Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Személyre szóló esküvői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Személyre szóló esküvői meghívókat akar a párom. Hogy szokás címezni, ha vkinek nem ismerem a párját, ill. nem tudom, hogy van-e neki? Kedves Józsi és párja?

Figyelt kérdés

2015. júl. 26. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Kedves Murcsiélágó Fámíliá! Szeretette meghívlák bánneteket á drágáságos esküvűnkre! Gyertek e!
2015. júl. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Bármint írhattok csak jó Józsit ne! Lehet Péter, Tamás vagy Bálint, DE JÓZSIT SOSE!
2015. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez elegge helyzetfuggo... Ugy ertem, nalunk van, akinek ugyan van baratnoje, de nem egy kimondottan hivatalos kapcsolat, mindenki ismeri a lanyt, tudjuk, hogy van, de igazabol a sajat bevallasuk szerint is ez csak ilyen baratsag extrakkal. Ilyen ismeros(ok) reszere ugy kuldtuk, hogy "kedves jozsi", szemelyesen, vagy telefonon pedig szoltunk neki, hogy ha szeretne hozni a lanyt, akkor hozza nyugodtan.

Normalis paroknak pedig ugy kuldtuk, hogy kedves jozsi es mari.

Egyebkent szerintem nyugodtan irhatod, hogy jozsi. Az, hogy egyeseknek ez a nev nem tetszik, kit erdekel? Tetszik/nem tetszik, az illetonek ez a neve... Ha o sajat magat jozsinak hivatja es nem a jozsefet hasznalja, akkor a jozseffel meg lehet, hogy megbantanad. Nekem van nikoletta nevu ismerosom, akinek, ha a nevet nikoletta kent irom le, akkor iszonyatosan kiakad, mert o az a betut a vegerol mindig elhagyja, nem szereti. Na, nem ez a kerdes, csak mondom, nem kell foglalkozni a 2es valaszaval...

2015. júl. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismeritek a párját is: Kedves Mari és Józsi! (a nő nevét illik előbb írni) Szeretettel várunk titeket ... stb.


Ha nem ismeritek: Kedves Józsi! Szeretettel várunk téged és kísérődet ... stb.

2015. júl. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Meghívóban nem Józsizunk...


A helyes megfogalmazás:


"Kedves József, szeretettel megívunk téged és kísérődet..."

2015. júl. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Márhogy hívunk, és nem ívunk :D
2015. júl. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon is utána nézhetsz, hogy kit hogy hívnak. Én például szívbaj nélkül rákérdeztem. Még az unokatesómtól is megkérdeztem, hogy használja-e és hogyan a férje nevét.
2015. júl. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kísérő nevét csak olyan meghívóba írd bele, ahol stabil a kapcsolat, tapasztalatból mondom, kínos, ha nem az a hölgy/úr szerepel a papíron, akivel végül megjelenik :P
2015. júl. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is ilyen volt a meghívónk, sorolj fel mindenkit név szerint, ha 6-an laknak egy háztartásban akkor mindet, azon a néven ahogy szólítod őket pl. Kedves Béla bácsi, Margit néni, Gergő, Krisztike, Marika, Etus!


Ha nem ismered vkinek a párját és nem is tudod már megkérdezni akkor így írd: Kedves János és kísérője!

2015. júl. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!