Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem tudok dönteni az új...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok dönteni az új nevemmel kapcsolatban. Szerintetek hogy hangzik jobban?

Figyelt kérdés

A kötőjeles forma vagy a leendő férjem vezetéknevének felvétele között nem tudok dönteni.


Nem ez a nevünk, de ilyen a hangzása és a hosszúsága: Lercz Tímea és Várdai Kornél


Szóval vagy Várdai-Lercz Tímea lennék vagy Várdai Tímea.


A kötőjeles azért tetszene, mert megmaradna a saját nevem és a férjemét is felvenném, viszont hosszú, ráadásul mindkettőnk vezetékneve kemény hangzású. A másik pedig azért tetszik mert egyszerű, jó hangzása van.


Szerintetek melyik a jobb? Akik kötőjelesen vették fel a férjük nevét, nem bajlódnak vele, hogy túl hosszú?


2015. júl. 3. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszik a kötőjel, így a másikra szavazok.

Barátnőm kötőjelesen vette fel, közepes hosszúak a nevek és nem az a baj, hogy hosszú, hanem hogy sosem értik és mindig le kell betűzni...

2015. júl. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És ha Várdainé Lercz Tímea lenne?
2015. júl. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Miért olyan divat most teljesen a férj vezetéknevét felvenni? Olyan mintha testvér lenne. Én tuti nem hagynám el teljesen a saját nevem.
2015. júl. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem hagynám el a saját nevem, de szívesen felvenném a férjem nevét is, szóval ez a kötőjeles verzió (ami nekem egyébként jobban tetszik, mint az X-né YZ). Ha hosszú hát hosszú. Ez van. Ha mindenképp rövidet akarsz, akkor megtartanám a sajátom, és nem venném fel a férjemét.
2015. júl. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Maradjon az eredeti. Nem kell minden iratot cserélni. :)
2015. júl. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kötőjeles nem tetszik. Szerintem a Várdai Tímea jól hangzik, egyáltalán nem olyan, mintha testvérek lennétek. Külföldön is felveszik a férj nevét. Nekem a -né nem tetszik, ennyi erővel mondhatom azt, hogy az olyan mintha a tulajdona lennél.
2015. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Várdai-Lercz kifejezetten jól hangzik sztem. Én tuti nem venném fel úgy a férjem nevét egyébként, hogy az enyém eltűnik (az más kérdés, hogy én meghagynám a sajátom :D).
2015. júl. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám el a nevemet teljesen, szóval akkor a kötőjelesre szavazok.
2015. júl. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem már a nagymamám is Kis Évaként mutatkozott be mindenhol pedig igazából Kis Lászlóné volt, a szüleim meg mindketten Kis, szóval nekem tök természetes hogy ugyanúgy hívják a férjet meg a feleséget, eszembe nem jutna ez a testvéres dolog.


Én kötőjellel vettem fel a férjem nevét, és ő is felvette az enyémet, így a családban mindenkinek ugyanaz a vezetékneve (szülők, gyerekek), szerintem ennek is megvannak az előnyei. Testvéremék ugyanígy döntöttek, pedig nekik így baromi hosszú lett a vezetéknevük. Az is igaz hogy a -Kis nélkül se lenne igazán rövid.

2015. júl. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is nagy dilemma volt, nekem a kötőjeles forma tetszik a legjobban, de tény, hogy kell majd betűzgetni. (Engem a Deutsch névvel áldottak meg, azt hiába betűzöm, még úgy sem nagyon szokták helyesen leírni. Ahol nem fontos, ott már nem is próbálkozok. :D )
2015. júl. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!