Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Amerikai menyasszonya van az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amerikai menyasszonya van az unokatestveremnek. Ez naluk tenyleg normalis lenne?

Figyelt kérdés
En csak pislogok. Komolyan. Olyan osszegeket adnak ki a dolgokra, hogy nem igaz. A menyasszony es a csaladja itt elnek, Magyarorszagon, es a mi, kevesbe mobilis idos rokonaink, illetve az unoktesom terhes tesoja miatt itt tartjak. Ez a gesztus kedves amugy, de kb 30 rokont, illetve egy tucat baratot idereptetnek. Ez az amerikai rokonoknak olcsobbabn hat, mint egy magyarnak lemenni a Balatonra. Amikor mentunk ruhakat keresni, teljesen kiborult a "silany valasztek" miatt, ezert inkabb varrat, de azt is kulfoldon, mert a magyar varrono nem erti mit akar, es nincs semmi fanaziaja. O.o persze a ruha arabol kijon egy komplett fullos eskuvo minden falnccal, de nekik az nem eleg. Renecezvenyszervezo-tanonc vagyok, igy segitettem nekik helyszineket nezni. Komolyan semmi nem volt eleg szep nekik. A legnagyobb gondjuk az volt, hogy mindegyik kicsi. Egy kastelyszallo volt jo, de az nem Budapesten van. Vegul ugyan azt valasztottak, de olyan keresekkel, hogy a tulaj csak lesett, hogy ilyennel meg sose talalkoztak. Pl. Furjanak fel a plafonba kampokat, mert tele akarjak rakni lelogo viragfuzerekkel a plafont. Mondtam, hogy ez tuti nem kivtelezheto, hiszen ahoz furni kellene, ekkor meg ertetlenul nezett, hogy ezt otthon(Amerikaban) kb. felejanlanak, es nem erti mi ez a rugalmatlansag, mondvan itt nem akarnak az emberek penzt keresni. Egyszeruen nemerti meg, hogy itt nem igy megy a dolog. A cukraszt is kikeszitette. Olyan tortat akart, ami itthon fizikailag megolhatatlan, nincs hozza olyan allvany stb. Illetve a cukrasz semmi nem ehetot nem rak a tortara, amit megint nem akart megerteni. Es jon megint azzal, hogy ez nem vevocentrikus hozaallas, mert ha o fizet csinaljak meg amit kert es pont. Amugy nagyon aranyos a csaj, imadnivalo, kedves, de annyira amerikai, hogy naluk egy csaladi ebed kirivobb egy magyar fullos eskuvohoz kepest. Felek, hogy kesz kudarc lesz az egesz, pedig nagyon segitenek.
2015. júl. 29. 20:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Hát igen, ez a különbség a magyar és az amerikai között. Ők nem olyan szervilisek, hogy még nekem kell meghunyászkodni, meg hálásnak lenni, ha igénybe veszek egy szolgáltatást. Valóban fordítva kellene lennie. Szerintem érdemes lenne elgondolkozni ezen.
2015. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Amerikai tehát kapitalista és olyan szemléletük is van, számukra csakis a pénz számít.
2015. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jo 1. van benne valami, de pl. a furas helyet itthon ki hozza helyre? Mert ezt kint, ha jol vettem ki a szavaibol mindenkepp a helyszin allja, hiszen teljesen normalis, hogy at kell alakitani egy helyet egy renezvenyre, de itthon ez full elkepzelhetetlen a legrugalmasabb vendeglato egysegben is.
2015. júl. 29. 21:07
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
érthető, ha nem akarják szétfúrni a mennyezetet ingyen, de egy kis glettet fölkenni nem nagy trüváj
2015. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
6%

azért náluk sok olyan "kis fővárosunktól" 4xer nagyobb város van ahol

egy iphonért

glockal lőnek combnyakon

:D

az hogy amerikai az egy dolog,pénzes ez a lényeg,és elég egy undorító sznob társaság lehet :S sajnos ott sok az ilyen fajta


de messze nem mindenki gazdag...sok ember tévhitben él hogy ott mindenki milliárdos.


ott csak a déliek jó arcok,ahol Ar15 az utcai viselet

a többi az ilyen agymosott és a világ legbutább népe,így ne csodálkozz azon ha nem fognak föl dolgokat.És azt hiszik mindenhol az van amit megszoktak.

2015. júl. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvetően ennek kellene normálisnak lennie. Teljesen egyetértek vele. Egy jó üzletember valóban azt mondja, hogy természetesen mehetnek a kampók. Egyrészt a pénzes kuncsaftot meg kell fogni, másrészt egy lyuk eltüntetése nem sok idő és nem is nagy pénz (értsd: egy szaki tíz perc alatt végigmegy rajta), harmadrészt adott helyzetben erre tuti azt mondanám, hogy mekkora ötlet, beszerzek alig látható kampókat, és le se szedem, viszont cserébe kérek néhány referenciaképet a kidekorált teremről. Hátha másnak is tetszik.

A cukrász dettó. Ha nincs ilyen állvány, akkor rendeljen. A költséget meg verje rá a vevőre.

A varrónőt meg a saját bőrömön tapasztalom - nem tudnak varrni. Már ott tartok, hogy inkább megtanulom magam, mert a sok amatőr csak elszabja nekem...


Szóval mindent összevetve én azt látom, hogy a csajnak tök igaza van. Nálunk még a vállalkozókban sincs igazi vállalkozó szellem. Inkább hagyják elúszni a kuncsaftot. Aztán meg csodálkoznak, ha becsődölnek...


Próbálj meg egy kicsit szemléletet váltani. A csaj igényei nem irreálisak, és teljesen érthető, hogy ha már ő rendeli meg és ő fizet, elmondásod alapján nem is keveset, akkor ő akar diktálni. A szolgáltató nevében is benne van, hogy ő szolgáltat. Mégpedig azt, amit a megrendelő megrendelt.

Több ilyen megrendelő kéne..

2015. júl. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
de most mi a problémátok? ide jönnek, kifizetnek egy raklap pénzt, amennyit még életetekben nem láttatok, és akkor elvárásaik vannak cserébe. jó reggelt! el kéne felejteni már, hogy a vevő van a boltért, az ügyfél a szolgáltatóért, stb. nem szívességet kérnek, hanem rohadt nagy pénzeket kifizet(né)nek cserébe a kért dolgokért.
2015. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ertem, de mi az oka az itthoni szolgatatok rugalmatlansaganak?
2015. júl. 29. 21:24
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
a csóró, de legkevésbé sem öntudatos vásárlók? hogy nincs verseny?
2015. júl. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egyszerűen amerikai, hanem valódi kapitalista hozzáállás. Ő fizet egy szolgáltatásért, és elvárja, hogy az valóban szolgáltatás legyen, olyan, amit ő akar. Mert ha nem, akkor elmegy egy másikhoz, és otthagyja a pénzét. Magyarországon ez nem működik, itt nincs kapitalizmus, és a szolgáltatásnak sincs kultúrája.


Ne menjünk messzire: mikor találkoztál a Tescoban utoljára értelmes dolgozóval? Én akármit keresek, és megkérdezem tőlük, azt mondják, hogy nem kapható. Mert fogalma sincs, hogy hol van. Legutóbb épp a fogpiszkáló volt "nem kapható". És ez még csak a legegyszerűbb dolog, nem életem "nagy napja".

2015. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!