Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek jó lesz ez az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jó lesz ez az esküvői menü?

Figyelt kérdés

Körteleves

Töltött káposzta

Rántott szelet tejfölös krumplipürével

Sütemények és a menyasszonyi torta dobostorta lesz.

Kb 40-50 fő lesz.

Egy barátunk fogja csinálni a menüt.


2014. szept. 16. 09:32
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

Olyan vendég nem lesz aki vega, így nem kell gomba meg ilyenek.

A húslevest nem tartom jó ötletnek mivel ahoz sok tyúkhús kellene ilyen kevés vendég pedig nem eszi meg azt a rengetek tyúkhúst mi meg nem akarunk pocsékolni.

Amúgy a legtöbb meghívottat megkérdeztük és szerintük elég a krumplipüré. Aki meg nem szereti annak ott lesz a töltött káposzta.

2014. szept. 16. 10:03
 12/50 anonim ***** válasza:
46%

Kedves 5-ös válaszoló!

Te biztos egy NAGY Budapesti ember vagy,és mint tudjuk,Budapest a világ közepe.Én is éltem ott pár évet,és tudom,hogy a Budapesti emberek a valakik,aki nagyvárosban,kisvárosban,falun,községben,netán tanyán élnek,azok nem is emberek,biztos szegények,és nem ismerek azokat a remek dolgokat,amik Budapesten vannak.

Nos én nagyvárosban élek,megyeszékhelyen,és itt még nem voltam olyan esküvőn,ahol ilyen szegényes lett volna a kaja,de falun is voltam,na ott volt igazán a habzsi-dőzsi.

Az én első esküvőmön húsleves volt,kétféle pörkölt,töltött káposzta,hidegtálak,mindenféle sültek.Éjfélkor rántott pulykamell,és a levesbe főtt tyúk megsütve a maradék hidegtálakkal.Sós és édes sütik,és jó pár torta,plusz a menyasszonyi torta.Itt száz fő volt,kisvárosi lakodalom volt.

A második esküvőmön 25-en voltunk.Itt újházi jérceleves volt,és kétszemélyes tálak.Ezen volt rizs,párolt zöldség,sült krumpli több féle hús,töltve,rántva,sütve,és rántott zöldségek.Saláta volt hozzá.

Ha nem akarsz sokat költeni,akkor inkább ilyet javaslok.Nekünk nem volt lakodalom,csak a szertartás,és utána egy vacsora,tízkor már mentünk is haza este.Ha tovább tartott volna,akkor a leves után vagy egy pörit,vagy egy töltött káposztát beiktattam volna,illetve lettek volna majonézes saláták is.

Én a körtelevst semmiképp nem javaslom,akkor inkább legyen húsleves,vagy ne legyen leves,hanem hideg előétel,mondjuk majonézes cuccok sült husikkal,töltött hússal,sonkatekerccsel stb,utána töltött káposzta ,és utána lehet rántott szelet,viszont többféle körettel.

2014. szept. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
64%

és aki se krumplit nem szereti, sem a káposztát?

körteleves után legalább a hús jöjjön, mert a wc-nél nagy sor lesz.

lehet hogy kevesen lesztek, de akkor is a leves nagyon nem jó ötlet. minden tejszínes/tejes. én nem lennék oda érte.

tortáért sem.

2014. szept. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, ez akkor is vasárnapi ebéd színvonal lett.


Amúgy minek kérdezted, hogyha nem fogadod el az egyöntetű választ? Szegényes. Ez nem ünnepi.

2014. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__5..


na mint itt, kíváncsi vagyok mi lett a kaja végül. megkérdezi, de nem érdekli a vélemény. akkor minek kell megkérdezni?

2014. szept. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
64%

zoldseg? friss salata ? gyumolcs?

eszmeletlen egeszsegtelen es uncsi kaja

2014. szept. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
35%

nem tudhatod, hogy nem lesz vega vendég. valaki elhozza az új barátnőjét pl...


nem úgy értettem, hogy a falusiak hülyék, mert ezt nem tudhatom, csak a töltött kápi meg rántott husi miatt feltételeztem, hogy vidéki a kaja. azt hittem, a körteleves csak valamiféle kreatív megspékelése a menünek vagy ilyesmi.:)

2014. szept. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 Kései Sirató ***** válasza:
86%

HA nem akarsz húslevest, akkor lehetne tárkonyos pulykaragú leves, azt többen szeretik, mint a körtelevest.

A rántott szelet mellé legyen rizs is és valamilyen savanyú.. pl. uborka.

Egyébként én szeretek mindent, amit felsoroltál.

2014. szept. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
83%

Hát én például egy falatot sem tudnék enni a lagzidon, mert laktózérzékeny vagyok és utálom a disznóhúst. Gondolom laktózmentes tejfölt nem fogtok kipakolni a töltött káposzta mellé. Ez tényleg elég szegényes, legalább salátát, rizst, sültcsirkét és rántott sajtot adnátok még, az nem kerülne annyira sokba és legalább lehetne választani. Szerintem ha van szárnyas, disznó és valami nem húsétel, némi zöldség és kétféle köret, akkor már nem nagyon lehet mellényúlni. A húslevest lehet egyébként kevés húsból és sok csontból, zöldségből is készíteni. Vagy lehetne opcionális főfogás a levesben főtt csirke meggyszósszal és főtt krumplival.

Egyébként vicces, hogy az egyik válaszoló írta, hogy a húslevest mindenki szereti.. Én nem szeretem :D De tény, hogy a legtöbb ember igen.

2014. szept. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
69%

Egy tyúkból legalább 3 liter levest kell főzni. Ez 3 decijével mérve is 10 adag. Tehát kell hozzá 5 tyúk, és ennek alkatrészeit 50 ember enné meg. Tényleg eléggé eltelnének, ha tízen ennének meg egy főtt tyúkot.

A körteleves helyett legyen a főtt húshoz gyümölcsmártás tejszínnel ( aki akarja). Így lesz leves is, előétel is.

(Ekkor már kevesebb rántott hús kell, ha már a spórolós menünél tartunk). Ha a fejenként két szeletes rántott szelet fele például grillezett lenne, vagy gombás szelet, a fele krumplipüré pedig pl. rizs, akkor kezdene hasonlítani a menü egy esküvőire.

De ha túl sok körtéje termett valakinek, akkor a végén lehet körtepuding különlegességnek. A töltött káposzta maradhat kis adagos előételnek. ( Nem szükséges ugyan ebbe a menübe, de én imádom)

2014. szept. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!