Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 60 főre reális ez a kalkuláció...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

60 főre reális ez a kalkuláció vidéken?

Figyelt kérdés

smink+haj-15.000,-

menyasszonyi ruha-80.000,-

mellény szett(használtan)-10.000,-

csokor+kitűző-10.000,-

dekoráció(sk)(fényfüggöny,lufik,papírvirágok,szalagok)-30.000,-

egyházi szertartás-24.000,-

fotós-100.000,-

ételek,italok,apró sütemények-600.000,-

meghívók (sk,30 db)-10.000,-

koszorúsruhák (2db alkalmi ruha)-20.000,-

zenekar-200.000,-

menyecske ruha (piros alkalmi ruha, használt is lehet) -10.000,-

virágok a szülőknek-10.000,-

torta-20.000,-

köszönetajándék-10.000,-

gyűrűk(egyszerű, kő nélkül)-80.000,-

1 fehér + 1 piros ing (használtan is lehet)-10.000,-


A helyszín még nincs meg.

Nyilván a polgári szertatásnak is megvan az ára, de nem érdeklődtem még meg,h az nálunk mennyi.

A felsoroltakon kívül még milyen költségekkel kell számolni az esküvőt, lagzit illetően?

Van, amin még lehetne csökkenteni úgy,h ne menjen a hangulat rovására?



2015. ápr. 21. 23:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%

Férjnek öltöny?


Nincs ismerősöd, aki szeret fotózni? Tőle kérhetnéd azt nászajándékba, hogy fényképezzen :) Mert az a 100.000 ott brutális.

2015. ápr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

# 1


Ennyibe kerül egy esküvői fotós, teljesen reális. Szerintem nem éri meg megkérni a kontár ismerőst hogy fotózzon mert csak egy esküvőd van és közel sem lesz olyan az eredmény.

2015. ápr. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Szia

Realis.. Van ahol felfele, van ahol lefele lőttél,mde nagyjaből stimmel..


Ha jó helyen veszed, akkor a márkás mellényszett 6500 ft újonan,


Ugyanott a goldan land ingek is 4-5e körül vannak


A piros jól áll a vőlegényednek? Az ing miatt, ha nem, akkor én csak nyakkendőt vennék neki, vagy egy masik fehéret, nem muszáj neki is pirosban lenni. / persze elfogultságból írom, mert szerintem nagyon kevés férfinek áll jól/



Polgári: nálunk 15 volt


Vőfély... Szerintem fontos, nem a versek miatt, mert az csak a körítés, a vőfély elsimítja a dolgokat irányítja, és kézben tartja. Vagy ha nem szeretitek a hagyományos dolgokat, akkor egy JÓ ceremőniamester, a fontos, hogy nem a jaték a lényeg, sőt nálunk nem is volt.

Én keresnék egy olcsóbb, vagyis kisebb zenekart, és inkább arra is fizetnek.


A torta drágább lesz valőszínűleg, ha nem háznal csinálják


Autóra dísz, templlomba, polgárira dísz

Tanúk kitűzője

Gyűrűpárna


Ezek apeőságok, se a végén azért megdobják a költséget

2015. ápr. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

Neked cipő, fátyol, ékszerek.(utóbbi 2 lehet ebayről, fillérekért)

Szerintem a tortával alá lőttél. Ruha ügyben nézz körbe a Boglárka szalon kiárusított ruhái között is, ott vettem az enyém, álom szép 30.000Ft.

Nem tudom mikor lesz az esküvőtök, de pl én most vettem egy sima alkalmi piros ruhát a Tally Weijl-ben 2300Ft. Ha ráértek, akkor érdemes szezon közepi, végi kiárusításokkor körbe járni a plázákat.

Zenekar nekünk 3 fő 125eFt, ismerősnek 2 fő 80eFt, de ez nyilván igényektől is függ, + mi kaptunk baráti kedvezményt.

Ja, koszorúslány ruhát is nézhettek ebayen!

2015. ápr. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem tortara es koszonetajandekra keveset szamoltal, de ha mar utana jartal is igy jott ki ez az osszeg, akkor oke. Neked meg szukseged lesz cipore, fatyolra, valami kis ekszerre. Oltonyt nem latok a felsorolasban. Etel/italra is kevesnek talalom a 600-at (igaz ahhoz viszonyitom, hogy nekunk 70fore pesti etteremben lesz 1,3 m ez a tetel). A zenekart szerintem olcsobban is ki lehetne hozni. Nekunk az etterem biztositja a sajat zenekarat 120e ft-ert. A gyuru lehetne olcsobb, ha hozott aranyat beszamitotok (nekunk kozeli hozzatartozok adtak szakad nyaklancot, torott gyurut, olyan fulbevalot, amibol kiesett a ko, igy nekunk anyagkoltseg egyaltalan nem lesz, csak az otvos munkadija). DekorCioban nem latok szekszoknyat, azt nem szeretnetek? Menyasszonyi csokor? Vofely?

...ezek jutottak eszembe.

Sok boldogsagot! :)

2015. ápr. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

A fotóst még alul is lőtted egy kicsit. Ki lehet fogni ennyiért a portfolioját építő kezdőt akinek már van rendes felszerelése, de inkább 150.000 Ft körül van az az alsó határ ahol már megvan a megfelelő felszerelés és az azt használni képes szakmai tudás is. Alatta valami nem oké, vagy kezdő az illető. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy aki ennyit kér az biztosan jó, hanem azt, hogy aki kevesebbet, azzal valami nem korrekt (vagy a megfelelő és redundáns felszerelés, vagy a tudás, vagy az adófizetés hiányzik mögüle).


Rokonra viszont nem bíznám rá, sem megfelelő tudása, sem megfelelő felszerelése nincs. Tudom, hogy az átlagember szemében egy százegynéhányezres belépő tükörreflexes csoda már profi gépnek számít, ám a valóságban egy profi váz objektív és egyéb kiegészítők nélkül egymillió forint körül mozog és ebből kell kettő.

2015. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk 40 főre volt 800, de ez attól függ, hogy hol vagytok...nekünk az étel kijött 300-ra itallal együtt, volt bőven hús, köretek saláta, és a ruha is jóval kevesebb volt és nem volt egyházi...szóval összességében reális ez a számítás.
2015. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Nekünk 35 főre többől jött ki.


Bár nekünk a dekorációra szánt keretetek is kevésnek tűnik, amit legdurvábban alábecsültök, az az étel, ital, szerintem kizárt, hogy 600 ezerből kijöjjön, hacsak nem valami házi lakodalomról van szó. Ha ezt valamilyen étterem vagy rendezvény központ csinálja, akkor nagyjából duplájával számolhattok.

2015. ápr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
A torta nekem is kevésnek tűnik, és a csokor is (pláne hogy a szülőknek szánt virág meg drága). Még nincs helyszín, de számoltál ételt-italt, ez hogy van? Mert ha családban főz valaki, akkor meg kell oldani az ültetést, étkészletet, melegentartást, felszolgálást (egy részét lehet hogy a hely biztosítja). Ha ez csak egy tipp, akkor meg tudni kell hogy nagy a szórás, pláne ha az alkohol italokat is rögtön beleveszed. Cipők, harisnya, esetleg egyéb fehérnemű (felteszem a vőlegénynek van öltönye és azért nincs a listán), ékszerek. Ha ujjatlan a ruha akkor boleró a templomba.
2015. ápr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

166Ft/főből nem jön ki a köszönőajándék,bár attól függ,mit szeretnétek. (szerintem ez felesleges is egyébként)

a csokrod a szülők virágaihoz mérten túl olcsó,vagy a szülők virága túl sok (nálunk csak 1-1 szál rózsát szoktak adni)

szerintem a tortát is alábecsülted.30-35.000et számolnék egy 60szeletesre.

de nekem a legkevesebbnek a dekor tűnik : /

2015. ápr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!