Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvőt kinek kell rendezni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőt kinek kell rendezni anyagilag, és az eljegyzési ebédet? a lány szüleinek, a fiúnak a szüleinek? vagy a nőnek és a férfinak?

Figyelt kérdés

Hagyomány szerint?

és a nem hagyomány szerint



2015. aug. 15. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A vendégeknek.
2015. aug. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Hagyomány szerint az eljegyzési ebédet a lány szülei fizetik.

Az esküvő költségei hagyományosan (bemásolom, mert nincs kedvem annyit írni):

A menyasszonyé:

- a võlegény jeggyűrűje

- a messzirõl jövõ vendégek elhelyezése

- esetleges nászajándék a võlegénynek

- apró figyelmességek, a nyoszolyólányoknak, és a szülõknek.


A võlegényé:

- a legénybúcsú

- a menyasszony jeggyûrûje

- a menyasszonyi ruha

- a menyasszonyi csokor és kitüzõk a vendégeknek

- az esketési költségek (anyakönyvvezetõ, templom)

- a nászút

- nászajándék a menyasszonynak

- apró figyelmességek .a võfélynek


A menyasszony szülei:

- az esküvõi Bejelentõ és a meghívók.

- a saját ruhájuk

- virágdísz az anyakönyvvezetõnél, a templomban, az autóra és az ünnepi asztalra

- a nyoszolyólányok csokrai

- a lakodalmi torta

- az ünnepi osztat költségei (ételek,. italok] és a zene

- esküvõi ajándék az ifjú párnak

- a fényképész

- az esküvõi autó vagy kocsi


A võlegény szülei:

- saját ruhájuk

- esküvõi ajándék az ifjú párnak

- esetleg a nászút


A võfély és a nyoszolyólányok:

- saját ruhájuk..

- utazási és szállásköltségek

- esetleg a legénybúcsú

- esküvõi ajándék az ifjú párnak


Nem hagyomány szerint meg ahogy megegyeznek, ahogy jónak látják.

2015. aug. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi magunk fizettünk mindent, a szülők abba segítettek, amiben tudtak. Végül kaptunk ajándékot tőlük is.
2015. aug. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Akik elég felnőttek összeházasodni, fizessék is, ne mástól várják az ezzel kapcsolatos költségeket.

Az is hagyomány volt régen, hogy a nő (jobb esetben) szűz volt amikor férjhez ment, de ha jól sejtem, ezt nem tartjátok.

2015. aug. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az eljegyzési ebéd nálunk volt. A gyűrűket a férjem szülei állták. Az esküvőt mi fizettük (visszajött a nászajándékból), egyéb kellékeket, ruhákat, dekort, apróságokat mi fizettünk.

Nem a szokást néztük, hanem, hogy ki mit tud segíteni. Szülők sütöttek süteményt, meg közeli rokonok, ezt otthoni fogyasztásra, vendégfogadásra.


A hagyományokat fent leirták.


Nálunk a lány és legénybúcsút a szervezők fizették, a lányok és a fúk. szuper volt.

2015. aug. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
utolsó, miért vagy ilyen morci? :-S rossz lehet.
2015. aug. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, nálunk nagyon szűk körű esküvő volt. A gyűrűket mi vettük, eljegyzést nem tartottunk, az esküvő költségeibe és a szervezésbe besegítettek a szüleim, ez volt az ő nászajándékuk.


Szerintem a mai világban már úgy illik készülni, hogy olyan esküvőt tartsunk, amit ki tudunk fizetni, nem a szülőktől kell várni, hacsak ők nem ajánlják fel a segítségüket, mint nálunk.

Hogy ki mennyire tartja a hagyományt, az is változó, vannak családok, akik jobban ragaszkodnak hozzá, vannak, akik kevésbé.

Én egyik verziót sem tartom rossznak, ha az a családban mindenkinek megfelel.

2015. aug. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy szokás, hogy az eljegyzési ebédet a lányos ház tartja, tehát ők látják vendégül a vőlegényt és a szüleit. Az esküvőt meg felesben állják, de nyilván vannak ésszerű szempontok: ha mondjuk az egyik család szegényebb, a másik tehetősebb, akkor beszállhat több pénzzel a gazdagabb.
2015. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én városban nőttem fel, itt mindenkinek magától értetődő, hogy az ifjú pár állja a saját esküvőjét és nem másoktól várja el. Ilyesmiről még nem is hallottam, hogy másnak kellene fizetnie.
2015. aug. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A ifjú pár szüleinek :-) Én is városi gyerek vagyok de a családunkban hagyomány, hogy a szülök fizetnek mindent..az enyémet a szüleim fizették..a szüleimét a nagyszüleim..a nagyszüleimét a dédszüleim...
2015. aug. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!