Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői költségvetésetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői költségvetésetek hogyan alakult?

Figyelt kérdés
Leírnád tételesen, hogy mi mennyibe került? Hányan voltatok? Mennyi nászajándék gyűlt össze?
2014. jún. 17. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem szeretem az ilyen -belinkelek egy hasonl kérdést - válaszadókat. Az egy régebbi kérdés, azóta sokaknak megvolt az idei esküvője, naprakészebb infókat tudnak adni, de csak egy új kérdésnél fogják megtenni, nem fognak 6-8 oldalt (vagy többet visszalapozni). Így mindig akadnak újabb és újabb, naprakészebb válaszok...


nálunk:

2012, 120fő, 850e-be került, de sok dolog olcsóbb volt, így az én felsorolásommal nem sokra mész.

Amúgy kb 1,5milliót kaptunk

2014. jún. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 1,6M Ft volt + 220e a nászút, 680e jött össze a nászajándékokból + egy kávéskészlet + egy kézzel festett kerámia tál+poharak.

46-an voltunk.


Fotós: 100e

ceremóniamester: 130e

Ruha: 105e + menyecskeruha 15e

Cipő: 12e

ékszer + hajbavaló: 16e

étterem (benne torta, italok, süticsomag, stb) 680e

Virágok: 50e

gyűrű: 90e

zenészek: 120e

Csokiszökőkút: 78e

Vőlegény öltöny: 51e

Vőlegény ingek: 16e

Homokkép keret: 25e

fodrász, kozmetikus, manikűr-pedikűr: 20e

anyakönyvvezető: 12e

A maradék az olyan apróság, hogy pl. gyertya, üdítő, süti otthonra.

2014. jún. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Idei a kérdés, és tavaszi válaszok is vannak benne, szerintem hasznos.
2014. jún. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Polgári esküvő : 18.000 ft

Ebéd 17 főre itallal együtt: 30.000 ft (mindenki azt evett amit az étlapról választott)

4 db különböző ízű torta: 25.000 ft (fekete-erdő, csoki, mogyoró, túró)

menyasszonyi csokrom kék rózsákból 17.000 ft

Ajándékok szülőköszöntőre: 1500 ft

2 üveg gyerekpezsgő: 600 ft (utáljuk az igazit)


Amik nem kerültek pénzbe:

fotós: a férjem egyik barátja volt, ingyen elvállalta, fodrász: anyu csinálta a hajam,

gyűrűk: örököltem a nagyszüleimtől arany ékszereket - ezekből csináltattuk, még a munkadíj és a gravírozás is lazán kijött, rengeteg maradt is.

ruhák: már megvoltak korábbról (én fekete fehér kosztümben voltam, a férjem öltönyben)

marcipán esküvői pár: kaptuk édesanyámtól,

dekoráció: a házasságkötő terem, és az ebéd helyszíne is fel volt díszítve alapból, mert karácsony előtt 2 héttel házasodtunk.:) díszek, mikulás, karácsonyfa...minden:) nagyon hangulatos volt:)


Szóval kerekítve: 93.000 Ft volt cakk pakk, nászút helyett elmentünk pár hónappal később Nightwish koncertre, akik a kedvenceim:D hatalmas élmény volt... főleg azért, mert pár hónapra rá a kedvenc énekesnőm kivált....és már sose lesz ugyanaz nélküle:(


Egyébként anyósom miatt nem mentünk nászútra. Mivel nem dolgozott, csak otthon döglött, és kölcsön kellett neki adni....a felét azóta sem láttuk viszont. Elfelejtette ezek szerint, hogy tartozik.


Nem a nászajándék volt a lényeg. Nem is kaptunk mindenkitől, de nem is érdekelt.


Amúgy az ajándékok ezek voltak:


Anyósomtól: egy fazék

Idősebbik sógornőmtől és a férjétől: egy puzzle ami az egyik közös fényképünk

A férjem nagymamájától: 30.000 ft

A férjem egyik barátjától, aki a tanúja is volt: képkeret


Ennyi.

2014. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!