Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi az eljárás, ha én román...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az eljárás, ha én román állampolgár vagyok és férjhez mentem egy magyar álampolgáru férfihez?

Figyelt kérdés
Most volt az esküvönk és nem tudom mijen papirokat és hol kell eljárnom ahoz, hogy minden meg legyen, mert fel vettem a férjem nevét, de ö magyar állampolgár én meg román, de meg van a tart.engedélyem (lakcímkártya, TAJ, ADÓ)és februárba kell szülnöm is.
2010. jan. 24. 16:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%
Bla bla bla... De unalmasak vagytok.
2010. jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
55%

17:25

Te egy akkora bunko vagy hogy utni lehetne veled.Az ilyen ocsmany emberek mint te szavaznanak megint a hataron tuli magyarok allampolgarsagara nemmel.

2010. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem ez volt a kérdés emberek!!!! Így is úgyis itt telepedik le, akinek tetszik tetszik, akinek nem, annak nem. Én sajnos nem tudok a kérdésben segíteni, de legalább a téma ne menjen el más irányba!
2010. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
42%
Primitív, intoleráns, szélsőséges, rosszindulatú, előítéletes "emberek" véleményére ki kíváncsi? Többek között az ilyenek miatt tart itt a világ, ahol tart...
2010. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
19%
Nem járok szavazni. Csak azt látom, hogyha régen jelentkeztem valahová, kit vettek fel? A románt, mert olcsóbban is megcsinálja. Leépítéskor kit tartottak meg? A cigányt, mert olcsóbban is megcsinálja. A magyarok meg hagyják ezt. Na.
2010. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
37%
18:00 sajnos igazad van,ezt tapasztalom én is. :(
2010. jan. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

1 évi folyamatos magyarországi ittlakás után honosítást kérhet az a nem magyar állampolgár, aki


đ magyar nemzetiségűnek vallja magát, és


đ igazolja vagy valószínűsíti, hogy felmenője (szülő, nagyszülő, dédszülő stb.) magyar állampolgár volt.


A honosítási és visszahonosítási kérelmet a magyarországi lakóhely szerint illetékes települési (a fővárosban a kerületi) önkormányzat polgármesteri hivatalának anyakönyvvezetőjénél, külföldön élő kérelmező esetében az illetékes magyar konzulátuson kell személyesen benyújtani. Házastársak, illetve szülővel együtt élő kiskorú vagy cselekvőképtelen nagykorú gyermek közös honosítási, visszahonosítási kérelmet terjeszthet elő.


A honosítási, illetve a visszahonosítási kérelemhez mellékelni kell:


ˇ nagykorú kérelmező által saját kézzel írott önéletrajzot, valamint 1 fényképet;


ˇ születési anyakönyvi kivonatot;


ˇ családi állapotot igazoló okmányt (pl. házassági, halotti anyakönyvi kivonat, jogerős bontóítélet). A születési anyakönyvi kivonatot és a családi állapotot igazoló okmányt eredetiben, hiteles magyar nyelvű fordítással ellátva kell csatolni. Hiteles magyar nyelvű fordítást az Országos Fordító és Fordításhitelező Iroda készít;


ˇ magyarországi megélhetést igazoló iratot (pl. munkáltatói igazolás és APEH által kiállított jövedelemigazolás; nyugdíjas esetében nyugdíjigazolvány vagy nyugdíjmegállapító határozat fénymásolata nyugdíjszelvénnyel együtt; eltartott személy esetében befogadó nyilatkozat a befogadó jövedelemigazolásával együtt);


ˇ magyarországi lakhatást igazoló iratot (pl. adásvételi szerződés fénymásolata, tulajdoni lap; lakásbérleti szerződés a bérbeadó tulajdonjogát igazoló tulajdoni lappal együtt; befogadó nyilatkozat a befogadó tulajdonjogát igazoló tulajdoni lappal együtt);


ˇ igazolást az alkotmányos alapismeretek vizsgáról, vagy a vizsga alóli felmentés igazolására szolgáló iratot;


ˇ kedvezményes honosítás esetén: magyar származás igazolására a felmenő magyar állampolgárságának valószínűsítésére szolgáló iratot (pl. állami anyakönyvi kivonat, magyar katonakönyv, magyar útlevél, magyar személyi igazolvány, lakcímbejelentő, iskolai bizonyítvány stb.);


ˇ visszahonosítás esetén: egykori magyar állampolgárság igazolására vagy valószínűsítésére szolgáló iratot (pl. magyar állampolgárság elvesztését tanúsító bizonyítvány, elbocsátási vagy lemondási okirat, állami anyakönyvi kivonat, magyar katonakönyv, magyar útlevél, magyar személyi igazolvány, lakcímbejelentő stb.).


Alkotmányos alapismeretekből a kérelmező a magyarországi lakóhelye szerint illetékes megyei (fővárosi) közigazgatási hivatalban tehet vizsgát. A vizsga díjköteles, amelynek mértéke 28.000 forint. A közigazgatási hivatal vezetője erre irányuló külön kérelemre a vizsgadíjat mérsékelheti vagy elengedheti.

2010. jan. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
17:25 os nagyon aranyos vagy, de honnan veszed, hogy en el veszem mas penzet...hidd el en jobban meg kell dolgozzak az itteni penzert.
2010. jan. 24. 18:35
 19/22 A kérdező kommentje:
17:44 nagyon köszönöm, hogy ki állsz melettem...Erdélyi vagyok és a szüleim itt élnek már nagyon régen, azért jöttem én is ide 4 éve.
2010. jan. 24. 18:39
 20/22 A kérdező kommentje:

de már bánom hogy megkérdeztem, itt tényleg primitiv emberek vannak, nem tudom minek ez az oldal, ha már kérdezni sem lehet, és normálisan válaszolni sem tudnak. sokan unatkoznak látom

Tisztelet a kivétel

2010. jan. 24. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!