Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Párom katolikus, én református...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom katolikus, én református, katolikus templomi esküvőt szeretnénk, mit tudtok erről mondani?

Figyelt kérdés

Például, van e akadálya, pap mit fog szólni, jegyesoktatás lesz e? De ettől függetlenül mindenre kíváncsi lennék!

Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. febr. 18. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Én úgy tudom, hogy a katólikusoknál nincs olyan, hogy másik vallásúval köss házasságot, csak ha ott felveszed a keresztséget. Mert tudom, hogy nálunk reformátusoknál lehet más vallásúval is házasságot kötni, de valamelyik katólikus ezt nem engedi.
2010. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
A pap nem köthet bele. Amelyik mégis beleköt, az nem ismeri az egyházjogot.
2010. febr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek nincs igaza.Katolikus templomban is megesketnek,csak esetleg azt kell megígérni a más vallásúnak,hogy a születendő gyerek katolikus lesz.Jegyesoktatás is van,de ez másik templomban is.
2010. febr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Pontosan, ez pap függő. Ha olyan a pap, akkor simán összead. A férjem meg sem volt keresztelve, mégis összeadtak, csak alá kellett írnunk egy papírt, hogy a gyerekeinket katolikus szellemben fogjuk nevelni. Mi egyébként is így akartuk.
2010. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem papfüggő. Össze kell adni, de nyilatkozol, hogy a gyerek katolikus lesz.


A párom nincs megkeresztelve, én katolikus vagyok, és ez semmi problémát nem jelent, friss infó, ezen a héten mondta a pap.


Jegyesoktatás mindenhol van.

2010. febr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jogotok van ÖKUMENIKUS ESKÜVŐT kérni. Sőt, szerintem azt kéne kérnetek, hacsak valamelyiktek nem ragaszkodik a saját vallása szerinti esküvőhöz.

Ha katolikus esküvőt akartok, tényleg meg kell ígérni, hogy a gyereket katolikusnak fogjátok nevelni, de akkor is érdemes olyan papot keresni, aki nem a "kákán is csomót kereső" fajtához tartozik. Ha nem helyi plébános az illető, elbocsátót kell kérni a helyi paptól, amit jó, ha az eskető pap tesz meg (levélben vagy telefonon szokás), így be is írják a helyi házasultak anyakönyvébe, hogy máshol kötöttetek házasságot, de katolikus vallás szerint.

Az ökumenikus esküvőnél nincs ígéret a gyerekek vallásának kötelező volta felől, de mindenképpen meg kell egyezni. Többnyire a lányokat az anya, a fiúkat az apa vallására szokás kereszteltetni, de lehet úgy is, hogy az elsőszülött megy az apa vallására, a másodszülött meg az anyáéra, vagy ez már rajtatok múlik. De mert a keresztelő, maga a keresztség a KERESZTÉNYSÉGRE történik, a Szentháromságos Egy Istenre, így igazándiból a keresztelés szempontjából ez már kevéssé fontos.

Figyelj, ha szabad javasolni, mondanám: amennyiben kifogtok egy olyan papot(ez sajnos előfordulhat, nem gonosz vagy rosszindulatú, csak tájékozatlan), aki nagyon kötekszik, megtagadja az ökumenikus esküvőt, áttérést szorgalmaz, vagy azt mondja, muszáj (és te nem akarod), tudd, hogy abszolút jogod van megtartani a saját vallásodat, az egyházjogban NINCS előírás kötelező áttérésre, jogotok van akár máshol, más pap előtt esküdni, és ökumenikus esküvőhöz is jogotok van.

Ó, és kérlek, NE a Katolikus Egyházat szidjátok, ha a pap megtagadja valamelyik kéréseteket.

Sok sikert, és sok boldogságot!

2010. febr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én szüleimet egyidőben eskette a katolikus és a református pap. Ez biztosan lehetséges manapság is.

2010. febr. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Anyósom református, apósom katólikus, a katólikus templomban katólikus pap katólikus ceremóniával adta őket össze. A gyerekek katólikusok, a nagyobbik lány református IFIbe jár.

Az eskető pap az igazi keménykalapos katólikus pap, tudta, hogy az anyósom 3hónapos terhes, mégis gond nélkül adta őket össze.

2010. febr. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én evangélikus vagyok, volt férjem katolikus volt. Elvileg a katolikusok nagyon rugalmatlanok, de abban a faluban meg tudtuk beszélni, hogy két pap tartotta, mivel én nem akartam áttérni a katolikus vallásra. Jegyesoktatásra jártunk előtte, azzal nem volt gond. Maga a templomi esküvő úgy zajlott, hogy kb. 80%-át a katolikus pap mondta, az eskü résznél az én szövegemet az evangélikus pap. De az a pap elég rugalmas volt, gondolom pap függő is, meg kell kérdezni. Ez 1995-ben volt, tehát már elég rég.
2010. febr. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De igenis pap függő. Nálunk két templom van. Az egyikben olyan szigorú pap, hogy csak azokat adja össze, akik min. elsőáldozók voltak, a másik meg összeadott minket úgy is, hogy a férjem meg sem volt keresztelve. Tehát olyan papot kell keresni, aki nem annyira bigott. És az igaz, hogy alá kell írni egy nyilatkozatot, hogy a gyereket katolikusnak nevelitek. A jegyesoktatás nekünk 4 alkalom volt. A házasságról, gyerekvállalásról beszélgettünk. Aztán minden pár esküvő előtt egy héttel bement a paphoz, és megbeszélték a forgatókönyvet.
2010. febr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!