Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy szokás, ki fizeti a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy szokás, ki fizeti a koszorúslány ruháját?

Figyelt kérdés

Mert a bátyám és a barátnője felkértek koszorúslánynak,csak a ruha színét kötötték ki.

Én eddig úgy tudtam hogy a párnak szokás fizetni,de ők nem ajánlották fel.

Persze nem mintha felhoznám hogy miért nem fizetik ki,csak kiváncsi vagyok.



2015. dec. 28. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi esküvőnkön mi fizettük a koszorúslányok ruháit, mivel mi kölcsönöztük nekik, és úgy gondoltam, hogy én mondom meg, hogy milyen legyen és ráadásul nem is lesz az övék ezért egyértelmű, hogy mi fizetjük. Szerintem ha csak kikötötték a színét, de te veszed meg, és olyat veszel, ami neked tetszik és később is fel tudod venni, akkor szerintem nem feltétlen kell nekik fizetni..
2015. dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Amikor én koszorúslány voltam tavaly, és én karoltam unokatesómat, a ruhám ők kölcsönözték és fizették ki. A menyasszonyi ruhával együtt! Ez így szokás jobb helyeken.
2015. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha nincs nagy megkötés a ruhára vonatkozóan, néha a koszorúslány állja, hiszen az ő ruhája lesz, később is felveheti. De ebben az esetben is elegáns és jó megoldás lehet állni az összegét.

Ha a menyasszonynak kifejezett elképzelései vannak-szín, anyag, stílus-akkor viszont neki illik állnia a cechet.

Nekem anno egy koszorús kislányom volt, megmondtuk a szülőknek, nézelődjenek különösebb megkötés nélkül, ami megtetszik és jól áll, nagyjából jöhet (kék, lila, zöld nem illettek a hagyományos színek közül de a melegebb színek és a fehér igen), majd utólag fizettük ki a ruhát, de elmondtuk, hogy ki fogjuk fizetni.

A te esetedben ez nem valószínű, ha nem mondták maguktól...

2015. dec. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nővérem 2 éve volt koszorúslány, ott úgy volt, hogy a menyasszony és az összes koszorúslány elment a varrónőhöz, megbeszélték, hogy milyen legyen és mindenkinek egyformát varrt a hölgy. A menyasszony fizette. A ruhát azóta se vette fel még egyszer a tesóm,szerintem nem is fogja, süt róla, hogy koszorúslány ruha :)

Én idén lettem "majdnem koszorúslány" (végül lemondták a lagzit), és nálunk úgy lett volna megoldva, hogy a menyasszony megveszi az anyagot, ki milyet akar, a varrást viszont mi fizettük volna.

Ahány ház, annyi szokás..

2015. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az esküvőmön megbeszéltük a ruha színét, a piros egy árnyalatában egyeztünk ki. Minden lány intézte magának. Volt akinek volt már, volt, aki vásárolt. A színt közösen beszéltük meg és legtöbbjüknek volt is olyan ruhája.


Amúgy meg pont a sógornőm ruhájából nem csináltam ügyet...Arra gondoltam, ő mégiscsak a férjem testvére, beszáll ennyivel. És nem is volt ebből gond.



Persze ha szín, méret, fazon adott, akkor fizessen az ifjú pár.

2015. dec. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megegyezés kérdése. Általában, ha a menyasszony egy konrét ruhát szeretne, és ragaszkodik hozzá, akkor illik neki kifizetnie, ha csak színben mondja meg, és nem is ajánlotta fel, akkor szerintem a koszorúslánynak. Lehet kölcsönkérni mástól, ha esetleg nincs neked ilyen színű, alkalomra megfelelő ruhád.


Nálunk a barátnőm fogja fizetni (a menyasszony), mert szeretné, ha mindegyik koszorúslánynak ugyanolyan ruhája lenne. Mondjuk erre kíváncsi leszek, hogy szülés után, szoptatási időszakban hogy fog változni a súlyom, szerintem jobban járna, ha ránk bízná, hogy mit vegyünk fel:D

2015. dec. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.:)
2015. dec. 30. 17:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Menyasszony vagyok és nálunk a lányok fizetik. A színben kikérték a véleményem, ismerve mindkét fél személyiségét megállapodtunk egy színben. Engem nem zavar ha esetleg árnyalatban eltérnek.
2015. dec. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!