Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kinek a feladata az esküvőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek a feladata az esküvőt finanszírozni?

Figyelt kérdés

A párom egyszer már szerette volna megkérni a kezem, de még nem tette meg, csak mondta hogy majd szeretné. Megkértem rá, hogy ezt még hanyagoljuk, mert az ő családja nagyon minuszban van jelenleg. Még évekbe kerül, mire össze tudnának spórolni egy tisztességes esküvőre valót. Az én szüleimnek van félretett pénze, nekik nem lenne gond.

De én eleve valahogy félnék tőlük kérni. A nővérem esküvőjét 100%-ban a szülők fizették, de az 15 éve volt. És ott a férj szüleinek is volt pénze.

Tehát az lenne a kérdésem: hogy működik ez? Kinek lenne a feladata? Nekünk nincs jelenleg félrerakott pénzünk, és így egy kicsit pofátlanságnak érzem beközölni velük, hogy hé fater, hé muter, jövőre összeházasodunk, kezdjetek rá gyűjteni. Soha nem kértünk pénzt tőlük semmire, és már külön is élünk tőlük.

Ilyes esetekre mi a megfelelő terv?



2014. nov. 13. 12:51
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
48%
Akinek van pénze.
2014. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen csúnya szóval élve ez annak a "feladata", aki házasodik. A szülőktől ilyet elvárni, a szervezkedést is erre alapozni elég undorító. Szép gesztus, ha a szülő be tud segíteni, de ha nem tud, nem lehet tőle elvárni, hogy nekiálljon az esküvőtökre spórolni.


Ezek szerint addig nem is vagy hajlandó igent mondani egy lánykérésre, amíg a párod szüleinek nem lesz félretett pénze az esküvőtökre???

2014. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
96%
A házasulók feladata finanszírozni a saját esküvőjüket. Ha valamelyik szülő bele szeretne szállni, a házasulókra van bízva, hogy elfogadják-e. Egyébként régen a lányos ház fizette az esküvőt és adta a hozományt, pont azért, hogy a haszontalan lánygyermek elkerüljön végre a háztól, és valaki más tartsa el. Azt hiszem, az az idő már elmúlt, de ha te a hagyományokhoz akarsz ragaszkodni, akkor a saját szüleidnél kell kopogtatnod.
2014. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem egyértelműen a pár feladata.

Mi az, hogy nincs a párod családjának pénze és hanyagoljuk?

Milyen jogon terveztek bármit egy másik család kontójára?

Nektek kell rendezni. Ti akartok egybekelni és nem ők akarják.

Ha felajánlják a segítséget akkor el lehet fogadni, de ez a ti döntésetek, nektek kell finanszírozni.

fuhh....

2014. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
89%
Hát ez úgy működik, hogy először megteremtjük a feltételeket (munkahely, félretett pénz, önálló lakhatás), után pedig lehet felnőtteset, házasságosat meg gyerekcsinálósat játszani.
2014. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
2-es, hogy te mekkora paraszt vagy! Külön leírtam kétszer is, hogy soha nem kértünk tőlük pénzt, és most is pofátlanságnak érezném. Azért nem akartam még, mert nem akartam a párom szüleit terhelni ezzel.
2014. nov. 13. 13:03
 7/39 anonim ***** válasza:
96%
Megfelelő terv egyébként, hogy addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér. Akkor esküvőt tarts, amennyi vendéget el tudsz látni, vagy várj az esküvővel, ameddig össze nem jön rá a pénzetek. Arra is számíts, hogy az ajándék pénzek ellenére a legtöbb esküvő csúnyán veszteséges. Szerintem ne a szülők pénzére építsetek, ha nektek akarják adni, majd megkapjátok nászajándékba, vagy menet közben hozzájárulnak a költségeitekhez.
2014. nov. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Jó oké köszi, de én azért tettem fel a kérdést, mert anno a nővéreméknek nem kellett félrerakniuk, mert mindent a szülők fizettek. Én ezt láttam, azt hittem ez így a normális. Ezért még nem kell leszúrni, nem azért mondtam a páromnak hogy hanyagoljuk, mert a szüleinek nincs pénze! Hanem mert nekünk sincsen!
2014. nov. 13. 13:06
 9/39 anonim ***** válasza:
89%

"Megkértem rá, hogy ezt még hanyagoljuk, mert az ő családja nagyon minuszban van jelenleg. Még évekbe kerül, mire össze tudnának spórolni egy tisztességes esküvőre valót."


Nekem ebből egyértelműen az jön le, hogy te azt várod, mikor tudnak pénzt adni az esküvőre...

2014. nov. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
93%
Aki házasodik. Eszünkbe nem jutott a szülőktől pénzt kérni az esküvőnkre, mindent mi fizettünk.
2014. nov. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!