Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy néz ki az ültetési rend,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy néz ki az ültetési rend, elvált szülők esetén? (részletek lent)

Figyelt kérdés

1 év múlva férjhez megyek, és nagyon nagy problémát okoz az ültetésrend, de már a mi asztalunknál is.

Szüleim évek óta szét mentek, megcsalás miatt. Apukám újranősült, gyerek is van, és mondhatni eszméletlen mód megváltozott. Felesége nem akarja őt nem hogy anyukám közelébe engedni, de még azt sem lehet, hogy normális hangnemben beszéljen hozzá telefonon, hogyha netalán felhívja őt. Anyukám évek óta élettársi párkapcsolatban él.

Nem szeretném felbontani a hagyományos ültetést, de apukám felesége nem szívleli ezt a nézetet és minden feszültséget el szeretnék kerülni az esküvőn. (Nem, nem elég felnőttek ahhoz, hogy ne magukra gondoljanak..)

Ti hogyan oldanátok meg?



2015. febr. 12. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Apámat meghívnám olyan feltétellel, hogyha tud a nője viselkedni, akkor jönnön el, ha nem, akkor maradjon inkább otthon, mert az első balhés szóra kivágom az esküvőről.
2015. febr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi számít neked hagyományos ültetésnek, de az szerintem korrekt, ha melléd ül mondjuk édesanyád, mellé a párja, aztán édesapád és mellé az ő párja. Így "méltó" helyen vannak a szüleid, és balhé sincs, mert nem egymás mellett ülnek.
2015. febr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A tervek szerint U alakban lesz az asztal, az U szárain ülnek a vendégek, megfelelően annak, hogy ki kinek a vendége, és azt összekötve ülnénk mi. Számomra a hagyományos: anya - apa - én - párom - anyós - após. Lehet érdekes, hogy ezt mondom, de szerintem furán is mutatna, ha nem az "ünnepelt pár" ülne az asztal közepén...


Gondoltam én is arra, hogy "ultimátumot" adok, de több okból is szeretnék más utat választani. Egyrészt, akármit tett és akármilyen is az apám jelengleg, még mindig imádom, és mindenképp szeretném ha eljönne. Másrészt, ha ezt a feltételt benyőgném, én lennék a rossz és a gonosz, ami egészen addig úgy is maradna, míg bocsánatot nem kérek.

2015. febr. 12. 13:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Valamit félreértesz, nyilván úgy gondoltam, hogy ti ültök középen, és tőled jobbra (tehát a te "térfeleden") közvetlenül kezdődne az ültetés úgy, ahogyan leírtam.

Azt sajnos beláthatod, hogy egymás mellé nem tudod ültetni a szüleidet, el is váltak, nincsenek is jóban (a megcsalás miatt gondolom így), ráadásul hová kerülnének az új párok? Külön asztalhoz, és egymást szórakoztassák? :) Ezt a helyzetet neked is el kell fogadnod.

2015. febr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az a szokás, hogy az ifjú pár mellett két oldalt a tanúik illetve azok párjai ülnek. A szülők persze valahol a pár közelében a megfelelő oldalon.
2015. febr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!