Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kinek volt még hasonló esküvőj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek volt még hasonló esküvője? Utólag változtatnátok valamit?

Figyelt kérdés

A következőt tervezzük: templomi esküvő a családdal, tágabb baráti körrel (kb 80 fő), utána egy nagyon szűk körű családi ebéd egy étteremben, lagzi nem lesz (egyikünk sem szeretne).


Sokan meg vannak lepődve a családból, és a baráti körből, hogy nem akarunk költeni se lagzira, nem lesz se lány/legénybúcsú, és az esküvő is meghitt lesz, egy pici templomban lesz, egy olyan településen, amihez szép emlékek kötnek, nem lesz drága ruhám (csak egy szép A-vonalú, egyszerű ruha), húgom segít megcsinálni a hajam és a sminkem. Rendes fotós lesz, de nem lesz hosszú ideig tartó kreatív fotózás, csak egy egyszerű fényképeszkedés a szertartás után.


A kérdésem az lenne, hogy azok, akiknek kis esküvőjük volt, - és nem a pénz miatt, hanem azért, mert ilyet szerettek volna- csinálnának-e másképp így utólag bármit?



2014. jún. 16. 12:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Nekünk még ennél is szerényebb volt, nem volt templomi esküvő, csak a családi ebéd (igen, ebéd, ráadásul nem tálakról, hanem étlapról, ott helyben találtuk ki, mit együnk :)) és "rendes fotós" sem volt, csak egy tök jó gép és barátok a közeli parkban, sok nevetéssel. Nem a pénz miatt volt ilyen (bőven átlag felett keresünk), hanem mert ezt tartjuk igazán romantikusnak és jó bulinak. SZenzációs nap volt, rengeteg nevetéssel, semmi stressz, semmi probléma :))) nem csinálnám másképp, csak azt sajnálom, hogy egyszer van ilyen , és nem lehet évente ismételni :)
2014. jún. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Ha lenne valaha esküvőm (valószínűleg nem lesz), akkor én még ennél is kisebbet szeretnék: templom nem lenne, az önkormányzatira eljönne a szűk családi kör és néhány nagyon közeli barát, majd utána egy étteremben egy késői ebéd/korai vacsora, és aztán menne mindenki haza. :)


Legyén/lánybúcsú kizárt, én legalábbis utálom az ilyesmit. Ha a párom vágyna rá, akkor persze ő csinálhatja, engem nem zavarna, de részt ne kelljen benne vennem.


28/N

2014. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Az öcsémnek volt egy hónapja az esküvője. Templomi után önkormányzat, aztán egy étterem különtermében vacsora. Semmi bugyuta esküvői játékok meg pénztarhálás.

Teljesen jó volt nekünk, vendégeknek, és ők is nagyon jól érezték magukat.

2014. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Nekünk tavaly nyáron volt az esküvőnk. Nekünk annyiban volt másabb, hogy július 20.volt szertartás Tihanyban egy kis kápolnába a vacsora pedig a balatonon volt 30 fővel . A párom ő Füredi és ő mindenképp a Balatonon akarta tartani , és nekem is tetszett az ötlet. A hajó nagyon meghitt volt picike. Rajtam ott egy teljesen egyszerű (H&M) ruha volt földig erő .

Na és mi utána hétvégén tartottunk Pesten nagy lagzit nagy ruha nagy pucc Pesten egy hotelbe . Nekem ez jobban tetszett hiszen itt sokkal jobb volt mennyaszonynak lenni.

2014. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
igaz nekem a 2. esküvőm volt ilyen, de nem bántam meg... csak a család volt jelen... kellemes meghitt hangulatú este volt :)
2014. jún. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jó lehetett mindegyik!

Első válaszolónak: mi is étlapról fogunk rendelni, kicsit izgulok hogy 20 főre mennyi idő lesz, mire kihozzák, de hát majd meglátjuk:) Egyébként mi is cisnálhatnánk nagy mindenfélét, de mi a kicsi verziót szeretjük, és inkább elmegyünk egy szép hosszú nászútra.

2014. jún. 16. 13:07
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk is hasonló volt, csak templomi esküvő nem volt. A házasságkötőben összejött a család+közelebbi ismerősök, utána a szűk család együtt vacsorázott egy étteremben (semmi tánc meg lagzizás). Nálunk se volt tálazás, azt ettek, amit akartak. A hajamat fodrász csinálta, magamat sminkeltem, a ruhám meg egy hosszú, vajszínű alkalmi ruha volt. Rendes fotósunk volt (barát), de videó nem készült. És nekünk se a pénz miatt volt ilyen az esküvőnk, hanem mert ilyet szerettünk volna. Nekünk így volt jó. A vacsorát még évek múlva is emlegetik, milyen jó volt.
2014. jún. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Nekem meg nem volt de ahogy tervben van az a kovetkezo:

kis eskuvo kb 20 fos,aztan egy ebed ( vacsora..:D) fotost az szeretnek normal fotost de kb ennyi.. nem vagyom nagyra pedig megtehetnenk,a ruham az habos babos lesz az biztos az ember 1x megy ferjhez ( jobbik esetben) kis eskuvo de habos ruhaval :)

2014. jún. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Sün!! ***** válasza:
32%

Ahogy eddig tapasztaltam, a legtöbben azért tartottak "kis" esküvőt, mert nem akartak rá pénzt sokat költeni vagy mert nem volt miből sokat költeni. Van, aki a családja és a baráti társasága méretéből és sajátosságai miatt pedig éppen a túl kis esküvőt nem engedheti meg magának.


Persze nem egészen értem, hogy a templomi és a családi vacsi után mi lesz. A templomba érdemes meghívni mindenkit aki számít. Aztán családi evészet. Utána pedig este a többiekkel együtt egy nagy bulit csapni, egy kései vacsorával mint pl káposzta vagy pörkölt szolgálni a vendégeknek. Ez annyira nem megterhelő. Viszont mindenki ismeri a maga vendégkörét, megbánni nem igazán lehet semmit sem, ha a tervezés gondos volt.

2014. jún. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Ha az ember pici esküvőt akar, azt azért akarja valószínűleg, mert vagy nincs pénze, vagy mert nem az a nagy bulizós típus. Valószínűleg ez évek múlva sem fog nagyon megváltozni (mármint a bulizáshoz való hozzáállása). :) Szóval szerintem ne aggódj, nem fogjátok megbánni. ;) Én sem vagyok bulizós típus, nálam a buli valami építő jellegű cselekvéssel függ össze (pl. társasjáték), utálok táncolni :D - és a leánybúcsúm is valószínűleg annyi lesz, hogy átjön a legjobb barátnőm és elleszünk. :)
2014. jún. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!