Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szokas megkerdezni a meghivott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szokas megkerdezni a meghivottakat arrol, hogy vegetarianusok vagy allergiasak valamire?

Figyelt kérdés
A helyszin altal kinalt etelek mindegyike tartalmaz hust vagy halat. A legjobb baratnom vegetarianus, egy masik baratunk glutenerzekeny. Nyilvan nem szeretnem, hogy barki rosszul legyen, menjen a hasa vagy ehes maradjon. A helyszinen a szervezo holgy azt mondta, hogy ha valaki vaamit nem eszik mert vega vagy hasonlok, keszitenek neki kulon etelt, felar nelkul, ami szerintem nagyon korrekt dolog. Anyosjeloltem szerint ez hulyeseg, szorszalhasogatas, sose kerdeztek meg ot, pedig sok eskuvon jart mar.
2015. ápr. 16. 22:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Szerintem tegyetek egy kis cédulát a meghívó mellé, és ugy érdeklödjetek, hogy van-e valami ilyen gondjuk.


A legtöbb helyen nem kérdezik meg, de szerintem ha valaki allergiás vagy vegetáriánus, az örülni fog, hogy gondoltok rá is. Különben adott esetben - ha nem kérdezitek meg - elöfordulhat, hogy az egyik-másik vendég nem tud enni a felszolgált ételekböl.

2015. ápr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%
Ne hallgass az anyósjelöltedre. Nem tudom, milyen esküvőkön járt, talán őt azért nem kérdezték meg, mert már korábban tudták, hogy nem vega és nem ételérzékeny. Az viszont nagy bunkóság, hogy vendégeket hívsz, és olyan étellel kínálod, ami árt neki vagy nyíltan elutasítja. Nekem is van ételallergiás ismerősöm, nem lenne pofám meghívni akár egy sima ebédre sem úgy, hogy nem tálalok olyan ételt, amit megehet.. Szerintem ti is kérdezzetek rá, van-e valakinek speciális igénye, nyilván a helyszínen sem hozzák szóba, hogyha nem lenne általános dolog figyelni ilyesmire.
2015. ápr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell kérdezni hisz ti sem szeretnétek ha valaki allergiás rohamot kapna egy olyan alapanyag miatt amit nem ehet pl de beleteszik a kajába, csak nem érzi esetleg. Mint ahogy azt sem szeretnétek hogy valaki éhes maradjon mert vega... az kellemetlen lenne a vendégnek és nektek is. Ne hallgass anyósodra... ez nem hülyeség ahogy állítja, ez egy olyan dolog amit igenis illik megkérdezni a meghívottaktól.
2015. ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Korrekt dolog, ha elkszítik a külön menüt azoknak a vendégeknek, akik valamilyen okból nem eszik / éhezik meg a rendes menüt.

Én vegetáriánusként értékeltem azt, amikor nem csak a csemegeuborkából és a sütiből tudtam enni. Levest nem kaptam ugyan, de egy szelet rántott sajt és karfiol minden étteremben akad.

Az én esküvőnön is volt olyan, aki egszségügyi okokból mást evett, pl. sertéshúst nem ehetett, így ő szárnyast kapott.

Ha kedves anyósod lenne pl. lisztérzékeny, nem tartaná hülyeségnek a témát.

2015. ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Tőlem nem megkérdezték, hanem tudta a pár (koszorúslány voltam, még jó, hogy tudták). Így volt külön kajám. Nem emlékszem, hogy máskor, sima vendégként megkérdezték-e, rémlik,hogy talán menü volt, s előre le kellett adni, hogy mit kérünk.
2015. ápr. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert régen ez nem volt divat (az allergiába akkor még lassan belehaltak...) szóval mert mama nem allergiás, attól más még lehet az.

Gluténérzékeny vagyok, és kezet csókolok annak, aki erre tényleg odafigyel.

Hidd el, nagyon meg fogod hatni azt, aki beteg és tényleg oda kell figyelnie...

Két választás van ilyenkor, vagy nem eszik, és bámul, ha nincs számára kaja, vagy eszik és rókázik hasmenéssel egybekötve egy óra múlva... tapasztalat.

Kérdezz, kérlek...

2015. ápr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
44%
Mindig van a menüben olyasmi, amit vegetáriánusok ehetnek. A mi esküvőnkön is volt. Egyszerűen alap.
2015. ápr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
tőlem se kérdezték meg soha, pedig voltam néhány esküvőn... ha valamit nem ehetek vagy nem tetszik, kikerülöm, nekem nem gond és nem sértődök meg :)
2015. ápr. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
38%
Mostanság már alap egy esküvőn, hoyg olyna étel is legyen, amit ehetnek a vegetáriánusok pl.
2015. ápr. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Koszinom a valaszokat. Csak olyan indulatosan es mondta, hogy mar en ereztem magam hulyenek. :D amugy valoban, nem sok ertelme van annak, hogy kifizetjuk, a draga etelt, aztan megmarad, mert nincs ki megegye. Arrol nem is beszelve, hogy a vendeg is ehen marad. Az etelallergia meg nem vicc. Hallottam olyat is, hogy aki pl. mogyoroallergias, bedagadhat a nyelocsove es meg is fulladhat. Ugyis szemlyesen kezbesitjuk a meghivokat, es akkor mindenkitol megkerdezzuk. Igy utolag belegondolva tenleg alap egy jo hazigazdatol ilyesmire odafigyelni. :) kosznom a valaszokat.
2015. ápr. 16. 23:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!