Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Családi állapot igazolására...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Családi állapot igazolására szolgáló okirat. Mi is ez pontosan?

Figyelt kérdés

Párommal székesfehérváriak vagyunk. A házasságkötési szándék bejelentésekor ilyen okiratot is vinni kell. Annyit tudunk, hogy ezt a helyi jegyző állítja ki. Felvettük vele a kapcsolatot, de eddig semmilyen választ nem kaptunk.

Biztosan kell ilyen okirat? Ha valaki tud segíteni abban, hogy pontosan mi ez a dokumentum, és valóban kell-e a házasságkötés bejelentéséhez, akkor azt nagyon megköszönném!


2010. jan. 6. 06:38
 1/5 anonim ***** válasza:

A családi állapot azt jelenti,hogy az illető nőtlen,illetve hajadon,vagy elvált.Tehát házasodhat.Akik a családomban mostanában esküdtek,azoknak elég volt az anyakönyvi kivonat.Az anyakönyvbe minden családiállapot változást hivatalból feljegyeznek.

Érdeklődj ennek alapján az Anyakönyvi Hivatalban.

2010. jan. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ez egy arról szóló igazolás, hogy milyen a családi állapotod (hajadon, elvált), és a népesség-nyilvántartóból kell kikérni. Kérdezz rá az anyakönyvvezetőnél, mert van ahol házon belül lekérik, és így neked nem kell utána járnod. Én úgy tudom, ha hajadon vagy mindenképpen kell ez az igazolás. Azon csodálkoznék, ha a jegyző foglalkozna ezzel, de nem tudom Székesfehérváron mi a gyakorlat.
2010. jan. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
igaz, hogy elvileg kérik, de tőlünk sem kérték. próbáljatok bejelentkezni enélkül,aztán max. elküldenek, hogy hozzatok ilyen igazolást. de szerintem nem fogják kérni
2010. jan. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

szia

azt nem tudom,hogy valóban kell e,csak azt tudom,hogy nem a jegyzőnél kell kérni,hanem a Koch László utcában az első emeleten,ahol a személyit meg a többit is csinálják.felmész,megmondod mi kell,és azonnal kiállítják...

2010. jan. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia! az új Ket (közigazgatási eljárásokról szóló törvény) alapján nem kérhetnek ügyféltől olyan igazolást, amit más államigazgatási szervtől elkérhetnének. szólj az anyakönyvvezetőnek, hogy legyen szíves ezt kérje meg az anyakönyvi hivataltól/népességnyilvántartótól.
2010. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!