Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha esküvőt nem akar, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha esküvőt nem akar, de gyereket igen, ti belemennétek?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, pár hete szóba jött a családalapítás téma.

A kapcsolatunk legelején még úgy volt, hogy ő is szeretne majd mindent (esküvő, házasság, gyerekek, stb), de mivel 3 év alatt nem történt semmi előrelépés ebbe az irányba, mostanában újra felhoztam a dolgot.


A gyerek témára kapható lenne, azt ő is szeretne. Ami a házasságot illeti, azt viszont ilyen-olyan kifogásokkal, de folyamatosan hárítja. Indok: ha esküvőre költünk, nem marad pénz a gyerekre. Az csak egy papír, nem jelent semmit. Formaság. Túl sok macera, ráadásul szerinte teljesen feleslegesen. A mai világban már az a ritkább/furább, ha valaki házasodik, nem pedig az, ha csak élettársakként élnek együtt, stb, stb.


A gyereket viszont szeretné, nagyon is - sokszor ő jön elő a témával, babanevekkel traktál, cuki kisbabás videókat nézeget a neten és nekem is mutogatja őket, napi szinten emlegeti, hogy milyen jó lenne, meg hogy, na, majd ha nekünk is lesz, így meg úgy, alig várja, jaj de szeretné már a karjában tartani, mennyi helyre elvinnénk, stb.


Amikor ilyenkor megemlítem, hogy előtte azért én szeretnék esküvőt, akkor viszont próbál lebeszélni, főleg az első indokkal, hogy egy lagzi mennyi pénz és gondoljak csak bele, milyen jól jönne az a gyerekhez, mennyi mindent vehetnénk neki belőle, stb, ha esküvőre költünk azt a babától vesszük el és rá nem jut majd annyi pénz, miközben ez az egész házasodósdi már csak formaság a mai világban és kár lenne érte ennyi pénzt feleslegesen elszórni...


A babatémával viszont rendszeresen, majdnem heti szinten nyaggat, és végül is én is szeretnék kisbabát, csak előtte szerettem volna megházasodni, de így eléggé nehéz.


Ti mit gondoltok? Bevállalnátok így is a babát?



2015. szept. 30. 12:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Nekem megkérte a kezem a pasim, de az a hercehurca, ami az esküvő körül lassan készülődik, kiidegel... ne akarj lagzit, az csak egy családi drámával és egy csomó veszekedéssel több
2015. szept. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A házasságkötéshez nem kell okvetlen lagzi is, meg lehet azt úszni potom pénzből is, tényleg csak a szertartással, semmi utóbuli, kimondjátok az igent, aláírás és hopp, már házasok vagytok.

Bár ismerőseim talán 15 év együttélés és két gyerek után mondták ki az igent.

Kössetek kompromisszumit, értesd meg a pároddal, hogy neked ez fontos, ez egyfajta kötelék, mégha szerinte csak formalitás is, neked ez sokat számít. Nem kell lagzi, meg drága ruha, olcsón is meg lehet úszni, csak akarni kell.

2015. szept. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Sunshinedoll ***** válasza:
41%
Most nem az a kérdés, én belemennék-e, hanem hogy Te belemennél-e. Én döntsem el legyen-e gyereked vagy házasságod? Nem én fizetem egyiket se.
2015. szept. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Házasságot kötni ingyenes. Egy családi vacsora meg senkit nem vág a földhöz. Ez csak kifogás. Ha valaki nem lenne hajlandó elvenni, és ország-világ elé kiállva megígérni, hogy jóban-rosszban, stb. én nem alapoznék rá családot. Maradi vagyok, de ez van. Nekem kell az, hogy a férfi ne csak véletlenül felcsináljon, hanem kimondja, hogy velem akarja leélni az életét, és csak én kellek, senki más. Én sem akarom őt donornak használni. Fordítva is elvárom ugyanezt. Ha csak egy papír, akkor miért is olyan nagy ügy aláírnia?
2015. szept. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

kompromisszum?

anyakönyvvezetőnél aláírtok, családdal vacsi és olcsón kijön.

nem kell milliókat költeni és utána jöhet a baba

2015. szept. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak tanúkkal esküdtünk meg. Pont ez miatt is, mert nem akartunk költeni. Család is egyetértett. Közben jött a baba is.

A házasság nem csak egy papír! Nyilvános elköteleződés, felelősségvállalás. Nálunk határozottan mélyebb lett a kapcsolatunk. Ha csak egy papír-ahogy gondolja a párod- főleg ne legyen indok az elhárításra, ha számodra pedig fontos. Ne legyen lagzi, ajánld fel, akkor nincs lagzi, azaz költekezés: mit lép akkor?

2015. szept. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

Fordított helyzet volt. A párom (ffi) házasságot akart, én meg inkább gyereket és egyáltalán nem érdekelt a házasság.

Végül megkérte a kezem, igent mondtam. Csendes esküvőt akartunk, de az anyósom cirkuszolt, hogy a rokonság így meg úgy, meg lagzi kell. Nekem emiatt az élettől is elment a kedvem, hánynom kellett az esküvő gondolatától is. Lefújtuk az egészet…

A bébit bevállaltuk, a gyerekünk első szülinapján két tanúval volt az esküvőnk. A gyerekünk második szülinapján mondtuk el a családnak.

Az anyósom előtte is utált, azóta is utál, tulajdonképpen semmi nem változott.

Szóval, mi bevállaltuk a bébit. Az még fontos, hogy mivel mindkettőnknek saját egzisztenciája volt, amikor terhes lettem, akkor közjegyzőnél egyesítettük a „vagyonunkat”, kizártuk, hogy ha bárkivel történik valami, akkor az eredeti család kopogtasson a kenyérpirítóért meg a pénzért.

2015. szept. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%

szerintem a gyerek erősebb kötelék mint a házasság


szal igen nálam jöhetne a gyerek házasság nélkül is

2015. szept. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én nem szülnék senkinek sem gyereket, míg el nem vesz. Ez nem csak formaság, nem csak papír. Az sem igaz, hogy furcsa lenne a mai világban a házasság. Sőt, nem kell nagy lakodalmat csapni, nem kell milliókat költeni rá....elég egy picike, szűk körű is, ami azért nem vesz el annyi pénzt a leendő gyerekek elől, hogy ne lehetne őket bevállalni.

Nekem már önmagában az is taszító, hogy ennyire fosik az esküvőtől. Az, hogy milyen indokokkal próbál lebeszélni róla, csak kifogás. Nem ez a valódi ok, ugye tudod?

2015. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem arról van szó, hogy ki mit gondol, hanem arról, hogy van egy igényed, amit a párod semmibe vesz, meg akar győzni arról, hogy ne legyen fontos az, ami fontos, nem törekszik a közös megoldáskeresésre, hanem a saját akaratát akarja érvényesíteni.

Ilyen embernek pedig én nem szülnék gyereket, de házasodni se akarnék vele. Éltem olyan kapcsolatban, ahol a saját igényeimről folyamatosan le kellett mondanom, hosszú távon borzasztóan felőrli a kapcsolatot, úgyhogy számomra felejtős.

2015. szept. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!