Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek nem nevetséges...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nem nevetséges lánykikérést tartani egy esküvőn, ha a menyasszony már 3 éve a vőlegényével él együtt?

Figyelt kérdés
2014. júl. 21. 11:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Nevetségesnek nem nevezném, ez egy hagyomány. Nekem mondjuk nem tetszik, de mást ezért nem tartanék nevetségesnek.
2014. júl. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Engem nem érdekelne
2014. júl. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%
Valahol ez a szokás. Ha szeretnéd, akkor ne érdekeljem mások véleménye.
2014. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
55%
Én eleve nem értem minek "lánykikérés", ez annyira tárgyszerűsíti a menyasszonyt, megalázó szokás.
2014. júl. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
58%

Ha nem is nevetséges, de elég komikus. Ahogy az "álomruha, Álomlagzi" is az, azoknál, akik több éve együtt élnek, esetleg még gyerekük is van.

Nem azt mondom, hogy a nők szüzen menjenek férjhez, de több év együttélés után már csak formaság az esküvő. Csupán annyi a jelentősége, hogy a nő elmondhatja magáról, hogy végre férjes asszony lett. De az életük ettől nem fog megváltozni.

2014. júl. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
70%

Nem nevetséges, ez egy szép hagyomány.

Én nem tartanék, de nem azért, mert nevetséges, csak egyszerűen másfajta esküvőt tervezek.

2014. júl. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is az.
2014. júl. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
63%
Persze hagyomány mint ahogy az is, hogy esküvő előtt nem él együtt a pár. Szerintem ha azt nem tartják akkor igenis lánykikérést tartani nevetséges.
2014. júl. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
72%
Szerintem is elég röhejes. Vagy lehet hogy manapság gazdagabb, úri, sznob körökben ez dívik, de szerintem is fölösleges hülyeség, ha szokás, ha nem szokás.
2014. júl. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
32%

Ez a család beállítottságától függ.

Aki azt írja, hogy "tárgyiasítja" a menyasszonyt a lánykikérés, az nem látott még ilyet. Az csak egy része, hogy a vőlegény elkéri az apától, de utána a menyasszony búcsúzik a családtól, apától, anyától, testvér(ek)től a szülői háztól. Köszönetet mond, hogy felnevelték, támogatták stb. Nézzen meg egy két videót youtube-on.

Ha szoros a kapcsolat, akkor nagyon sokszor ez egy megható pillanat (hiába a vőfély mondja a "szöveget", át tudják érezni).

Ha ez így "ciki", akkor felesleges tartani, viszont ha a pár fontosnak érzi, akkor van értelme. Az meg hogy ki hány éve él együtt, ebből a szempontból lényegtelen, mert a kicsi lányuk volt eddig is (ez után is az lesz), csak most hivatalosan is kirepül és saját családot alapít. Erről szól.

Félre értés ne essék. Nem vagyok "kikérés függő". Nekünk nem lesz, mivel párom szülővárosában esküszünk és így nincs lányos ház, ahonnan ki lehetne kérni, azt meg hogy a fiúsnál tartsuk azt érzem furának. De nem azért mert évek óta élünk együtt.

2014. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!