Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek mennyibe kerülne?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyibe kerülne? Tudnátok ajánlani más szolgáltatót? Trófea Grill

Figyelt kérdés

Sziasztok, a párommal jövő évben szeretnénk összeházasodni, és a lagzira -étel, ital, helyszín- 700.000 forintot szánnánk. Viszont nem éttermet, hanem egy nagyon hangulatos, fákkal körülvett, fényárral bevont sörkertet választottunk, akik viszont 350.000 alatt nem vállalják azt, hogy zártkörűen megtarthatjuk náluk a bulit. Viszont Ők állják akkor az italokat zusammen.

Eredetileg úgy gondoltunk, hogy 200-250-et szánnánk erre a dologra, és a maradék pénzből pedig megrendelnénk a kaját, mondjuk a trófea grill-től olyan 90-120 főre.


Kinéztünk egy menüsort a honlapjukon, már beszéltünk velük, hogy szeretnénk nagy tételben rendelni tőlük, de nem tudjuk, kapnánk-e náluk kedvezményt, illetve ha akkora mennyiségben csinálnák, akkor milyen lenne maga az étel.

Van, aki esetleg ott dolgozik, és tudna segíteni néhány kérdésben? Egyelőre nem szeretnénk személyesen felkeresni Őket, mert néhány dolog még bizonytalan.

Szerintetek, ha ekkora tételben rendelünk tőlük, akkor adnának kedvezményt? Mondjuk 20-25 százalékot?


Van valakinek hasonlóban tapasztalata? Vagy tudnátok ajánlani más szoltáltatót, aki kiszállítja az ételt, úgy, hogy nem annyira drágán, és de attól még finom? Illetve jó evőeszközkölcsönzőt?


Köszi szépen a válaszokat



2015. szept. 17. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg ne haragudj, de valószínűleg nagyon eltévedtetek az árakat illetően. Nekünk most lesz az esküvőnk, kicsit több mint két hét múlva, nem Budapesten, hanem egy megyeszékhelyen található kis étteremben és csak az étel lesz 10eHUF/Fő úgy, hogy esküvőszakmában dolgozóként komoly kedvezményt kaptam, mert remek a kapcsolatom az étteremmel.


Azért azt érzed, hogy azt szeretnéd, hogy vigyék ki nektek és engedjék el az ár negyedét? Ezzel egy cateringes céget kellene megkeresned, de ne számíts 10-15kHUF/fő alatti árakra, ha pedig mégis találsz menekülj, mert azzal gond van.

2015. szept. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
20-25 százalék? Hol élsz te?
2015. szept. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
100 fős lagzi esetén csak az ételért számolj 1.000.000HUF-al.
2015. szept. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi, első kommentelő, nem sértődöm meg, jól kivan számolva azért. :)

Sajnos még nem voltam jó éttermes esküvőn, pedig már voltam néhányon, az a 10.000 forint iszonyat nagy lehúzás, a vendégek messze nem fogyasztanak annyit, mindegy. Különben a 10.000/főben általában benne van a pincér meg hasonlók, mi azt visszük. A lényeg, hogy kinéztünk egy menüsort, ami leves és főétel lenne, két-három féle, kb 5000 ft értékben. Egy részről nekik nem kell a helyszínnel foglalkozniuk, csak nagy mennyiségben elkészíteniük a kaját, ami így sokkal olcsóbb nekik.

Kedves második kommentelő, ott élek, ahol nem leszóljuk a másikat, akkor sem, ha hülyeséget kérdez. Azért mondtam ennyit, mert nem tudom, mihez kellene viszonyítani, ezért is kértem segítséget itt. Nem tudom, hogy a te kérdéseidre hogyan reagálnak az emberek, remélem kedvesebben mint te az enyémre!!! :/

Harmad részt pedig természetesen nem 700.000 ft-ból szeretnénk kihozni az esküvőt, abból az étel-ital részét tervezzük, ami reális, Budapesti viszonylatokban is, ha nem megapuccos egy étterem, akkor 6-7000 ft/főért már találsz.

2015. szept. 18. 01:04
 5/9 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzátennék, hogy Ők nem esküvői szolgáltatók, simán csak egy házhoz rendeléssel foglalkozó cég, 1000ft/leves és 3500ft/főétel kimondottan korrekt ár.

És lebeszéltük velük, hogy igen, visznek ki nagy tételben is.

De ez hasonló, mint hogy elmész egy nem multicéghez, hogy a termékükből vennél 100-at, de akkor mondjuk 10-et adjanak ingyen, ez egy bevett dolog. Oké, lehet, hogy nem 20-at, nem vagyok tisztában ezekkel a számokkal.


Azt még hozzátenném, hogy mi is elég hosszú ideje tervezzük az esküvőt, számtalan helyen voltunk már, kértünk ajánlatolat, kóstoltuk az ételeket, és nehogy magadra vedd, mert nem bántásból, de őszintén csodálkozom azon, hogy esküvői területen dolgozol, mert igazából akkor tisztában lehetnél azzal, hogy a 15000ft/fő mekkora éktelen lehúzás egy átlagos étteremnél, amikor a NewYork Café (Budapest egyik legelegánsabb étterme) kér el 20.000 forintot, márpedig ott azért a környezet és az étel is nagyon színvonalas, exklúzív.


Nem rég nászajándékba adtunk egy párnak egy olyan "kupont" pont 15-16 ezer forint értékben, ahol különböző éttermek közül választhattak, hogy hova szeretnének menni 2 fős vacsorára. Egy elegáns, drágább helyre mentek, mégis jól laktak mind a ketten abból az összegből is.


Nem azt mondom, biztosan esküvős területen dolgozol, ha azt mondod, és azt sem vonom kétségbe, hogy igazad van, de akkor tudhatnád, hogy fölösleges pénzkidobás, amikor a legtöbb helyen ennyi pénzért nem is adnak olyan minőségű kaját.

Ha kimondod az esküvő szót, a szolgáltatóknak beindul a nyálelválasztásuk, és rögtön drágábban adnak/nyújtanak mindent, mert tudják, hogy kifizeted, hisz' ez életed nagy napja.


Szóval én így látom, remélem majd válaszolnak a kérdésemre is

2015. szept. 18. 01:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én minden héten esküvőkön veszek részt és számtalan jó éttermes lagziban voltam már. A 10kHUF/fő pedig egyáltalán nem lehúzás, csak fogalmad sincs róla, hogy miért annyi. Lejjebb megpróbálom kifejteni. Viszont 700.000 Ft teljesen irreális közel száz főre, mindenféle tekintetben. A legolcsóbb idei megoldás(/fő) ahol idén fotóztam, egy majdnem kétszáz fős lagziban volt, ahol egy tornatermet díszítettek fel (mellesleg baromi jól nézett ki). Ott került a lagzi (dekor,bérlés,catering) 7ezer Ft/fő környéki összegbe ami viszont nem tartalmazta az italokat és ez nem a főváros környékén volt hanem egy faluban a legközelebbi várostól kb. 50km-re. Ha pedig valaki nem esküvői szolgáltató az leginkább csak drágábban tudja adni a szolgáltatását, mert nem arra van berendezkedve (ezt nem fejtem ki, bízom benne, hogy sejted mire gondolok).


Ezt a "ha kimondod az esküvő szót" dolgot már számtalanszor kitárgyaltuk itt (bár kétségkívül valószínűleg Te vagy a legértelmesebb azok közül akikkel erről beszélgettünk).


Szóval: a helyzet az, hogy az esetek döntő többségében nem azért kerül többe egy szolgáltatás esküvőre mint normál esetben amiért írtad. A dolog úgy néz ki, hogy amikor az ifjú férj és feleség beváltják a kupont amit tőletek kaptak, jó esetben eltöltenek egy romantikus vacsit a helyen, nyitvatartási időben, legfeljebb két óra ott töltött idővel, majd távoznak. Egy száz fős lagzinál, minimum tripla akkora személyzet kell(nem csak felszolgálóból, hanem mosogatóból, szakácsból etc...), be kell zárni az éttermet (tehát az aznapi bevétel kizárólag a lagziból befolyó összeg) aznapra, a nyitvatartási időn túl, akkor kell dolgoztatni ezt a triplaakkora személyzetet amikor más pihen (péntek-szombat éjszaka), tehát vaskos pótlékokat kell nekik fizetni. Emellett simán elképzelhető, hogy viszel egy DJ-t/zenekart ami rögtön megtriplázza az áramfogyasztást is, plusz hűtőt biztosítanak a tortának és lehetne még sorolni, hogy milyen egyéb költségek jelentkeznek egy ilyen esetben. Ugyanígy a virágos, vagy a smink. Az átlag user azt látja, hogy drágább mert esküvő, közben pedig bele sem gondol, hogy az esküvői csokornak sok esetben víz nélkül is bírnia kell a meleget, vagy, hogy az esküvő smink nem egy átlag bulira készül, ahol maximum a bulifotós képei készülnek az alanyról, hanem kibír egy fotózást, majd még tizenegynéhányórányi táncot/sírást/örülést stb...


Szóval a helyzet az, hogy ha valamiről nem tudod miért kerül annyiba, nem válik egyértelműen lehúzássá és nem is lesz az. Nem azért lesz drágább mert kimondod az "E"-betűs szót, hanem azért mert a feltételek akkorát változnak ezzel a szóval, hogy jellemzően sokkal több erőforrás, nyersanyag felhasználását követelik meg ha jól akarod csinálni. Meg lehet nézni egyébként, hogy a különböző fórumokon, utólag szinte mindig szívja a fogát aki spórolt, mert két héttel előtte lemondja a fotós, hideg/kevés az étel, lefolyik a smink stb...


Itt sajnos nagyon igaz, hogy ezen nem igazán tudsz spórolni, mert a legtöbb esetben Te iszod meg a levét.


Sok boldogságot!

2015. szept. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes választ, teljesen igazad van!

Természetesen én nem értek hozzá, csak mások eddigi tapasztalatai, és az saját meglátásaim alapján mondtam a dolgokat.

Persze egy-két dolgot még mindig máshogy látok, mint te, majd talán kifejtem, de tényleg nagyon köszi az emberséges, és normális válalszt! :-)

2015. szept. 18. 09:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én köszönöm, hogy elolvastad. Ritka itt, hogy valaki nem csak vagdalkozik, hanem megpróbálja megérteni amit a másik ír. Respect! :)
2015. szept. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is külső helyszínes esküvő és azt követő vacsi lesz. Én azt javaslom olyan helyszínt keressetek, ahol be vannak rendezkedve fullosan az esküvőrea ill. lakodalmakr (saját szakácsuk, pincérük, étkészletük.főzési lehetőség stb...) van. Olcsóbban jön ki mintha csak a helyszínt biztosítanák, és ti vinnétek oda. Nekünk legalábbis ez a tapasztalatunk. Csak viszonyításként: nálunk 15 ezer forint ez esküvői vacsi/fő. Ebben benne van a helyszínbérlés, a szakács és a pincérek munkadíja, az étel és az italfogyasztás. Viszont meg lehetett volna a hellyel úgyis beszélni, hogy csak a helyszínt béreljük, és az élelmiszert, italt, személyzetet mi visszük, ez esetben gázpalackot, hűtőt is bérelni kellett volna tőlük. A helyszín bérlet maga 7000 forint, és akkor ők ebbe adták volna természetesen az étkészletet, asztalokat, egyebeket. Szóval nem éri meg mindent odavinni. Ez egy vidéki szolgáltató ára. Elsőnek mi is drágállottuk, de ha belegondolsz akkor egyáltalán nem drága.
2015. szept. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!