Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyit kérhet egy kezdő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit kérhet egy kezdő fotós néhány képért?

Figyelt kérdés

Nem lesz nagy esküvőnk, csak pár vendég, utána semmi lagzi, vagy vacsora, nem is magát az esküvőt akarjuk megörökíteni, hanem kettőnkről amolyan bekeretezésre való képet csináltatni, pár darabot. Viszont azt szeretnénk vagy valami stúdió félében vagy a szabadban.

Melyik lehet az olcsóbb? Én úgy gondolnám, a stúdió, mert akkor nem kell kivonulni. Mennyit kérhet ezért egy olyan kezdő féle, fiatal fotós?

Ilyet többet is ismerek, de mielőtt bármelyikkel beszélnék, érdekelne, milyen árban dolgozhatnak.


2014. máj. 28. 10:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy fiatal, korántsem biztos, hogy kezdő!

Kezdőt fel se kérnék.

2014. máj. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Az illetőkrők konkrétan tudom, hogy még csak nemrég kezdték... Viszont a portré képeik nekem tetszenek.
2014. máj. 28. 11:12
 3/23 A kérdező kommentje:
Ja, és a véleményed, hogy te konkrétan kit kérnél fel, és kit nem - nem ide tartozik, kvázi: nem érdekel.
2014. máj. 28. 11:13
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezen szerintem nem érdemes spórolni. Saját tapasztalat: minek bízzunk meg profi fotóst, anyósom majd fényképez, az is jó lesz... eredmény: egyetlen jó kép nincs az esküvőnkről, amit be lehetne kereteztetni. :(

Ha maradandó emléket akartok egy egyszeri alkalomról, érdemes megfizetni. Lehetőleg olyan fotóst keressetek, akit ismerős ajánl, attól hogy drága, még nem biztos, hogy ért is hozzá!

2014. máj. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Azért az anyós meg egy pár éve fotózással foglalkozó amatőr között is van különbség... Én láttam a fotóikat neten, ők nem az a kategória, aki kattintgat vakon, aztán majd lesz valami...
2014. máj. 28. 11:45
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha pályakezdő a fotós, akkor nincsen stúdiója. Első körben a felszerelést veszi meg, utána, ha már van tőkéje, akkor bérel/vesz stúdiót. Ha a megrendelő (te) stúdió fotót kér, akkor bérelnie kell stúdiót, amit beépít az árba, tehát drágább.

A szabadban fotózás ingyenes (kivéve, ha a területen nincsen külön szabály a fényképezésre, pl kastély, múzeum, arborétum, stb). A kezdő kivonul felár nélkül, mert csak így van bevétele.

Az ár változó. 15-80 000 ft között bármi lehet. Ez függ a felszereléstől, és hogy mennyire "kezdő". Aki hobby fotós, az pár 10 000-ért elvállalja, akinek viszont ez a végzettsége, de most indítja be a karrierjét/vállalkozását, az többet fog kérni, mert tisztában van a szakma áraival, ki kell termelnie az anyagköltséget és az amortizációt a saját hasznán felül.

Ha kezdővel dolgozol és ismerős, akkor nézz meg több képét is, illetve a nyerseket sem árt tanulmányozni, hogy miből mit hoz ki a végén, mert sokszor van olyan, hogy pályafutása során 10-20 jó kép készült a több ezer kattintásból, és azokat teszi csak közzé, amik baromira jók, a rólatok készült pedig nem fogja azt a színvonalat hozni.

Testvérem fényképész (végzettsége is és a munkája is ez), így egy kicsit beleláttam a dolgokba és elmondható, hogy nem minden amatőr tudja hozni 100%-osan az elvárt szintet, de persze vannak nagyon jó kezű és szemű hobbisták is.

Rajtatok múlik, hogy Nektek ki a megfelelő. Vállaltok rizikót, vagy a munkáját ismeritek annyira, hogy azt bátran kiteszitek a falra.

2014. máj. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Szerintem 30-40 000 Ft még így is meglesz.

Méghozzá azért, mert hiába 1-2 órás maga a fotózás, az utómunka az 2 hét - 1 hónap között van.

Ebben van válogatás, retusálás, kontraszt, fény javítás stb. Általában lő vagy 200-300 képet, és olyan 50-100 kép lesz ebből használható. Ezt a 50-100 képet kiválogatni, kiretusálni egyenként nagyon hosszú munka.

2014. máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Hát ha ez ilyen macera, akkor beállítom húgomat fotózni, a nászútra úgyis akarunk fényképezőgépet venni. :)
2014. máj. 28. 19:22
 9/23 anonim ***** válasza:

Ha nincs mögötte vállalkozói háttér (értsd nem számlaképes) akkor semennyit nem kérhet, mert jön a NAV és ilyenkor igen vastagon fog a ceruzájuk.


Egy profinál egy átlag esküvői kreatív portré kb. 80.000 Ft-tól reális, tehát egy portfoliot építő kezdő is elkér érte legalább 50-et, ha megfelelő felszereléssel, azt használni képes tudással adózva dolgozik. Ebben egyébként nincs semmi macera. Ha veszel egy belépő szintű tükörreflexes kitet mondjuk 150.000-ért az még mindig nagyon messze van attól amivel már korrekt munkát tudNA végezni ha értene hozzá, de mivel nem ért, ritkaótvar képeket fog rólatok készíteni.

2014. máj. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nekünk is remek fotómasinánk van, de hiába csinál szép képet, ha nem tudjuk, hogyan kell használni. Annál már egy kezdő fotós is jobb, ő legalább ért a fényekhez, beállításokhoz.

Én mondjuk a helyetekben többet költenék kicsit a fotósra, ha már egyszer ilyen szerény esküvőtök lesz, hogy legyen valami nagyon szép maradandó emléketek. Ha hétköznap tartjátok, akkor egy nagyon jó fotós is eljön 30-50 ezerért, mert az neki grátisz, a hétköznapra bejön egy kisebb munka. Hétvégén ez sajnos kizárt.


Ha mindenképp spórolni akartok ezen, és nem fontos, hogy milyen képek lesznek, csak legyen valami, akkor kérjetek fel egy kezdőt. Be lehet próbálkozni, hogy ingyen csinálja meg referenciaként, ha még nagyon kezdő ezen a területen, de akkor olyan képeket csinál, amilyeneket ő akar és nem is nagyon kérhetitek számon, hogy mikorra lesz kész, hiszen nem fizettek érte. Egyébként a kezdő se csinálja sokkal olcsóbban.

2014. máj. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!