Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tényleg igaza van Vaszary...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg igaza van Vaszary Jánosnak? "Csak egy nap a világ, csak egyetlenegy csók az életünk. "?

Figyelt kérdés

"Sok lány egészen kicsi kora óta álmodozik arról, hogy majd menyasszony lesz. Ez valahol összefügg a tündérmesékkel, meg azzal, hogy egy teljes napig hercegnő akar lenni, akit mindenki csodál. Erre készül legalább 5 éves kora óta, ő már akkor tudta, milyen ruhában fog férjhez menni és milyen virágok lesznek az út mentén. Persze ez évről-évre változott, formálódott, de a lényeg nem változik: tökéletes legyen, sokkal szebb, mint a többieké, ha már egyszer ennyit készült rá. Lehet, hogy egy nap alatt egy vagyon elvernek ezért sokan, de ha belegondolsz, hogy 20-25 éve erről álmodozik, akkor rájössz, hogy ő pont annyi pénzt nem sajnál erre, amennyi van :D


A másik oldala a dolognak az, hogy a nők tudják, életük legnagyobb fordulópontja ekkor jön el. Mert nagy lépés ez egy férfinak is, de a nőknek itt zárul le a "hercegnővagyok" korszak végleg. Még utoljára egyszer azért ragyogni akar, mert tudja, de legalább is érzi, hogy ő most van a szépsége csúcsán, hogy ennél már csak kevesebb figyelem fog jutni neki, hogy szép lassan elkezd öregedni, és innen már csak a lejtő van. Hát hogy a viharba ne akarná felfelé ívelő élete utolsó napját veszettül megünnepelni? :D Ezután jön a háziasszony szerep, az anyaság, aztán a nőiesség megélése már csak a sokadik helyre kerül a sorban. Ünnep az esküvő és gyász is egyben, mint minden korszak vége. Nektek, vőlegényeknek ez nem jár ekkora változással, továbbra is kemény férfiak lesztek, akiket az őszülés csak sármosabbá tesz :)


Szóval légy megértő Kedveseddel, és fogadd el, hogy ez az ő napja, mert bizonyos szempontból sokkal fontosabb neki, mint neked. Ott van a fejében az évtizedek óta íródó forgatókönyv, el se tudná magyarázni, olyan összetett, ehhez képest Te még nagyon zöldfülű vagy a témában, hát hogy is adná ki a kezéből egy ilyennek az irányítást? :D Tényleg, fogadd el, hogy ezt ő intézi, és nyugtasd, amikor be van görcsölve az utolsó kis cérnaszálon is"



2014. jún. 6. 06:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát nem is tudom... Az én nejemnek ez a hercegnős korszak kimaradt, az esküvő miatt meg kb. mindketten ugyanannyira ettük a kefét :-) egyikünk sem akart nagy esküvőt.

Másrészt ő így férjed asszonyként sokkal inkább megéli a nőiességét, mivel korábban ezzel nem foglalkozott, most meg igyekszik a kedvemben járni, mert tudja, hogy engem büszkeséggel tölt el, ha a feleségem szép és csinos; persze semmi pénzért be nem vallaná, hogy neki is jó érzés :-D


Egyébként az esküvő szerintem a vőlegénynek is ugyanolyan fontos kellene hogy legyen, mert a szokások is mutatják, hogy a három legnagyobb jelentőségű fordulópont a születés, az esküvő és a halál.


26/F (házastársam 28/N)

2014. jún. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Elgépeltem, bocsi; *férjes asszonyként


Korán van még :-D

2014. jún. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Jaj, te vagy az a "nagy nap" rajongó :)


Jézusom! Ez a cukormázas ömlengés saját fejből jött, vagy szedted valahonnan? :) :)

2014. jún. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kommentet én is olvastam az egyik kérdésnél.

Már akkor is "melegség öntötte el a szívemet" tőle:-)

2014. jún. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Azoknál a nöknék, akik kellöen primitivek és ez eletük értelme, esetleg. Az értelmeseknek - akiknek nem az a fö, hogy valaki elvegye öket feleségül -, nem.


Nekem sosem volt hercegnö-korszakom, esküvöt is két tanuval tartottunk és nem is álmodtam "csodás" eskövöröl, szerintem a házasságnak egész más értelme van.


Aki szerint meg az esküvö "élete legszebb napja", annak nem is érdemes megházasodni. Nekem a házasság során minden nap szebb, mint az elözö, és ez csak egyre fokozódik. Igaz, hogy a szép napot nem azzal definiálom, hogy milyen maskarába vagyok öltözve, hogy az ismerösök meg idegenek csodálják, hogy mennyi pénzt dobtunk ki ilyen külsöségekre, hanem az "összetartozás és együtt lenni" érzésével.


37N

2014. jún. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azert akinek ez az egyetlen nap a legfontosabb az eletben es ezert elborult aggyal kepes hisztizni, hogy ez az O nagy napja es nem veszi eszre,hogy ket foszereplo van, az mar eleg szanalmas.
2014. jún. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Nem, nincs igaza. Ez afféle jómagyar sírva vigadós, rózsaszínű, giccses, szentimentális marhaság.


Az a szöveg, amit leírtál, igaz volt századokkal ezelőtt, és igaz azokra a nőkre, akik azért akarnak férjhez menni, hogy gyerekeik legyenek. De a házasság nem csak arról szólhat ma már, hogy azért házasodunk össze, hogy gyerekeink legyenek.


Ha úgy veszed, a pasi hercegkora is véget ér, hiszen régen is, ma is azt várják el egy ÁTLAGOS (és ezen van a hangsúly, mert csak az átlagember gondolkodik így) férfitól, hogy a hercegkora véget érjen a házasságával és csakis a feleségét tekintse szem előtt, meg a gyerekeit. A karrierje csak ahhoz kell, hogy legyen miből megélnie a családnak.


Vannak válások, megözvegyülések, és újraházasodások. Csak ennek a megéléséhez nem úgy kell hozzáállni a házasságkötéshez, hogy "5 éves kora óta erről álmodozik és most ezzel a hercegnőkorszak véget ér".


És nem minden kislány álmodozik 5 éves korától erről, nem szabad általánosítani. Vannak kivételek. Az tény, hogy minél butább egy ember, annál inkább marad az átlagprogram mellett - mert másra nem alkalmas.


De hát ez így van jól. Csak azzal van a baj, amikor egy ember MINDENT akar, és nem ismeri fel, és nem akarja elfogadni, hogy csak átlagos. Azzal pedig a még nagyobb baj, amikor egy nem átlagos embert akarnak átlagos életbe kényszeríteni.

2014. jún. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%

CRTL+C, CTRL+V, vagy egy része a saját fejedből ömlengett ide?

Olyan érzésem volt, mintha egy 19. század közepéről való illemtankönyvet olvasnék...

2014. jún. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb Júliát és Romanát kéne olvasni.
2014. jún. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Megértem, hogy nagyon sok nőnél ez így működik.Megértem, hogy nagyon mélyen gyökereznek az okok.Ennek ellenére rendkívül lehangolónak ,szomorúnak tartom ezt a hozzáállást.A múltban ez még elment, akkor nem nagyon volt lehetőség kilépni a mélyen rögzült szokásokból, gondolkozásból.Hozzáteszem, hogy manapság sem könnyű túllépni őseinktől "örökölt" mély berögzüléseinken.Viszont a lehetőség most már sokkal inkább adott, hogy elkezdjünk gondolkodni, és meglátni olyan dolgokat amik több kárt okoznak az életünkben mint jót.Bizonyára a nőknek jobb képességük van ahhoz , hogy egy esküvőt emlékezetesen lerendezzenek.Bízom abban , hogy sok nőnek meg van a képessége ahhoz is, hogy elgondolkozzon az általad írt dolgokon, és meglátják a buktatót. Valószinü, hogy a legtöbb esetben így van ahogy írod, hogy sok fiatal nő várja a "hercegnőségük" utolsó nagy napját, aztán jön a "lejtő".Ez nagyon lehangoló! Oké!Sok esetben ez a valóság, de olyan ez mint egy rosszul megírt program amiben van azért egy pillanatnyi "pozitívum" és ezt a "pozitívumot" istenítenénk reklámoznánk, miközben maga a program selejt, hibás. Káros az egyénre , káros az egész emberiségre.Van egy olyan érzésem, hogy akiben megvan ez a "nagy nap "utáni sóvárgás , abban öntudatlanul ott van a program többi része is , tehát a "lejtő "is.Nagy valószínűséggel meg is fogja élni a lejtőt.

Mindezekből természetesen nem következik az , hogy azok a nők akik nem sóvárognak a "nagy nap "után, kivétel nélkül mindegyik sokkal könnyebb helyzetben lenne, illetve , hogy mindegyik sokkal bölcsebb lenne. Van aki nem szereti a nagy felhajtást, van akinek nincs lehetősége, van aki elvből nem házasodik, de attól még a "család alapítás" után ugyan úgy elindul a lejtőn.Van aki sejti a buktatókat azért nem megy bele "illúziókba" de attól még a program ugyan úgy működik nála is .Vannak bizonyára a fiatal nők közt olyanok is akik észre veszik a buktatókat (figyelnek, tapasztalják a szüleiken, környezetükben élőkön)a hibás "programokat", és emellett próbálnak új " hibás programokat "írni , és ezek szerint élni, és mégis lejtőre kerülnek.Bizonyára azok a nők vannak kevesebben , akik észreveszik a régi és a legújabb "programok" buktatóit. Na ezek a nők vannak igazán nagy gondban.:DDD Én mégis őket látom pillanatnyilag leg esélyesebbnek arra , hogy rátaláljanak a számukra legmegfelelőbb útra.

No persze tudjuk , hogy az elme szintjén nehéz , vagy inkább lehetetlen a tökéletes igazságot megtalálni.A jelen pillanatban a legnagyobb illúzióban élő nőnek is meg van az esélye , hogy az egyik pillanatról a másikra rátaláljon a számára igazán üdvözítő "illúzió mentes" útra.Bizonyára ez a ritkább . Úgy tűnik, hogy a legtöbb esetben "meg kell dolgoznunk" érte.Úgy is mondhatnám, hogy egyre tudatosabbá kell válnunk. No persze mindezek ugyan úgy ránk férfiakra is vonatkozik.Többnyire mi is illúziókban élünk , pusztán csak az illúzió tárgya más.:D

2014. jún. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!