Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Legközelebbi rokonokkal/baráto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Legközelebbi rokonokkal/barátokkal egyeztetettek az esküvő időpontjáról?

Figyelt kérdés

Nekem kicsit rosszul esik, hogy a bátyámék jövőre olyan időpontra rakták az esküvőt, ami nekem pont a legfontosabb hétvége lett volna egész évben. A lényeg, hogy a munkám révén kijuthattam volna egy helyre, ahova már kb 10 éves korom óta vágyom. Pár hónapja tudtam meg szinte 100%-ra, hogy jövőre én mehetek (ha addig nem rúgnak ki, vagy ilyesmi, de nem valószínű :D ), és persze mindenkinek boldogan újságoltam a hírt, a bátyáméknak is. A bátyám tudja, hogy ez milyen nagy dolog (lett volna) nekem, és azt is tudja, hogy nagyjából minden évben mikor van ez az esemény.

Erre most bejelentették, hogy jövőre mikor lesz az esküvő, hát persze hogy pont az a hétvége. Nyilván nem fogom kihagyni a testvérem esküvőjét, de így nem tudok elmenni a másik helyre. Sajnos az messzebb van, utazni kell, így az sem megoldás, hogy szombat délutánra/estére odamegyek az esküvőre, de amúgy a másik helyen leszek.

Munkahelyen is ciki lesz visszamondani, mert tudták mennyire akartam azt a munkát, és elég bonyolult volt elintézni hogy tavasszal én mehessek.

Ti a közeli rokonaitoktól nem kérdeztétek meg, van-e esetleg valami nagyon fontos program, ami miatt nem kéne arra a hétvégére szervezni az esküvőt? Főleg hogy bátyám tényleg tudott erről a dologról, és akkor még nem döntöttek az esküvő napjáról. Én azért az ő helyében megkérdeztem volna, mikor is van nekem ez a program, és akkor ezt figyelembe véve máskorra teszem...

Amúgy nem azért rakták erre a napra mert különleges jelentőséggel bírna, egyszerűen ráböktek hogy ez jó időpont lesz, de már le is foglaltak mindent.


2015. aug. 16. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát nekem is nagyon rosszul esne. Természetesen megkérdezzük a közelebbi rokonokat, hogy rendben van-e az időpont. Bár mivel kb 1 évvel hamarabb kilőjjük az időpontot így valószínű mindenkinek oké lesz. A te eseted egy spéci helyzet volt, szerencsére előre lehetett tudni, így biztos nem szerveztem volna arra a hétvégére.


Emellett barátokat fogunk megkérdezni, akiknek abban az évben lenne az esküvőjük, hogy lehetőség szerint ne szervezzük egy hétvégére.

2015. aug. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szegény öcsém pont az én esküvőm miatt esett el egy céges japán utazásról :(

Mentségemre legyen mondva, az ő

2015. aug. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es folytatás:

Az ő útja nem volt fix, az esküvőm időpontja előbb lett lefixálva, bejelentve

2015. aug. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
undorító dolog volt, mindezek tudatában arra a napra szervezni az esküvőt...
2015. aug. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rosszulesett volna.

Mi egyeztettünk a közeli családdal, pedig nekünk egy hónapunk volt a szervezésre.

2015. aug. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Pontosan nem tudta, hogy melyik hétvégén lenne nekem ez a program, de azt tudta, hogy minden évben abban a hónapban van, ezért rákérdezhetett volna, hogy pontosan mikor is.

Én egyébként azért nem szóltam nekik külön, hogy ha lehet ne akkor legyen az esküvő, mert elég hirtelen jött a bejelentésük, formális eljegyzés sem volt, csak közölték a családdal hogy készüljünk, ekkor és ekkor esküvő. Mi azt se tudtuk, hogy jövőre tervezik - ha ezt tudom, szólok nekik.

2015. aug. 16. 10:59
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A te kiakadásod szerintem jogos, igazán lehetett volna egy héttel előbb vagy később az esküvő.
2015. aug. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi senkit nem kérdeztünk meg, eldöntottük, hogy akkor lesz és kész ( igazmi azon a napon találkoztunk először). Ha vkinek nem lett volna jó akkor megértjük ha nem jön el. Most a keresztelőn is volt ilyen, mi eldöntöttük mikor lesz és kész. És pont a sogóromék fia ment volna akkor táborba. Ez van. Egyébként az is lehet, hogy már csak akkor volt szabad hely a házasságkötőben, vagy templomban, vagy egyik szolgáltató csak akkorra tudta vállalni őket. Nem tudom pontosan mit dolgozol, hová kellene menned, főleg ha csak egy hétvégéről van szó, DE először is megbeszélném a tesómmal, hogy nem lehetne-e változtatni az időponton,ha nem, mert tényleg lehet indokuk, akkor megbeszélni ezt a főnökséggel.
2015. aug. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi nem kérdeztük meg, de mondtuk, hogy mikorra tervezzük, a szülőkhöz, testvérekhez és tanukhoz igazodtunk volna, ha nem felelt volna meg. A többiek meg oldják meg, ha akarják.
2015. aug. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi senkit nem kérdeztünk meg, hanem a legközelebbi rokonoknak 1,5 évvel előtte bejelentettük. Olyan a munkánk, ami miatt nagyon nehezen tudunk hétvégékre bármit tenni, szerintem a saját időbeosztásunkkal volt a legnehezebb egyeztetni. Eleve szezonális munkát végzünk nyáron pluszban, így őszre kellett tenni, de még az is problémás volt. Persze van, akinek közben lett volna más programja (külföldi utazás volt munkatársakkal, ami évente csak egyszer van, de mindig más még az évszak is, hát ahhoz ha akartam volna sem tudnék alkalmazkodni), több közeli rokon is kiakadt kb 4 hónappal az esküvő előtt, hogy ilyen vagy olyan programja beesett arra a hétvégére, de ez van. Sajnos van, aki azért nem tud jönni, mert ősszel van és akkor vannak nagyobb kiadásaik (pl. tüzifavásárlás), vagy akkor tudnak piacozni, hogy télen is megéljenek.

Nekünk eleve ekkorra gyűlt össze a pénz a lagzira és mindenre, 1 egész évvel tudnánk maximum eltolni, de nem látok garanciát rá, hogy akkor alkalmasabb lenne bárkinek is. :/

2015. aug. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!