Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire engedtetek a szülői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire engedtetek a szülői befolyásnak az esküvőtök szervezésekor?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert én már lassan nem tudom, hogy mi az, amibe még legyen beleszólásuk és mi az, amibe már ne. Naaaagyon szeretem és jóban is vagyunk a leendő anyósomékkal, talán ezért is még nehezebb a dolgunk, nem akarom megbántani őket.

Először a vendéglistával kezdődött, mi 60-70 embert szerettünk volna meghívni, aztán miután felkerültek azok akiket 'illik' meghívni, 150-en vagyunk...Utólag ezt nem is bánom, megértettem, hogy nekik fontos. De már kicsit sok kezdett lenni az "illik" dolog...Eldöntöttük pld. hogy nem lesz kikérés, én egyáltalán nem élvezem, hogy mindenki odagyűljön a lakóház elé és bámuljon...párom ugyanígy gondolja, ő azt szeretné, ha a templomban látna meg először. Anyósom egyből rávágta, hogy "dehááát fiaaam". Vagyis rossz néven venné, ha nem lenne kikérés.


Egyébként menübe, zenekarba, időpontba szabadon beleszólhattak, nyitottak voltunk...


2014. máj. 20. 07:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A ti esküvötök, abba mentek bele, ami NEKTEK megfelel.


A helyetekben ennyit sem engedtem volna!

2014. máj. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 gömbicica ***** válasza:
35%

nehéz kérdést feszegetsz(

gyerekként nem fogod megérteni, hogy a szülők mit miért csinálnak, szeretnének.

ha Te leszel szülő, Te sem fogod érteni, hogy a gyermekeded miért nem tud Veled kompromisszumot kötni.

EGyértelmü hogy a fiatalok ünnepe, de a szülők ünnepe is!!!! És igen vannak hagyományok, annak szokások, ha azok egyszer megszakadnak, akkor a Te gyermekeid már nem fogják tudni.

Igy maradnak el lassan olyan dolgok az emberek életéből, amik gazdagitották, széppé tették az ünnepnapokat.

Nem olyan gáz az a kikérés :-)

Te lehet, hogy nem várod, de a szeretteidnek lehet, hogy nagyon fontos lenne.

A menyasszonytáncnál kevés megterhelőbb van, azt mégis bevállalják. Azon biztos nem ment a vacila!

Két fiam van, az első mikor nősült, akkor a leány szüleivel (holott a kislány már 6 éve nálunk lakott életvitelszerüen!!) akkor találkoztunk először, mikor az eljegyzés volt! (a kislány anyukájával megjegyzem együtt jártunk középiskolába. de egyáltalán nem volt kiváncsi arra, hogy hol is él már 6. éve a lánya)

másodjára akkor találkoztunk nyár közepén náluk, mikor megbeszéltük az esküvői dolgokat.

Vagyis A kislány szülei megmondták, és pont!

Meghivtak egy füstöltcsülkös vacsorára kánikulába!!!! és elmondták a helyet, a menüt. és pont.

Dacára annak, hogy mindkét család maga állta az adott fő számának költségét, nem tudtam elhivni olyan embereket, akik számomra nagyon fontosak voltak, és szerettem volna velük megosztani a boldogságomat.

Pocsék kedvem volt mint örömanya, és meg kell mondjam, nem igazán van kedves emlékem a napról(

Most az ilyen vajon mire jó?

Szóval ezek az "illik" dolgok nem egyszerüek.

De azért ne legyen Neked rossz kedved! Valahogy biztosan meg tudtok majd egyezni :-)

De meg lehet esküdni két tanuval is.

Sok boldogságot kivánok Nektek, remélem jól fogtok dönteni!

2014. máj. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk olyan szinten próbáltak meg beleszólni mindenbe,hogy legünk lett,és összeházasodtunk két tanuval.

Húzták a szájukat pár hónapig,de nem bántam meg,hátam közepére sem kivántam vadidiegen embereket,akiket illik meghivni,töltöttkáposztá lakodalmas zenével,mert illik,stb.

2014. máj. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves második Válaszoló!


Pont ez az! Köszönöm, hogy rávilágítassz a lényegre. Tudom, hogy a szülők ünnepe is, sőt!

Én azt szeretném, ha ők nagyon jól éreznék magukat azon a napon, ha jól telne és minden rendben lenne.

Nem az a bajom, hogy "gáz" a kikérés, egyszerűen a párom szeretné, ha a templomban látna először. Az olyan meghitt. A hab a tortán a szomszédok tolakodása...


Köszönöm a válaszodat!

2014. máj. 20. 08:32
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Ez a kikérés ám nem olyan rossz dolog... én is vonakodtam tőle eleinte, de végül is lesz ilyen nálunk. A vőfély jó fej, mondtuk neki, hogy ne legyen benne semmi sírós vagy parasztos jellegű dolog, csak egy szimpla búcsúzás, de ne vegye meghatóra nagyon :) Nem is lesz hosszú, de azért lesz. Ez olyan arany középút szerűség.
2014. máj. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Én pedig örülök annak, ha a szülők segítenek megmondani, hogy kiket hívjunk meg... sok esküvőn voltunk, azokat hívjuk vissza, akiket muszáj, egyedül ezeket össze se tudtuk volna szedni. Szóval kellett a szülői segítség :)
2014. máj. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

HA belemegyünk a kikérésbe, akkor a párom kívánsága elúszik...



A vendéglistával már kibékültem :)

2014. máj. 20. 08:36
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor legyen úgy, ahogyan párod szeretné :)

Nálunk ez a dolog mindenképp elúszna, mert előző napra tettük a kreatív fotózást. :)

2014. máj. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
:D na arra még nem gondoltunk, de legfennebb azt eltesszük az esküvő napjára. :D
2014. máj. 20. 08:46
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

"Én pedig örülök annak, ha a szülők segítenek megmondani, hogy kiket hívjunk meg"


Kérdező, csak ezt az eszme futtatást ne kövesd és akkor minden rendben lesz.

2014. máj. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!