Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi értelme van a házasságnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van a házasságnak több éves együttélés után? Most annyira elbizonytalanodtam, pedig házasságpárti vagyok.

Figyelt kérdés

Tipikusan az az ember vagyok, aki már 14 éves kora óta az esküvőjét tervezi, arról álmodik, hogy milyen lesz a tökéletes esküvője stb..


Most beszélgettem a párommal (hozzáköltözöm nemsokára), és azt mondta, ha elvégzem az egyetemet csúsztatás nélkül (3,5 év), akkor a végén majd elvesz. Alapból is meg szeretné majd kérni a kezem, együtt szeretnénk lenni, imádjuk egymást meg minden.


Most viszont olyan furcsa érzésem támadt... Kössünk úgy házasságot, legyen úgy lagzink, hogy előtte együtt éltünk kb négy évet? Mennyiben lesz majd akkor más a dolog? Jó, tudom sok mindenben, névváltoztatás, ha kórházba kerül egyikünk, akkor már bemehet a másikunk, na meg maga a kötelék meg stb... De most valahogy nem is tudom...

Tanácsok? Mi lehet velem? Ez most csak a pillanatnyi hangulatomnak köszönhető, ez a hirtelen gondolat?


2015. máj. 3. 16:48
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
csak az a baj, hogy annyit szokott ezzel viccelni, hogy már nem tudom, mi a vicc és mi nem. bár ezt most nagyon komolyan mondta.
2015. máj. 3. 17:15
 12/25 anonim ***** válasza:
36%

ma 16:50

hülyeség

régen faluhelyen mindig volt ok az ivásra és a bulira

kérdező, akkor álljatok össze, mint a lovak, nem fog senki fegyvert a fejedhez, hogy megházasodj

azt csinálsz, amit akarsz

2015. máj. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
69%

Eloszor is: ennek a kijelentesnek/beszelgetesnek ne tanusits nagy jelentosseget. Anno 6 evvel ez elott mi us ugy terveztuk, hogy 2 ev mulva eskuvo, de aztan ugy alakult, hogy inkabb lakast akartunk venni, meg egyebkent is teltek-multak a napok es jol elvoltunk, nem igazan tamadt kedvunk a nagy lagzizashoz. Aztan meg megvettuk a lakast es ujra teritekre kerult tavaly az eskuvo tema es igy iden lesz megtartva (4 evvel kesobb, mint eloszor gondoltuk)

Masodszor: sokan vannak ugy vele, hogy berezelnek, merg oriasi nagy valtozasnak gondoljak az eskuvot a kapcsolatban. Nagy dolog is, de kulonosebben sok minden nem fog valtozni. Lesz egy gyurutok, de attol meg ugyan azok az emberek maradtok. Ha a szerelmetek eros es szeretitek/tisztelitek egymast, akkor nincs mitol felni.

2015. máj. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
67%
Lehet ez nem válasz a kérdésedre,de leírom,hogy nekem hogy alakult.17 évesen lett egy párom,miután elvégeztem a sulit,és dolgozni kezdtem,összeköltöztünk,két évre rá már saját lakásba.Megvolt az eljegyzés is,de vagy fizettük a hitelt,a lakást,vagy esküvő.Én is elkezdtem minden hónapban félrerakni,álmodoztam az esküvőről.Mikor rájöttünk,hogy 1-2 milliót nem tudunk soha félretenni az esküvőre,kitaláltuk,hogy legyen gyerek.5 évig éltünk együtt,és valahogy belém hasított,hogy én még nem éltem,nem akarom ezt.Elváltunk békességben,én kiszórakoztam magam,egy évre rá megismertem a férjemet,és fél év után az esküvőre készültünk.3 éve vagyunk együtt.Ezt csak azért írtam le,mert az én esetemben bizony nem lett volna értelme az első házasságnak,esetleg gyereknek,hiszen szétmentünk.Hiába voltunk együtt összesen 8 évig.
2015. máj. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
77%

A húgom hét évi együttélés után ment férjhez, mégis érték még meglepetések az esküvő után:-)


Ráérsz még, én a helyedben nagyon nem törném a fejem a házasságon (az igaz, hogy én sose akartam férjhez menni, ha anyósomék nem olyan konzervatívak, nem lett volna esküvőm, az uttsó pillanatban is le akartam mondani:-)) Most kezded az egyetemet, megismersz egy csomó új embert, akiknek a tiédhez hasonló az érdeklődési körük, a tanulás mellett lesznek bulik is stb., ki tudja, merre kanyarodik még az életed. Nagyon fiatal vagy, élvezd az életet, nagyon korai még véglegesen lekötni magad.

2015. máj. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
70%

off: És ha nem végzed el csúszás nélkül, akkor nem vesz el? :D


on: Szerintem ez teljesen jó. És igazad van, semmi különbség nem lesz, de nem gondolom, hogy baj, ha sokat együtt éltek. Mi is így költöztünk össze, fél év járás, és egyetemem kezdetén költöztem hozzá, majd egyetem után összeházasodtunk.

2015. máj. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
74%

Hivatalosan is egymás hozzátartozói lesztek, jogilag is közösséget vállaltok minden téren. Hogy érzelmileg nektek mit jelent, ti tudjátok.

Szerintem ennek egy komoly, felelősségteljes döntésnek kell lennie, nem mindenkinek való. A "szimpla" együttéléssel sincs semmi gond. Ha ti úgy érzitek, a házasságra nem vagytok kész, nem tudjátok felvállalni, vagy nektek nem jelent semmit, vagy nem veszitek komolyan a jelentését, vagy úgy vagytok vele, hogy tökmindegy, együtt laktok, elvagytok évek óta, maradjon csak így, akkor ne házasodjatok.

2015. máj. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%
Ha jól értem, most fogod még csak kezdeni az egyetemet. Sok minden fog még változni, ti is sokat változtok még majd. Nem rossz ötlet ezt megvárni.
2015. máj. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
35%
Latszik, hogy meg 20 eces vagy, ne pattogj, eljon majd a te idod..
2015. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
83%

gondolom még most érettségizel, azért 3,5 év egyetem még?

szerintem még korai ilyenről beszélni, hogy mikor vesz el. ha úgy gondolja majd megkér.. ennyi

és lehet együtt élés nélkül is megismerni valakit. és lehet úgy, hogy együtt élsz valakivel és mégsem ismered igazán.

ez teljesen emberfüggő.

én például heti 2 napot aludtam a barátommal 16-18 évesen, és a többi 5 nap is találkoztunk, több órára. főztünk együtt, pakoltunk stb. átéltünk nehezebb/boleogabb időket.

meg szerintem ha sokat van együtt a pár, minőségi időt tekintve.. akkor meg lehet ismerni ugyanúgy.

szóval én nem értek egyet azzal, hogy kötlözés után ismered ki igazán.

3 évig jártunk úgy, hogy külön éltünk. amikorra összeköltöztünk, már nem ért nagy meglepetés. tudtam , hogy milyen munkákban fog segíteni a ház körül, ismertem a kedvenc kajáit, ő is a főztöm stb..

ez tökre függ a kapcsolattól. mert ahol hetente találkoznak, meg mindig moziznak, városban járkálnak, ott tényleg nem ismered ki igazán a hétköznapi dolgok terén.



szerintem kérdező, még messze vagy tőle.

2015. máj. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!