Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha egy, családi meghívót...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy, családi meghívót kaptunk az esküvőre, akkor illetlenség lenne elvinnem a barátomat?

Figyelt kérdés
Én 18 vagyok, a barátom 21. A meghívóban nem volt benne hogy párral vagy pár nélkül, ezért nem tudom hogy illő lenne-e. Egyébként 2 éve vagyunk együtt, előtte pedig sok évig barátok voltunk, tehát a család, a jegyesek is ismerik őt.
2014. aug. 20. 22:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%
Kinek adták át a meghívott ha szüleidnek akkor igen, ha neked akkor meg rád és párodat hívták meg.
2014. aug. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%
Ha a család kapta a meghívót, tehát a szüleidnek adták át, akkor abba elvileg nem számít bele a párod. Viszont az lenne a legtisztább, ha megkérdeznéd az ifjú párt, hogyan értették a meghívást. Nekik is könnyebb lenne a helyzet, mert lehet, hogy ők meg épp azon görcsölnek titokban, hogy te hogy érted vajon a meghívást. :) Ha már olyan közeli a viszony, hogy meghívtak titeket az esküvőre, egy ilyen kérdés belefér. :)
2014. aug. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
45%
Én természetesnek venném hogy hozod a párodat. /akiknek mi meghivót küldtünk, és tudtuk hogy párja is van, beleszámitottuk a vendéglistába/. Ha nem vagy benne biztos, kerdezz rá nyugodtan.
2014. aug. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
78%

Igen, ha nem említik külön, hogy párral, akkor durva illetlenség.


Azt az egy délutánt kibírod nélküle ugye?

2014. aug. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
88%

"akiknek mi meghivót küldtünk, és tudtuk hogy párja is van"


Azért ha meg hívod Kovács családot akkor anyukát apukát gyerekeket hívod meg nem anyukát apukát gyerekeket meg azok párjait. Párod nem tartozik a te családodhoz szerintem ilyenkor.

2014. aug. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
44%

23:18.

De! Amikor meghivom Pl. Kovács családot, és tudom hogy felnőtt fiúknak több éve barátnője van akkor vele együtt hivom meg a családot. Nyilván ez az én véleményem, azert írtam hogy ha nem biztos a dolgában kérdezzen rá.

2014. aug. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
81%

Egyáltalán nem ciki megkérdezni, hogy "hozhatom a páromat is?"!!

Sőt, szerintem örülni fognak a kérdésnek. Ha igent mondanak, akkor mindenki boldog, ha nemet, akkor nyilván valami szűkkörűbbet szeretnének, amit el kell fogadni. De legalább megkíméled őket, a barátodat és magadat, hogy mind kellemetlenül érezzétek magatokat.

2014. aug. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
22%
Nálunk is úgy szokás, hogy ha pl. tudják, hogy a család gyerekének péárja van (ráadásul itt 2 évről van szó), akkor a család gyerekénbek a párja is automatikusan hivalatos. ezt nem is kell külön megkérdezni. Sőt, ha az esküvőt tervező pár nem tudja, hogy van-e a gyereknek párja, de a család gyereke olyan korban van, hogy akár lehetne is párja (pl. 15 éves elmúlt), akkor hívhat valakit párként a lagziba. Nem tudom, hogy érthető volt-e ez, de nálunk ez a szokás.
2014. aug. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
17%

Ez mar milyen uj divat hogy a "paromat nem viszem mert nem illik"??? Mi a ** kulon meghivot kapjon a parod is?

En vinnem mint huzat, nalam nem is kerdeses a dolog. A parom, fokepp hogy komoly vele a dolog, felvallalom eskuvon is, szepen kifizetem vagy fizeti a reszet es nincs gond...

Visszajelzeskent azt kell mondani h 4-en mentek, ennyi.


Nehogy ne vidd magaddal a parod...

2014. aug. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
77%
A családi meghívóban a család van benne, a hétvégén együttalvós barátod nincs, lévén ő még messze nem családtag attól, hogy veled hál. Aztán ne csak a menyasszonyt kérdezd meg, hogy viheted-e a pasidat (amivel majd jó zavarba hozod, de mindegy) hanem még a szüleidet is, hogy óhajtanak-e a barátod nevében is nászajándékot adni...
2014. aug. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!