Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőre/lagzira alkoholistát?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőre/lagzira alkoholistát?

Figyelt kérdés

Közeli családtag alkoholista, azaz elvileg "leszokott", de ez nála nem egy biztos dolog. Viszont meghívni meg kell, mert a viszonyunk teljesen jó, de a lagzin, ahol folyni fog az alkohol rendesen, nem tudom, mit lehetne vele kezdeni. Gondoltam rá, hogy megmutatjuk a pincéreknek, és ha alkoholosat kér, akkor valami hasonló kinézetű, de alkoholmentes dolgot kapjon (bor helyett áfonyalé, sörből alkoholmentes, ilyesmi), de nyilván nem buta ember, megoldja, ha úgy adódik.


Most ilyenkor mit lehet tenni? Elvileg azt mondják, még absztinenseknek is rossz látni, ha csőstül jön az alkohol, hát még valaki esetében, akinél elég valószínű, hogy a "40 napja tiszta vagyok" kijelentések csak a mi megnyugtatásunkra szólnak. De csak és kizárólag ezért kizárni a lagziból... Megromlana a viszony, és biztos sértődés lenne a vége, na meg mi is szeretnénk ott látni.


Javaslatok? Megoldás? Létezik egyáltalán?


2015. márc. 5. 18:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az őszinteség a megoldás. Beszéljetek vele hogy ez és ez a félelmetek és mi a véleménye róla, meg tudja -e állni az ivást. Értésére kell adni, hogy a probléma első jelére cselekedni fogtok, ami akár azzal is járhat hogy hazakülditek. Ferdíteni, hazudni nem érdemes.
2015. márc. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
A 40 napja tiszta az nem csak a ti megnyugtatásotok miatt van, hanem azért, mert abba akarta hagyni. Azt beszéljétek meg vele, hogy ahol kezelik - gondolom kezelik vhol őt ezzel - ott beszélje meg ezeket a dolgokat, hogyha elmegy az esküvőtökre akkor mikre készüljön fel. Felnőtt ember, elvileg mindez szerintem magától is eszébe fog jutni, de ezzel biztosra mehetnétek. Tény, hogy elég nagy kísértés lesz neki, de ne ti mondjátok meg neki, hogy mit csináljon, mert szerintem abból is sértődés lenne, hanem tényleg a kezelőjével beszélje le a dolgokat. Amúgy szerintem megfogja tudni állni, én szerintem csak te nem bízol benne, pedig pont az lenne az elsődleges lépés, h bízzatok benne, nem díszből küzd ellene.
2015. márc. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az a 40 nap az tulajdonképpen 300 nap körüli, és egészen biztosak vagyunk benne, hogy kamu az a 300 nap tisztán, mert ezalatt beszélt a párom vele telefonon, amikor érezhetően részeg volt.


Amúgy az Anonim Alkoholistákhoz jár, ott elvileg azt mondták, hogy az is rossz, ha olyan környezetben van, ahol körülötte mindenki iszik.

2015. márc. 5. 19:09
 4/19 anonim ***** válasza:
8%
De miert kell meghivni? En a sajat apamat se hivtam meg, mert nem tud viselkedni. Ez a nap rolad szol, nem arrol, hogy a rokonok mit tartanak helyesnek vagy sem.
2015. márc. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem a rokonság helyeslése miatt hívnánk meg. Azért hívnánk meg, mert jóban vagyunk, jó ember, akit kedvelünk, és vele is szeretnénk megünnepelni ezt az örömteli eseményt.
2015. márc. 5. 19:18
 6/19 anonim ***** válasza:
33%

3: kérdező..., komolyan arra alapozod a bizalmatlanságodat, hogy telefonon kommunikáltatok vele és úgy aztán tuti, fix, hogy részeg volt? :D Komoly. 300 napja nem ivott, de csak szerinted elvileg, mert ezek szerint még csak felé se néztetek, hogy tényleg lássátok, deha ennyire ilyen a kapcsolatotok, akkor akár tényleg minek meghívni is?

De gondolom, hogy mi is a lelkiismeret furdalás tárgya. Lenézitek, mert ivott, mit számít, hogy már lassan egy éve küzd ellene, rá se néztetek, mert pfúj piás, aztán most itt a lagzi, h mások ne legyenek rossz véleménnyel rólatok miatta nem tudjátok mit tegyetek, aztán furdal a lekiismeretetek, mert ha rá néztetek volna erre a rokonra, akkor tudnátok, hogy mit is tegyetek. Tudom ez így már túl őszinte lenne. Szerintem ezek után hagyjátok békén, jobb neki nélkületek!

2015. márc. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%
Inkább ne érzékelje egy percig se, hogy hogy is álltok hozzá. Ezt most halál komolyan írom, kevesebb lelki válság lesz szerintem számára az, hogy nem hívjátok meg, mint az utóbbi, amivel aztán simán visszaeshet valóban.
2015. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon megalázónak tartanám a dolgot, ha ennyire féltek a dologtól, akkor inkább ne hívjátok meg, nagyobb törést okozhattok azzal, hogy megmondjátok a játékszabályokat. Tudom, hogy milyen egy alkoholista, de akkor is felnőtt ember, nem lehet pesztrálni, nem lehet megmondani a pincéreknek, hogy már pedig ő ne kapjon alkoholos italt.
2015. márc. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Költőnő? ***** válasza:
100%

ha az AA-ba jár, akkor elvileg foglalkozik magával, tisztában van azzal, h a környezete félelmeit ő okozta épp az alkoholizmusával.

Sztem meg lehet vele őszintén beszélni. Mert az AA-ban alapból őszinte és kemény kritikát kapnak amúgy is.

2015. márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
8%

miért,szerinted mi történne,ha beinna?

valszeg,az,ami másokkal is megeshet részegen egy esküvőn.

egy alkoholista megoldja,hogy legyen piája.

majd azt fogod folyton figyelni,hogy mit iszik??

ugyan!


ne hívjátok meg vagy akor hagyjátok,had igyon...legfeljebb te sértődsz be rá,nem pedig ő rád,hogy nem hívtad meg

2015. márc. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!