Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti mit szólnátok, ha a menyass...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit szólnátok, ha a menyasszony és a vőlegény ezen okokból tételesen felsorolná, hogy mit "kérnek" nászajándékba?

Figyelt kérdés

Most lesz nemsokára az esküvőnk. Mindketten szegény családból jövünk, de sok év kemény munkájával azért sikerült már feltornázni magunkat anyagilag egy kicsit :) Az egész lagzit mi álljuk, senkitől nem kértünk segítséget, nem is tudnának segíteni. A lagzin csak a szűk család lesz kb 50 fő (igen, ez a szűk család). Igazából az elejétől kezdve idegeskedünk azon, hogy a családjaink (beleértve szülők, nagyszülők, testvérek) nem állnak jól anyagilag, van, aki napról napra él, és igazán nem akarjuk őket kellemetlen helyzetbe hozni a pénz miatt, mert mi tényleg nem az ajándékok miatt szervezzük ezt az egészet. Sajnos tudom hogy van aki még 5000 ft-ot sem tud nélkülözni és nem is várom el tőle! Falusiak egyébként mindenki.


Azt találtuk ki a vőlegényemmel, hogy senkit ne hozzunk kellemetlen helyzetbe, a meghívón, versikébe foglaljuk, hogy nem kell pénz, sem drága cuccok, mert mindenünk megvan a közös élethez, de ha mégis adnának valamit, akkor itt van a lista, mi hiányzik még a boldogságunkhoz.... És akkor itt tételesen felsorolnánk tudatosan olcsó dolgokat, amik tényleg jól jönnének, de pl a 22.800 forintból élő nagymama is meg tudja venni. Pl konzervnyitó (tényleg nincs), serpenyő, fényképalbum, törölköző, napernyő meg ilyen maximum 5000 forintos dolgok. Természetesen ezeket a dolgokat magunknak is meg tudnánk venni (bár azért egyben sokba kerülnének), de amúgy tényleg örülnénk is nekik! Sértésnek venné szerintetek a család, vagy nagy kő esne le a szívükről? Szerintetek gáz ez? Tényleg csak a család lesz jelen.


2014. máj. 22. 14:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom milyen a családotok, én csak azt tudom írni, hogy nekem amúgy tetszene az ötlet, mert tudnám a szándékotokat, hogy nem megszedni akarjátok magatokat az esküvőből, hanem azt szeretnétek, hogy mindenki veletek ünnepeljen, még akinek nem futja értékes ajándékra, az is.
2014. máj. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
a lányom Németországban él és tavaly volt egy esküvőn, ahol az ifjú pár pontosan ilyen dolgokat kért. Mivel a fiataloknak meg van mindenük, ezért csak ilyen jelképes dolgok voltak a listán. Tehát, szerintem jó ötlet, ha már máshol is alkalmazzák.
2014. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem korrekt ötlet. Valami feliratkozós és kihúzós listát csináljatok, nehogy aztán tizenöt konzervnyitó érkezzen.
2014. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
más országokban teljesen hól működik, hogy bemész egy boltba, összerakod a listát, mit szeretnél, és a vendégek ott vásárolnak, mindenki a lista alapján, de a pénztárcájának megfelelően.
2014. máj. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%
Nekem tetszik!
2014. máj. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én már hallottam ilyenről, szerintem jó ötlet. Tesómék is a fele cuccot eladták az esküvő után, mert egy csomó olyan dolgot kaptak, amijük már eleve volt, vagy egyáltalán nem kellett nekik. Csak valamilyen formában tényleg számon kéne tartani, ki mit vesz, de ez a facebook és egyebek korában szerintem már nem probléma.

De amúgy olyan is van, hogy a pár direkt sorsjegyeket kér. Pár száz forint egy darab, és ha minden vendég visz valamennyit, abból elég szép összegek szoktak bejönni.

2014. máj. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá, hogy talán ugyanazt venné több ember, de szerintem összebeszélnének azért. Mi kicsit messzebb lakunk (fővárosban), a 2 család meg ugyanabban a faluban, mindenki ismer mindenkit. Egyébként a felsoroltakon kívül még rengeteg ötletünk van, és végső soron nagyon jól járnánk mi is, mert ha ezt mind magunknak vennénk meg, bizony 100 ezres nagyságrendű összeg lenne!
2014. máj. 22. 15:08
 8/23 A kérdező kommentje:
Plusz a párom nagymamája nyugdíjas lévén már állítólag esküvői külön gyűlést is összehívott a családnak egy disznóvágás keretében, amire mi nem vagyunk meghívva :P
2014. máj. 22. 15:12
 9/23 anonim ***** válasza:
97%
Ez sok helyen működik nászajándék lista néven. Szerintem jó ötlet! De a sorsjegyek megoldás is tetszene. (meg a hozzáállásotok is szimpatikus :) )
2014. máj. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
9%
Igazából nekem eleve az jutna eszembe, hogy szán, és sajnál minket a pár, amitől meg frusztrálva érezném magam az egész esküvő alatt. Ebbe is gondoljatok azért bele.
2014. máj. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!