Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A testvérem nem engem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A testvérem nem engem akar tanúnak. Ti megsértődnétek?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok. A testvérem (férfi) - egyben az egyik legjobb barátom, mi vagyunk a mintatestvérek - a nyáron házasodik. Meghívók szétküldve, szervezés ezerrel.

Pár hete a fülembe jutott egy pletykás rokon által, hogy nem engem akar felkérni tanúnak. Kicsit furcsállottam, és nagyon nem esett jól, de nem akartam elhinni. Gondoltam, ez csak valami pletyka. Mára kiderült, hogy tényleg nem én leszek a tanú, hanem egy idősebb (pénzes) férfirokon a családból. A tesóm úgy nyilatkozott többeknek, hogy a döntése megváltoztatásának jogát fenntartja az esküvő előtti hétig.


Ha nagyon őszinte akarok lenni, nekem ez nagyon rosszul esik. Nekem sose jutott volna más eszembe, csak ő, ha nekem lenne esküvőm, pedig jópár öribarim is sorban állna a feladatért. Jelen állás szerint semmilyen szerepem nincs az esküvőjén, meghívott vagyok, és kész. Tekintve azokat a dolgokat, amiken együtt átmentünk, és a kapcsolatunkat, ez nagyon szíven ütött.

Arra is gondoltam, hogy ha mégis megváltoztatja a nyár folyamán a döntését (idősebb férfirokon hazaérkezésének függvényében), nem fogadnám már el, hogy a tanúja legyek, mert "ha ló nincs, jó a szamár is" alapon nem akarok tanú lenni.


Ti hogy éreznétek? Túlérzékenykedem a dolgot?



2015. ápr. 29. 07:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
18%

Ez nem igaz, hogy semmi szereped nincs, mert igen is van! A tstvere vagy. Ez egy ilyen formalitasokkal nem eltorolheto viszony koztetek! Ezen ne bankodj, ne szomorkodj! Nem tudom, hogy a tesod anyagilag hogy all, de nem lehet, hogy azert valaszotta az "idos penzes rokont", mert bizik benne, hogy igy a rokon megprobal mindenkepp ott lenni es termeszetesen igy tole egy nagyobb ajandek osszegre szamithatnak? Nem azt mondom, hogy tesod penzehes es szamito, hanem azt, hogy egy eskuvo sokba kerul es elofordulhat, hogy szeretne, ha minel tobb visszajonne az eskuvore koltott penzbol. Sajnos mi se allunk tul jol, nagynehezen osszesporolgattunk egy nagy osszeget az eskuvore, de igy mas dolgokkal kerultunk hatralekba (lakaskasszat nem fizettunk mar egy ideje, diakhitel torleszto elmaradasban es meg a hitelkartyat is nullaznunk kell majd)

mi is meghivtuk a parom ausztraliaban elo nagybatyjat, aki furdik a penzben es remeljuk, hogy oda teszi majd magat, mert neki meg se kottyan, nekunk viszont az elmaradasokat ki kell majd fizetnunk. --- szerintem ilyesmi oka lehet a tesod dontesenek

2015. ápr. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A tesómék a nászajándékot borítékban kérték. Idősebb férfirokon mindenképpen ad nászajándékot, és mi a családban éppenséggel tudjuk, hogy így is ő adja a legnagyobbat. Akkor is, ha a ceremóniára nem érkezik meg (külföldről). Ezért felesleges lenne felkérni tanúnak. Legalábbis én így látom. Bár attól sem repesek, hogy anyagi okok miatt lettem leültetve. Sose volt sok pénzünk, de jól éltünk, az esküvőt a négy örömszülő állja. Így a tesómnak nem kell ezen törnie a fejét, ha anyagi érdekei vannak, akkor az csak önös.

2015. ápr. 29. 07:27
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, azért kéri fel őt (mint sokan mások), mert ez ilyen huelye szokás itt-ott, hogy férfinak férfi a tanúja.
2015. ápr. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
80%
Nem sertodnek meg. Sőt, a húgom se sértődött meg, amikor nem őt kértem fel. Hagy döntse már el ő, hogy kit akar tanunak.
2015. ápr. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
24%
Én hamar átlépek dolgokon, sok mindent elnézek. De! A családdal kapcsolatos ügyek mindig is érzékenyen érintettek. Ha valakkire nem számíthatok, pedig addíg bíztam benne, vagy szívem-lelkem beletettem egy feladatba és másé az elismerés. Szoval egy a lényeg, hogy megsértődnék. Biztosan tudja, hogy milyen fontos ez neked is. A következő a keresztelő lenne, természetesen nem te lennél felkérve, hanem egy gazdag rokon? Én megértelek.
2015. ápr. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, a keresetlen stílust mellőzzük már. Köszi.

Igen, joga van eldönteni, nem vitatom el tőle. Itt arról van szó, hogy nem számítottam rá, hogy kikerül a kérdéssel. Tekintve a múltbéli dolgokat, ennek nálunk nagy jelentősége lett volna, de így jártam.

2015. ápr. 29. 07:43
 7/29 A kérdező kommentje:

Az előző kommentem az uccsó előttinek ment, természetesen.


Köszönöm, utolsó. Igen, nagy jelentősége lett volna, azt hittem, ő is érzi a dolog súlyát. Ezek szerint nem. Nem tervezek besértődni, nagyasszonyként vonulni, csapkodni, ne értsetek félre. De egy kis tüske bennem lesz sokáig, nem tehetek róla.

2015. ápr. 29. 07:45
 8/29 anonim ***** válasza:
68%
Ha meg ennyire nyilvanvalo, hogy o adja majd a legnagyobb osszeget, akkor szerintem ezzel akarjak tesodek viszonozni az ajandekot. En tenyleg ugy erzem, hogy a penz az oka, ezert neked nem kellene rosszul erezned magad. Mondom meg egyszer, neked akkor is elokelo helyed van a lagzin, ha nem te vagy a tanu. Egyebkent, ha a szulok alljak az eskuvot, akkor is a penz az penz. Talan egy autot szeretnenek belole venni, vagy a konyhat felujitani, naszutra menni, babara felretenni, vagy akarmi. En azert vedem a tesodat, mert nyakig benne vagyok az eskuvom szervezeseben es tudom, hogy ilyenkor az ember fejeben akarva, akaratlanul is megfordul, hogy "vegtorlesztem a diakhitelemet, vagy melle teszek meg valamennyit es veszek egy autot, esetleg a haloban lecserelem a butorokat, stb".
2015. ápr. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván azért kerülte a témát, mert tudta hogy reagálsz. Esküszöm nem értem mi akkora tragédia ebben
2015. ápr. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
11%
5-os, kozod? A kerdezo kerdesere valaszolj, ne az en valaszomba kossel bele, mert nem neked irtam... Egyebkent gondolom, irigy vagy. Senki nem mondta, hogy kenyerre se futja es senki nem mondta, hogy rongyrazas lesz.
2015. ápr. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!