Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Na ez h van? Vélemény?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Na ez h van? Vélemény?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt!Én még fiatal vagyok,tanulok,párom már dolgozik.Együtt élünk másfél éve!Neki nagy családja van(kb 120fő) és minden tesója megnősült,nagy lagzi keretében!Úgy is mondhatnám h náluk hagyomány a nagy lagzi.Felőlem kevesen vagyunk(kb 20fő).Tegnap beszéltünk róla h majd ha anyum az ő anyósa lesz.Erre ő mondta h ha egyáltalám megéli.Mondtam erre h remélem olyan sokára azért nem lesz.Erre ő mondja h 8-10 év AMIRE LESZ PÉNZE!Én meg persze mondtam h ez nem pénzen múlik h elvegyen.Ő meg adta a lovat alám h akkor az olyan mintha nem is lett vna semmi.Szerinte nincs értelme.Akkor mondtam neki h akkor a szűk család is elég (ami kb 30fő)

Erre csak azt mondta h az is van 100ezer!Véleményetek?Így látatlanba nem akar elvenni?Vagy tényleg elakar de ennyit jelent nála anagy dinomdánom férfi létére?És egy kicsit nem sok 8-10 év együtt járás után házasodni???


2010. márc. 2. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
sok, főleg gyűjtögetés címszó alatt......2-3 évnek elégnek kell lenni, lejjebb az igényekkel, kisebb lagzi....de ezzel szerintem ő is tisztában van....a férfiak sokszor gyávákmegmondani a frankót
2010. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

30 fős lagzi jóval több, mint százezer :) nálunk nyolcvan fő volt, 1,2 millió...


DE:


1. először is, a menyasszonytáncból sok visszajön, nálunk millió körüli összeg. tehát végülis csak 200-ba került, így tleg jó 30 főre a százezer

2. az összeget nem egyben kell kifizetni, és sok mindent ráértek a lagzi után (a bejött pénzből) rendezni

3. lehet sokat spórolni, ha pl. a sütik sütésébe befogjátok a család idősebb nőtegjeit, illetve ha "sátras" lagzit csináltok, a kaját meg a családtagok főzik. régen ez mindenhol így volt, akkor kijöttök anyagárban, és sztem még finomabb is leeht, mint sok éttermi.


szóval végülis: lehet nagy lagzit kevés önerőből is csinálni, a családotok is biztos segítene. ennek ellenére én azt javaslom, hogy azért azt várjátok meg vele, hogy Te is munkába állj. a házasság ugyanis élet- és vagyonközösséget jelent, és sajnos nem olyan világot élünk, hogy 1 fizetés elég legyen egy családnak.

2010. márc. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
10:58-as vagyok, fentieket mond el a barátodnak, lehet, hogy neki ezek eszébe sem jutottak, és így már oké :) még annyi, hogy ha van kézügyességed, meg van lánytesód, anyud, sógornőd aki segít, a díszítést is meg tudjátok Ti csinálni (nálunk csak ez 300 eFt volt anyagárban, mert a virágkötő jó barátnőm). ja, meg régen az is divat volt, hogy a felszolgálást a fiatal férfi családtagok csinálták, sztem ez is jópofa dolog :)
2010. márc. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Valahogy a párod már felnőttfejjel gondolkozik. Te még fiatal vagy, hozzá akarsz menni stb. De a házasság nem dinomdánom , meg eszem-iszom hanem az utána jövő dolgok a lényegesek.Azért mond 8-10 évet, mert elsősorban a jövőre nézvést szeretne dönteni alagziról ( ki tudja, lehet 3 év múlva elhagyod); másrészt tényleg elég sok egy valódi lagzi tokkal-vonóval. Akár 2 millió is elehet a mai árfolyamok mellett! (mondjuk egy 120 fős). Tanulj, fejezd be a sulit, állj munkába ha lehetséges, élj vele együtt még vagy 1 évet-és ha akkor is erős a vágy benned hogy hozzámenj, akkor már tudsz valódi érvekkel szolgálni. (közös kassza, boldog együttélés stb.) Szerintem.

2010. márc. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Ne eroltesd a hazzasagot, meg fiatal vagy szerintem hozza!

Miert sertodtel meg?

Tanulj, dolgozz, szeresd ot aztan majd alakulnak a dolgok.

2010. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

érettségi ballagásomon szük család 25 fő volt,kb 20ezerből kijött,szo nem volt arrol,hogy akkor itatni etetni mindenkit kifulladásig...

nekem esküvőre is bőven elég lesz a szük család (szülők,párom szülei,öcsém,2,ill 3 nagyszülő,ez velünk meg tanukkal együtt kb 15 fő,szolid polgári esküvő,utána meg nagyiméknál van hatalmas ebédlő,rokon konyhásnéni 15ezerből csinál 2 fogásos ebédet,veszünk tortát,és kész,plussz 3-4 üveg pezsgő,és megvan az esküvő,nem értem minek ez a nagy felhajtás,etetni itatni sosem látott rokonokat,akit nem is biztos hogy látsz többet...

2010. márc. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, van aki tartja a kapcsolatot a tágabb családjával is, + barátok, pikk-pakk összejön ám 80-90 fő...mi alig győztük "lefaragni" :)
2010. márc. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem sértődtem meg azon amit mondott!Nem is akarok hozzámenni még vagy 4évig,de a dolog azért foglalkoztathat.Falun élünk itt eleve az a szokás h mi sütjük a sütiket,mi főzünk és felszolgálni is mi szoktunk-vagy rokon, jóbarát vagy szomszéd-aki vállalja.Tehát ne értsetek félre nem akarok még férjhez menni,de azért nem is 8-10év együttjárás után esküvőt...
2010. márc. 2. 11:56
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

100 ezerből nem jön ki semmi, még egy szimpla ebéd sem. Gondolj bele, 3300 jutna fejenként. Kajára se elég, az italról meg ne is beszéljek. És ebben nincs benne az esküvő díja (minden szarért fizetni kell, nálunk 18 ezer, és a pezsgőt mi visszük), ha lesz templomi, annak a díja (nálunk 25 ezer + virágot kell vinni legalább az oltárra, a diszítést ránk bízzák). A ruha annyi, amennyiből megoldod (határ a csillagos ég), meg a virág, de ezek külsőségek.

Szóval szolíd esküvő lakodalommal 30 főre olyan 800 ezerből jön ki. Persze itt-ott lehet faragni, de 100 ezerig nem. Az arra elég, hogy 2 tanúval és szülőkkel elmentek az anyakönyvi hivatalba, utána pedig egy ebédre. Násznép nélkül.


De igazad van abban, h nem pénzkérdés. Nagyon úgy tűnik, hogy nem akar elvenni, a 8-10 év meg csak duma.

2010. márc. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!