Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Férjem vallás nélküli, én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem vallás nélküli, én katolikus. Szeretnénk templomi esküvöt katulikusat. Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Sajnos külföldön élünk, fél évvel elötte templombajárosdi nem nagyon megoldhato. Lenne-e ennek egy egyszerübb menete?Lenne -e egy pap aki összeadna minket? Már 7 éve házasok vagyunk.van viszont egy kereszteletlen 5 éves gyerekünk. A templomi esküvöre szükségem lenne.
2015. jan. 16. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

Templomi esküvő csak akkor lehet, ha a férjed megkeresztelkedik. Ez lehet 2 héttel a szertartás előtt is (édesanyám így csinálta)

Azt nem tudom, hogy mennyire kikerülhető az előkészítő, de szerintem jegyesoktatás nélkül nem vállal el benneteket az atya.

Kérdezd meg esetleg, hogy a gyereketek megkereszteli-e anélkül, hogy a templomban összeházasodnátok. Vagy, várj még egy kicsit és ha a gyerkőc nagyobb lesz, kérheti már ő maga, hogy megkereszteljék (mert ezt választotta) és akkor szerintem nem szükséges, hogy ti templomban esküdjetek.

2015. jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdezd meg esetleg, hogy a gyereketek megkereszteli-e anélkül, hogy a templomban összeházasodnátok."


Megkeresztelik. Egy csomó példát tudok róla. Pl magamat.

Mostanában pedig 3 kisgyereket a családban. Sehol nem volt templomi esküvő.

2015. jan. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm. A kérdés forditott, engem összeadnának-e anélkül, hogy a gyerek nem keresztelt. Régen szerettem volna templomi esküvöt, de akkor anyagi okok miatt nem lehetett, most meg katolikus helyre szeretnék menni dolgozni, ahova csak templomi esküvövel vesznek fel. Igy most bepotolhatn´nk, csak sajnos az idö kevés. :(
2015. jan. 16. 19:04
 4/13 anonim ***** válasza:
A házasság és a gyerek keresztelése nem függ egymástól, mivel a gyermeki keresztség nem megtagadható, a házasság viszont igen. Katolikusoknál csak akkor lehet esküvő, ha mindkét fél keresztelt és kötelező a jegyesoktatás. Ezek nélkül a pap megtagadhatja a házasságot.
2015. jan. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha csak kertesztelkedni kell hozzá talán az nem tul idöigényes, ha ki lehet kerülni az áldozást és a bérmálkozást, mert bérmálkozva én sem vagyok.
2015. jan. 16. 19:38
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

erdek szentsegi hazassag?

Hu erdekes

siman lehet jegyesoktatasra jarni skypon is

gyerekt megkeresztelni pedig minek?

Majd eldonti ha felnott milyen vallast kovet esszel

Neveld a hitre akkor semmi gond nem lesz

A mennybe kerules nem feltetele a keresztseg gyerekeknel

2015. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
ha nem vagytok aktiv hivok nem lesz ervenyes es csak atkot viszel magadra igy.
2015. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen mert isten szereti gyermekeit!!! Atkozott leszek mert nem megyek rendszeresen templomba, de németországban fizethetem a havi 60 euro egyházi adot. Ne mesélj nekem a hitröl.
2015. jan. 16. 19:49
 9/13 anonim ***** válasza:
15%

Nem errol vn szo

A hit nem az egyhazadonal kezdodik vagy vegzodik

Ha ezt ertened persze akkor hivo lennel

A hit egyhaz mindig tobb dologgal jar az aldas ingyen van ha igaz tiszta szivbol kered.

Az adot az egyhaznak fizetik ha fizetik ez foldi dolog

Aki nem tiszta szivbol hisz Istenben es csak kenyszerbol keresztelkedik hazasodik atkot von magara.

Isten mindenkinel jobban szerti a gyerekeket!!keresztseg nelkul is

2015. jan. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen kibukik rajtam, hogy nem vagyok errösen vallasos, de isten létezéset nem tagadom. Sajnos már egy ilyen világot élünk ahol az egyház még el is várja hogy érdekböl házasodjunk. Kérdezem én hogy a sok baba akit megkeresztelnek, hogy azok is tiszta szivböl teszik, vagy rájuk kényszeritik a szülök. Szoval vitát folytathatnán, de nem szeretném, mert nincs értelme. Csak házasodni szeretnék, de nem kimondottan érdekböl. Az érdek csak még egy pluszz jo oka, végre bepotolni a még meg nem tettet. Hiszek istenben és az általam elképzelt feltétel nélküli szeretetében, es nem félek megházasodni mégegyszer, annak ellenére, hogy nem mondom el a mindennapi kötelezö imákat. Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 16. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!