Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Katolikus pap szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Katolikus pap szerintetek összead minket?

Figyelt kérdés

Én reformátusnak vagyok keresztelve. A párom római katolikus, és első áldozó is volt. Református pap szinte biztos, hogy összead, de vajon a római katolikus?

Ja, és a jegyes oktatás hogy működik?



2014. jún. 1. 08:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Igen még olyan is lehet hogy mindkettő.

Leültök és beszélgettek a családról meg ilyenekről, nem nagy szám.

2014. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És kötelező? Hányszor kell rá elmenni? Csak mert nagyon nagyon messze lakunk onnan, ahol a templomit tervezzük.
2014. jún. 1. 09:26
 3/14 anonim ***** válasza:
Húgom még csak megkeresztelve sincs, mégis katolikus templomi esküvője volt, a férje sem vallásos, csak katolikusnak van keresztelve. Jegyesoktatás náluk annyi volt , hogy 3-szor kb. 1-1 órát elbeszélgetett velük a pap a családi értékek fontosságáról a plébánián (hallottam olyanról is a ahol sok alkalommal van csoportos oktatás, tesztlapokat is töltenek ki). Tesóm mondta is, hogy ő nem vallásos, de úgy nőtt fel, hogy a családunk hagyományból a keresztény kulturális szokásokat tartja (karácsony, húsvét, halottak napja, adventi koszorú....). A papok is egyre inkább elfogadják hogy a vallást nálunk is sokan egyre inkább csak kulturális szokásként tartják, Japánban pl. az a tipikus hogy az emberek a sintoista és buddhista kulturális szokásokat ápolják úgy, vesznek részt szertartásain, hogy nem vallásosak.
2014. jún. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
Papp függő, jegyesoktatást max protekcióval lehet megúszni. Bár ha soha nem látott a templomba nem hiszem, hogy megúszhatod.
2014. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja jegyesoktatásra lehet másik templomba is menni.
2014. jún. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Jegyesoktatás változó

1-2 alkalom, de van ahol több.

Ez is más és más, érdemes éreklődni hol milyen, ahova mi megyünk ott inkábba. Kapcsolatokról, és a mindennapi életről, a nehézségekről, jövőbeni terveinkről lesz szó inkább pszichológiai szempontból. Nem is igazán a a pap beszél,hanem majd mi a többi párral( itt csoportos) és olyanok akimmár házsok, 1 éve 2 éve 5 éve 19 éve.., stbők mesélnek..

A buktatókről, a kommunikációról.

Tehát ez inkabb itt ilyen előpárterápia, nem annyira vallási előkészítés.

De van olyan típusú is.



A katolikus pap püspöki engedéllyel összeadhat titeket, másképpen elvileg(!) nem.


Ugye nagy különbség a katolikus és a református esküvőn, hogy míg a katolikus pap összead,akár polgári esküvő nelkül is,és csqk ezt a házasságot fogadják el, addig a református, már a meglévő polgári esküvőt, házasságot ÁLDJA meg.

Tehát nem összeadnak..

Ezért is lazábbak az erre irányulő szabályaik..

2014. jún. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Külföldön van a templom (a párom külföldi állampolgár), ezért egyszer vagy kétszer tudnánk elmenni, meg max. egy héttel az esküvő előtt. Engem még nem látott a pap (hacsak nem akkor, mikor egy esküvőn voltunk ott) de a párom családja oda jár, ő is oda járt még régen, ott volt megkeresztelve stb.
2014. jún. 1. 09:44
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, ha mindkettőnk keresztény, minek a vacakolás? Nem buddhista, vagy hindu, vagy ateista vagy akármi vagyok.. Én csak a papok közvetítő szerepében nem hiszek, de a párom és családja hite előtt fejet hajtok, és hajlandó vagyok, sőt, szeretnék templomban megesküdni. Csak..
2014. jún. 1. 09:52
 9/14 anonim ***** válasza:
26%

"Én csak a papok közvetítő szerepében nem hiszek"


Innentől kezdve értelmetlen a kérdés. A házasság szentsége fontosabb mint azt te gondolnád, ha csak azért akarsz templomi esküvőt, mert a párod családja vallásos, akkor nem illesz össze a leendő férjeddel,

2014. jún. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én szeretném Isten előtt is kinyilvánítani, hogy mi összetartozunk. Ha az ő vallása szerint, hát az ő vallása szerint. Mi lehetne ennél nagyobb alázat és tisztelet részemről? Szeretem őt. Egy Istenben hiszünk. Ennél mi kéne több?

Ha kötelező a macera, ám legyen. Megoldjuk.

2014. jún. 1. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!