Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elő vagy utószezonban (október...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elő vagy utószezonban (október közepétől június elejéig) tartott esküvő esetén szerintetek kb. mennyit alkudhat az ember a szolgáltatóknál, vidéki városban?

Figyelt kérdés

2014. dec. 30. 13:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

nálunk egyedül a fotós engedett 10%-ot október közepén…

mégis sokkal olcsóbb lett minden, és könnyebb volt megszervezni..


ilyenkor a jó ár érték arányú szolgáltatóknak nincsen foglaltságuk, és könnyen hozzájuk jutsz.


plusz a vidéki városokban gyakran nincs is annyi esküvő, hogy azt érezzék engedniük kell ( a szomszéd településen egy évben max 10 esküvő van, pedig város, ha nem is megyei szintű))

2014. dec. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Vidéki megyeszékhelyen lesz az esküvőnk, ahol elég erős a verseny a szolgáltatók között, nyáron pedig esküvő-dömping van, ezért szeretnénk szezonon kívül tartani az esküvőt. Plusz nem utolsó szempont, ha tudnánk alkudni is itt-ott, ha csak 10%-okat is... sok kicsi sokra megy alapon.
2014. dec. 30. 14:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Esküvői szolgáltató vagyok. Én nem szoktam engedni, mert akármikor is dolgozom azon az esküvőn, ugyanannyi munkát teszek bele. Ugyanígy nem emelem az árat, mert főszezon van, és elvinnék többért is a szolgáltatásomat. Kiszámoltam, nekem mennyiért éri meg dolgozni, ezt viszont el is kell kérnem, mert a havi fix költségeim (adók, járulékok) sajnos szezonon kívül is ugyanakkorák.


Biztos lesz olyan is, aki enged, én csak a magam nevében tudok nyilatkozni. :)

2014. dec. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%

Nekünk anno április 28-án volt az esküvőnk, Szolnokon.

65 főre fizettünk összesen (minden beleértve) 700ezer forintot.

Rengeteg mindent én/mi csináltunk. Az éttermet még aznap délelőtt feldíszítettük.


Ezen sokat spóroltunk és a fotós, segítő dekoros mind ismerős volt, akik potom pénzért elvállalták a munkát.

Fotósunk közel 5ezer képet készített és egész napra 20ezret kért. A dekoros pedig 10ezret az egész napra (ebbe beletartozott a székszoknyák, asztalfő díszítése).

2014. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi áprilisban akarunk házasodni. Senki nem adott kedvezményt, csak a panzió, ahol szobát foglaltunk a rokonoknak. Ott előszezon miatt és kaptunk csoportos kedvezményt.
2014. dec. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fotósként az a tapasztalatom, hogy aki alkudozik, az lesz később a problémás ügyfél ezért megfogadtam, hogy nem engedek és így is közel tele van a naptáram már most. Nem a piacon vagyunk, hogy alkudozzunk. Egyébként a szigorú értelemben vett szezon mindenkinél más és más. Nekem idén márciusban kezdődött és október közepével ért véget. Egy tisztességesen (értsd adózva), az utómunkára is elég időt fordító, megfelelő felszereléssel és azt használni képes szakmai tudással rendelkező fotósnak 75-100eFt költsége van egy esküvőn (értsd ennyibe kerül neki), így mindenki eldöntheti maga, hogy kb. mennyiért lehet reális esküvői fotóst felkérni. Mivel a belekerülési költség az általad említett időszakban is ugyanannyi (sőt, bizonyos szempontokat figyelembe véve több) én nem számítanék nagy kedvezményekre, noha a többi szolgáltató nevében nem tudok nyilatkozni.
2014. dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

:-)


előszezonban is ugyanannyiba kerűl a villany, a pincérnek sem lehet fél fizetést adni, mert te spórolós vagy!

vagy mondd azt a tulajnak, hogy neked 1 pincér is elég, vagy zenekar helyett vigyetek egy cd játszót!


gondolom nem örülnél, ha a fotós egy gyakorlatlan kezdő lenne, egy olcsó, kompakt géppel... :-)

hogy rólad jó képek készüljenek, ahhoz a fotósnak közel milliós értékű gép kell!


eleve a spórolás miatt akarod ekkor tartani a lagzid?

2014. dec. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
#7: Nem közel milliós értékű gép, hanem 3-4MFt értékű eszközpark és ha nem tudja használni akkor az is csak eszköz.
2014. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, a fotós és a másik szolgáltatással foglalkozó válaszolónak külön,hogy írtak! Teljesen logikus, ésszerű az érvelésetek, belegondolva, ha a helyetekben lennék, pont így gondolnám én is, köszönöm, hogy rávilágítottatok olyan oldalakra, amik eddig nem kerültek előtérbe. Egyébként az esküvő nem kifejezetten a spórolás miatt lesz szezonon kívül, egyéb tényezők miatt nem szeretnénk nyáron. :)
2014. dec. 30. 17:08
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Nekem sem szezonban lesz, de nekem azért nem mert szezonban másokét fotózom. :D


Sok boldogságot nektek!

2014. dec. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!