Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kinek illik fizetnie a koszorú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek illik fizetnie a koszorúslány ruhát?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősünknek lesz esküvője. 8 éves hugomat kérték fel az egyik koszorúslánynak. Nekünk illik fizetni vagy a párnak?

Eddig még nem jött szóba a pénz és az igények.


2014. jún. 13. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Mifelénk ez úgy szokás, hogy ha csak a színét írja elő a ruhának a pár akkor a koszorúslány (családja) fizeti. Ha konkrét ruhát kérnek, akkor a házasulandók.
2014. jún. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Elvileg a házasulandó pár fizeti. Nálunk két kis koszorúslány lesz, és két nagy. A kicsikét mi fizetjük, viszont a kettő nagy magának fizeti a ruháját. Én csak kicsiket szerettem volna, de két barátnőm ragaszkodott hozzá, és nem is engedték, hogy mi fizessük a ruhájukat. De mindenképpen meg kell beszélni a menyasszonnyal-vőlegénnyel, hogy ők hogy gondolják.
2014. jún. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Felénk úgy szokás, hogy ha meg van határozva pontosan, hogy milyen ruha legyen a koszorúslányoknak, akkor a pár fizeti, ha csak a színe adott, akkor a koszorúslányok.
2014. jún. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Hát nem tudom, hogy kerül ez majd szóba. Annyiban maradtunk amikor megkérdezték, hogy lenne e kedve a hugomnak hozzá, hogy majd a menyasszony testvérével (aki egyben az én legjobb barátnőm) elmegyünk majd nézni mi is ahol már a másik koszorús kislánynak már megvették. Ugyan olyat szeretnének, mint ami neki van. Nem láttam még sajnos az övét.
2014. jún. 13. 14:20
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha elvárnak egy bizonyos darabot, akkor nekik illik fizetni, de ha csak a színét írják elő, akkor meg ti béreltek/vesztek olyat ami a pénztárcátoknak és ízléseteknek megfelel.
2014. jún. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Ha élő esküvői díszletként gondolnak a koszorúslányokra és ők mondják meg a színt és a fazont akkor a pár fizeti. Ha a koszorúslányok választanak maguknak ruhát akkor a koszorúslányok fizetik. Van olyan hogy megkérik a párt hogy engedjék meg hogy koszorúslányként mehessenek az esküvőre, olyankor még véletlenül sem a pár fizeti a ruhát.
2014. jún. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy történik, hogy a színt én határoztam meg, viszont Ők választották ki a ruhát, amit Ők fognak fizetni.
2014. jún. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Felénk (pest megyei város) a koszorúslány fizeti. Én már rengetegszer voltam koszorúslány, de mindig a mi családunk fizette, igaz, abba sem szóltak bele, hogy milyen ruhám legyen, még színben sem. De ha ezt meg is határoznák, akkor sem jutna eszembe, hogy ők fizessék. Én pl egy esetben kifizetném, ha pl. egyforma anyagból varratunk a koszorúslányoknak ruhát. Na akkor az a minimum, hogy az anyagot fizetem, de ha kivitelezhető, akkor a varrást is.
2014. aug. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!