Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy oldották meg azok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldották meg azok, akiknek nem volt menyasszony tánc?

Figyelt kérdés
Mondtátok a meghívó átadásakor? És a gratulációkat akkor mikor fogadtátok? Én se igazán akarok, nem akarok azért táncolni, hogy fizessenek! Csak van aki úgy készül, hogy felét borítékba felét táncba adja. Vagy rá szoktak kérdezni a vendégek?
2015. ápr. 13. 08:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Gratulációt a szertartás után szokás fogadni, mert akkor ott van mindenki, aki megtisztelt a jelenlétével, azok is, akik a lakodalomba nem hivatalosak, csak az esküvőre jöttek. Mennyasszony/menyecske táncnál meg a fél népség már elment haza, mert aki kicsi gyerekkel van, az kénytelen elmenni, a nagyon öregek se szeretnek 9-nél tovább fentmaradni.

Mifelénk a menyecsketáncba csak jelképes összeget adnak. Vagy ami mostanság divatos, legyen egy sorsjegy a tánc "ára"

2015. ápr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi családon belül beszéltünk erről. Kijelentettem, hogy én nem akarom ezt. A vendégek között pedig valahogy elterjedt a hír. Nem tudom tudta-e mindenki vagy sem, hogy nem lesz. A gratulációkat a házasságkötés után vagy a vendégek érkezésekor fogadtuk.
2015. ápr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Általában meghívásnál mondtuk, ha szóba került, de volt hogy elfelejtettük. Errefelé úgy a szokás, hogy érkezésnél adják az ajándékokat, borítékokat, aztán késő este menyasszonyi tánc. Volt aki nem tudta, hogy nem lesz, aztán amikor indult haza, mondta, hogy ezt arra szántuk, azt hittük lesz és ide adta azt az összeget is.
2015. ápr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt tisztázni kell már a meghívó átadásakor, hogy lesz-e vagy sem. Hidd el, arra fognak számítani a vendégek, hogy lesz, mert ez szokás. De ha nem szeretnétek, akkor szóljatok előre, mert biztos lenne olyan is, aki nászajándékot és a menyasszonytáncba is adna.
2015. ápr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Jó előre közölni az ilyet. Felénk mindig a tánc a szokás, de voltunk egy esküvőn, ahol várandós volt a menyasszony és nem akart táncolni. Ez az esküvő napján derült ki számunkra, mikor már ott voltunk és pár vendég tudott róla valahonnan és "elpletykálta", hogy nem is lesz tánc. Ez rohadt kellemetlen volt, mert mivel mindig mindenhol tánc van és csak bedobjuk a pénzt ezért nálunk se boríték semmi nem volt, úgy kellett elmenni venni a szertartások és a vacsora között!


Ezen kívül az elegánsabb megoldás, ha van egy kijelölt hely, ahova le lehet tenni a borítékot ajándékot, vagy valami, mert a fenti esküvőn ráadásul azt csinálták, hogy álltak a bejárati ajtóban és akkor egyesével mindenki odament, hogy puszi puszi és a kezükbe adta a borítékot. Szerintem ez tök gáz volt. Mint valami jegyszedők...

2015. ápr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Igen én is ezert gondoltam, hogy előtte szólnék mindenképp a vendégeknek. Kedves utolsó tényleg gáz kívülről az ilyen? mert sógornőméknek sem volt tánc és ők is ott álltak aztán a vendégek beálltak sorba és úgy gratuláltak. Nekem kívülről nem volt gáz, bár nem is figyeltem erre. szerinted az ilyen gratuláció fogadás béna?
2015. ápr. 15. 15:30
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi is úgy fogadtuk a gratulációkat és a borítékokat, hogy érkezésnél a vendégek odajöttek sorban. Akik meg késtek, az asztalunkhoz jöttek, ott volt egy "kincsesláda" a pénznek. Egyébként szerintem nem gáz, bár nem tudom ott milyenek a szokások. Itt Kárpátalján ahány esküvőben voltam, mindegyiken így volt, a menyasszony táncra itt külön fizetnek.
2015. ápr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
48%
Felénk azért gáz, mert az egésznek a lényege, hogy bedobod, vagy lerakod a pénzt. Nem pedig a kezébe adod, hogy jól kitapogassa, hogy a Kovácsékól milyen vastag van, a hosszúkás a Katikáéktól van, majd jegyezd meg mennyi volt benne, mert fösvény volt mindig, jövőre esküszik a lányuk, mi se adunk majd többet stb. Akkor is, ha nem így gondolkodtok. Szerintem ez a vendégek nagy részének, ha egyébként nem ez a szokás, egészen egyszerűen kellemetlen, hogy a kezedbe kell adni a pénzes borítékot.
2015. ápr. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
17-es amúgy én ezt mondom mindig, hogy mi itt Magyarországon összetehetjük a két kezünket, mikor méltatlankodnak az emberek, hogy milyen dolog már, hogy pénzt kell manapság adni. Annak idején itt is volt külön ajándék meg külön tánc, meg még a vendégek a vacsorába is besegítettek tyúkkal, rizzsel, cukorral, pálinkával, a család szolgált fel, meg mosogatott meg ilyenek. Ahhoz képest most meg adnak egy tizest és jónapot. Itt iszonyú ritka az, hogy kétszer ajándékoznak, én még nem is hallottam ilyet, csak határontúli ismerősöktől, mert az öregektől a családban, hogy annak idején még úgy volt. Másrészt mondjuk elég megterhelő is lenne ez anyagilag az embereknek, hogy kétszeres ajándék meg még természetbeni hozzájárulás is, mint régen, de azért olyan vicces, mikor valaki azzal jön, hogy bezzeg régen nem adtak ennyit az emberek. Dehogynem! Sőt sokkal többet meg még dolgoztak is a lakodalomban sokan a családból, most meg ahhoz képest semmi úgyhogy nem is értem mire fel megy a panaszkodás, hogy milyen sok ajándékot várnak el a mai fiatalok.
2015. ápr. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a miénken is jöttek a közeli rokonok besegíteni. Étteremben tartottuk, de itt szokás a menyasszony szüleinél is fogadás, ahol szintén hidegtál, sütemények várják a vendégeket, ahol megebédelnek. Aztán fotózás egy kastélynál, majd összeiratkozás és lagzi. Anyagilag megterhelő mindenkinek, mert biztos hallottátok a híradóban, hogy milyen itt a helyzet. Idén is két esküvőre megyünk és havi 50000 forint bevételünk van (még mindig jobb mint egyeseknek, mert az átlagkereset Kárpátalján 15000 forint, ha nem vagy határőr vagy orvos). Ja, és itt díszborítékot adnak kísérőlevéllel, jó kívánságokkal és a névvel, hogy ki adta, tehát mindegy, hogy megfogod-e vagy sem, meg bele van írva hogy kitől jött. Lényegében ezért ritka hogy keveset adnának, mert azt mindenki szégyelli. Alapesetben 100 dollárt szoktak adni meg sokszor még mellé ajándékba egy cserepes virágot. Tele voltunk virággal a lagzi után :) Ajándékot már itt sem szoktak, mert sokszor előfordult, hogy 3-4x megkapta a pár ugyanazt. Mi is csak a párom nagynénjétől kaptunk ajándékot, több mindenki pénzt adott.
2015. ápr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!