalom.
2014. ápr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Majd hitelre, az a divat mostanság. Igaz a házasságnak előbb vége lesz, mint ahogy lejár a hitel
2014. ápr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Akinek nincs pénze, az szerényen oldja meg. Mi még úgy is szerényen oldottuk meg, hogy lett volna még rá keret. De ez végső soron csak egy nap, csak egy gyűrű. Nem érdemes annyit rákölteni. Szerény esküvő-lagzi-gyűrű is ugyanolyan szép emlék lesz, mintha 2x annyit költöttetek volna rá.

Intézzétek el minél olcsóbban. Nagyobb szükség van albira, mint a gyűrűre. Szép lesz a gyűrűd, de a híd alatt fogsz lakni. Ez téged vígasztalna? Ezt döntsd el.

2014. ápr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem értem, miért kell gúnyolódni. Bocs, ha valaki az esküvőjét méltóképpen szeretné megünnepelni (és hadd döntse el mindenki magának, mi neki a méltó ünneplés). És akkor mi van, ha a drágább gyűrűt választja (egész életedben hordani fogod!) és utána az albi miatt összehúzza a nadrágszíjat? Mert úgy is lehet...


Én is szeretnék esküvőt, lakodalmat és igen, albiban élünk és igen megszorítjuk a nadrágszíjat, minden hó végén teszem veszem az ezreseket, hogy kijöjjünk, különben nem tudnánk félretenni.

Miért legyen a lakodalom a gazdagok kiváltsága?

A párom orvosit végzett, nekem is van 2 diplomám, pénzünk mégsincs sz.rásig, akkor szépen két tanúval, csendben intézzük? Vagy mi?


Hát én inkább kuporgatok és legyen olyan mint kislánykoromban megálmodtam. Persze nem lesz tűzijáték és hasonló idétlenségek, de egy vacsora és egy kis tánc hadd járjon ki a mi barátainknak, rokonainknak is.



Figyelj Kérdező!

Mi kb. ugyanígy fogunk számolgatni jövőben, annyi, hogy a gyűrűink megvannak. Én átgondolnám, hogy bánnám-e ha nem az lenne a gyűrűm, vagy sem. Ha bánnám, akkor kuporgatnék rá, esetleg kérnék szigorúan (!) kölcsönt egy közeli baráttól, szülőtől, testvértől, valakitől aki tud segíteni.


Sok boldogságot!

2014. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

én a titánium gyürüt választanám..vagy esetlg egy harmadik opciot, ami még olcsobb.


mi megtehettük volna, hogy drága gyürüt veszünk..

nem albérletben lakunk, hanem a saját hitelmentes lakásban. én ennél elörelátobb vagyok, tudtam, hogy esküvö után (amit egy az egyben mi álltunk, és még pénzt se kaptunk senkitöl sem) ki kell cserélni a hütöt, mosogépet, mert teljesen tropára mentek már..illetve azt is tudtam, hogy egy éven belül az autot is le akarjuk cserélni, mivel többet kéne rá költeni, mint amennyit ér.. ezek voltak a nagy kiadások, kapásbol közel 4 millio forint kiadás csak ezekre, és persze jön a baba, szoval arra is kell gondolnom, hogy nem fogok dolgozni minimum 1 évet, kell hogy legyen emellett a 4 millios kiadás mellett, még sprorolt pénz is böven. ezért nem volt kérdés, hogy nem veszünk 200-300 ezres gyürüt, csupán egy szimbolikus "valamit" (konkrétan 15 ezer ft volt a két fdaeab gyürü). én mindig felállitok egy 1-2 éves tervet, hogy mi fér bele és mi nem. most ott tartunk, hogy megvan minden, szoval megvehetjük azt a gyürüt, amit mondjuk 1,5 éve szerettem volna.

2014. ápr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Mi is ilyen 2 éves tervrendszerbe vagyunk mint az előző hozzá szóló. És az ő előttinek is igaza van, hogy nehogy már pénztől függjön a boldogság. Mi is kérdeztük az aranygyűrűt 200 lett volna, jelenleg mi se engedhetjük meg magunknak,ballagás, eljegyzés,mi se egyedül lakunk,esküvő...stb van 2 éves tervbe.Ezüst gyűrűnk lesz kb 40.000.-erre mondta az ékszerész a párat, kézművestermék nem tucat gyártott.Szerintem válaszd az olcsót, nem a drága gyűrű fog összetartani.A barátnőim úgy voltak az egyiket eljegyezték 4 éve 200ezres gyűrűvel, esküvőnek se híre se hamva, a másikat külföldön, szintén drága gyűrűvel egy romantikus úton 6 éve...Akkor mit is ér a drága gyűrű??Inkább váljon valóra minden álmod szerényen, mint a drága gyűrű borítson mindent.
2014. ápr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindentől függetlenül választanám a titánt. De még annak is sokallom az árát. De ez én vagyok, a saját gyűrűm nemesfémből készült, kevesebb mint 15 ezer volt egy éve.

A helyedben én nem ezen aggódnék,hogy milyen a gyűrű

2014. ápr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!