Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti milyen lakodalmat szeretnét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti milyen lakodalmat szeretnétek majd? Hagyományosat vagy újat? És akinek már meg volt az esküvő azoknak milyen volt?

Figyelt kérdés
Tudjátok hogy mire gondolok... A hagyományos (falusi vagy paraszt) lakodalmakban van menyasszony kikérés, menyasszony tánc, csárdás zene, falusi ételek és különböző vicces jelenetek, például elrabolják a menyasszonyt, a vőlegény beöltözik lánynak stb... A modern lakodalmakat nem ismerem hogy milyen mert olyanba még nem voltam gondolom ott nem csárdás zene van hanem modern de többet nem tudok róla. Akinek már megvolt annak milyen volt? Tetszett neki és nem bánta meg hogy "olyan" lett?

2014. aug. 30. 01:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Szia. A mienk jövő nyáron lesz. Lanykikeres nem lesz. Egy szép étteremben lesz tartva, maga a ceremónia is. En ugy képzeltem el hogy a kerthelyiségben mar var minket a nasznep , tanúk a helyükön es a vőlegény meg en együtt vonulunk be. Ott megeskuszunk, majd be megyunk a terembe.( a terem es a kert is fel lesz diszitve, persze csak módjával ). Elo zene lesz, csárdás , mulatos. A vacsora hagyományos húsleves minden földi jóval , majd Sultestalak. Éjfélkor toltott káposzta . Menyasszony tánc este 11 körül lesz.
2014. aug. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
1. Vagyok az lemaradt, hogy játékok , menyasszony rablás nem lesz. Vofely viszont igen, a " Hàzi gazda szerepet" tölti be.
2014. aug. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát a vőfény az nem hiányozhat sehonnan. :)
2014. aug. 30. 01:37
 4/18 anonim ***** válasza:
61%

Hát nem falusit :) Nem lesz sem vőfély, sem lánykikérés, sem semmi ilyen.

Étteremben kaja és zene (nem csárdás, nem mulatós).

2014. aug. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Sokan nem akarnak egyáltalán táncot, ez is a modern egyik változata. Többször voltam ilyenen, 11-12 körül volt az esküvő, utána ebéd, beszélgetés, uzsi időben torta, 6-8 körül vége. Pl ha a párnak már van kisgyereke, vagy ha kevesen vannak (30-40 fő körül). Ezeken nincs se kikérés, se vőfély, se vicces játékok. Nekem is ilyen volt, én korábban sose voltam falusi lagziban, úgyhogy nekem nagyon fura lett volna magamnak olyat szervezni :), a férjem ugyan úgy nőtt fel hogy falusi lagzikba járt, de ő meg épp azért nem akart olyat.
2014. aug. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk hagyományos volt, 60
2014. aug. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

Kettő közt


A számunkra fontos hayományokat megtartottuk


Eljegyzéskor a szülők áldásának kérése


Lánykikérő

Menyasszonytánc

Alusias etel???( göngyölt húsokat, grillezett dolgokat, és rámtott dolgokat, töltöttkáposztát nem esznek Bp-en ???/ egyébkénnt 7 éve ott élek/)

Zene: napi magyar táncolható slágerek, retró, persze igeny szerint volt más is, de csárdás nem naagyon.


Menyasszonyrablás annyi vot, hogy a menyasszonytánc közben elraboltak, de nem messzire.. Csak pihenés miatt, így is 1,5 őrát táncoltam, nagyon fárasztő

Nem öltözött senki semminek, és nem voltak jjáékok, de. Vőfély igen.


Tehát a modernet ötvöztük a a rgi hagyományokkal

Nem bántam meg, semmit sem csinálnék másképp, ráadásul a nászném random még mindig emlegeti:):)

2014. aug. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

Bocsi az elírt dolgokért:)


Menyasszonytánc egyébkent csak azért volt, mert a vendégeink nem tudták olna elképelni, hogy nincs, nálunk szokás :)

2014. aug. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%

Nekünk hagyományos, 60 fős lakodalmunk volt.

Újmódit azért sem tartottunk volna, mert ott a vendégek nem érezték volna jól magukat.

Ha egy pár elvárja a nászajándékot, akkor illő, hogy olyan legyen a kaja,zene, amit a vendégei szeretnek. Nekik kell jól érezni magukat elsősorban. Az ifjú pár csak vendéglátó.

2014. aug. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem igazán szeretem a túllihegett, túlcicomázott lagzikat, a miénk kicsi volt, családias, házias ételekkel, olyanokkal, amiket minden vendégünk szeretett. Jókat ettünk, ittunk, beszélgettünk, nevettünk, táncoltunk, jól éreztük magunkat. Egy-két játék volt, de csak úgy spontán jött ötletként, vőfély nem volt, mondjuk 40 fős lagzinál általában teljesen felesleges (ez nemcsak az én véleményem, hanem a vőfély ismerősömé is).

Szóval egy teljesen kötetlen, nagyon jó hangulatú kis lagzit hoztunk össze.

2014. aug. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!