Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőn a zenekarnak milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőn a zenekarnak milyen vacsorát és hogy illik?

Figyelt kérdés
Nem akarok "olcsójánoskodni", de egy 5 fős zenekar amúgy sem olcsó ára további 60E Ft -al nő a vacsorájuk miatt. Én azt elfogadom hogy mindenhol így szokás ezért fizetjük természetesen, de olyat nem lehet h pl az étteremmel egyeztetve összerakatok nekik külön vacsorát? 3-4Ft / fő áron már fullos vacsorát ad az étterem, és megúsznám 15 ezerből ami amúgy 60 lenne. Mit gondoltok erről? Légyszi csak finoman. :)

2015. jan. 14. 00:30
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem teljesen jó az elgondolás,hogy csináltatsz nekik külön menüt. Ők nem a családtagjaitok, viszont enniük azért kell és persze nem "zsíros kenyeret". :)

Jó készülődést! egy menyasszony....

2015. jan. 14. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
82%
Ezt így is szokták. A zenekar tagjainak és a hangtechnikusoknak is, akik a zenekarral jönnek.
2015. jan. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk a vőfély, a fotós és két fős zenekar egy külön asztalnál evett.


Ugyanúgy kaptak levest és egy 4 fős tálat (ugyanazt amit a vendégek), illetve volt az asztalukra készítve egy tál sütemény. Nálunk az étterem felajánlotta, hogy összetesz nekik egy egyszerű menüt leves valamilyen hús és köret.


Tehát nem kell nekik ugyanazt enni, az éttermek általában fel vannak erre készülve. Teljesen jó a külön menü elgondolás.

2015. jan. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
55%
Felénk alapból fél áron számolják a szolgáltatókat, az innivalókat meg általában bónuszba adják.
2015. jan. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
67%

Nem feltétlenül fontos ugyanazt a menüt kapnia a szolgáltatóknak, de az időbeosztásra illik odafigyelni. Ha a fotós, a filmes és a vőfély vagy pláne a zenekar más időben (később) kap enni mint a násznép, akkor, az az időszak amikor kvázi nincs mit csinálni mert a násznép eszik és azt amúgy sem filmezi/fotózza, kárba megy. Helyette akkor eszik, amikor a násznép már táncolna, az pedig nem szerencsés. Én egyébként szeretem ugyanazt kapni amit a násznép, de ezzel nem is szokott gond lenni. Jellemzően olyan kapcsolatot alakítok ki a párokkal, hogy eszükbe sem jut szolgáltatói menüt adni, de persze nem sértődnék meg rajta ha valaki így tenne, azért jól esik, hogy úgy kezelnek mint a vendégeiket. Egyébként én mint fotós inkább annak örülök, ha együtt ehetek a násznéppel. Az elvegyülés soha nem jelentett gondot, viszont egészen más egy olyan násznép önfeledt szórakozását fotózni aki hozzászokott, hogy köztük vagyok, eszköz van a kezemben és nem egy külsős valaki fotózza Őket aki időnként bejön valahonnan kintről. Sokkal befogadóbbak. :)


Sok boldogságot! :)

2015. jan. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
77%

Bocs, de szerintem ez kicsit a sz.rrágás kategória. A mi esküvőnkön ugyanazt kapták a szolgáltatók, amit mi ettünk. Ha jól látom, 12 ezer forintos menüvel operáltok, így nem hiszem, hogy az a nagyon spórolós esküvő lenne.

Mivel esküvői szolgáltató is vagyok, nekem néha kicsit visszás az olyan eset, mikor sokmilliós költségvetésű esküvőn a szolgáltatónak meg adnak 1 szelet húst meg menza levest (volt rá példa nem egyszer). Persze nem enni megyek én sem, de szerintem ez a párt minősíti.

2015. jan. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Kedves 6 -os. A 11-12 ezer forintos menü teljesen átlagos éttermi ár esküvőnél. :) És igen,spórolós lagzi. Gondolj csak bele ha itt nem fogom meg ezt a 45 ezer forintot,és ugyanezt még elnézem 2-3 másik költségnél. Máris +100.000-150.000 Ft kiadás egy 1,5 milliós esküvőn. Amugy meg mi az h egy szelet rántotthús meg menza leves? Ettél Te már 3-4 ezer forintért étteremben? :) Ahol mi leszünk ott a legfullosabb vacsora menüt adják ennyiért. :)


Többieknek köszönöm az értelmes hozzászólást.

2015. jan. 14. 10:47
 8/42 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként sajnos van az ilyesmivel rossz tapasztalatom, ami persze nem fordulhat elő ha korrekt étterem/vacsoraszolgáltató. Ettől függetlenül volt olyan helyszín, ahol a kollégák elszeparálva ették a két napos megmelegített rántott húst, a két napos hideg sültkrumplival, egy raktárban egy raklapon, a felmosóvödör mellett. Na, most én inkább lenyelem a békát mint, hogy a párt zavarjam az esküvői vacsorája közben azzal, hogy panaszkodom. Utólag meg már tökmindegy. De nem ez a jellemző, legalább is én azt tapasztaltam, hogy inkább megkérdezték a hely képviselői, hogy tudtunk-e enni, inni, kaptunk-e sütit, minden oké-e, szóljunk ha valami kell. Ez pedig örömmel tölt el, mert azt mutatja, hogy segítjük egymás munkáját, meg hát jól is esik, hogy odafigyelünk egymásra.


hold_viola: Merre felé laksz?

2015. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor korrekt megoldás, ha van egy külön asztal, ahol minden szolgáltató ül, és ők kapnak egy egyszerűsített menüt. Azt nem tartanám elegáns megoldásnak, ha a vőfély és a fotós rendes menüt kap, a zenekar meg csökkentettet, mert sokan vannak. :)


Eleve a szolgáltatóknak nem kell alkoholos italcsomagot fizetni, ez több ezer forintot is jelenthet fejenként a teljes csomaghoz képest. Víz, üdítő, kávé viszont álljon korlátlanul rendelkezésükre.


Ha a csökkentett csomag kiadós és minőségi ételeket tartalmaz, akkor semmi baj nincs vele. Egy szoláltató se akarja magát félájultra enni, hiszen az a munka rovására menne, de éhesen sem szabad őket hagyni. Ha kapnak levest, főtt ételt és aprósütit, pogácsát, amit akár munka közben is tudnak később csipegetni, ha megéheznének, az teljesen jó megoldás. Arra is kérdezz rá, van-e köztük ételallergiás vagy vegetáriánus. Apró figyelmesség, de ahogy te állsz hozzájuk, ők is úgy állnak hozzád. :) Ha te mindent megteszel azért, hogy ők jó körülmények között dolgozzanak, ők is megtesznek mindent, hogy a legjobbat hozzák ki a munkájukból.


A felszolgálást nagyon jól írták korábban, lehetőleg a vendégek előtt kapják meg a külön asztalhoz a menüt. Így van idejük kényelmesen megenni az ételt, mosdóba menni, elszívni egy cigit stb., hogy mire a vendégek a kávét kapják, a zenekar és a fotós már ugrásra készen álljon.

2015. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
Az ételallergia eszembe sem jutott, tök jó, hogy írtad mert tényleg kis dolog, de van amit pl. észre sem vesz az ember az ételben és dupla méretűre dagadt arccal azért kevésbé jó dolgozni. :)
2015. jan. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!