Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Sokan miért hivnak esküvöre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokan miért hivnak esküvöre 70-80 vagy 100 feletti embert?

Figyelt kérdés
Szerintem egy esküvö csak a legbelsöbb emberek "ünnepe"
2016. jan. 24. 17:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Mások meg nem osztják ezt a véleményed. Ez már csak így van, másképp gondolkodunk.


Hagyományosan egyébként az egész falut összecsődítették anno a lagzira, ahhoz képest ma már csak azokat hívják meg még a 100 fős esküvőkre is, akiket legalább névről ismernek. Szerintem fejlődünk.

2016. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Neked ez a véleményed, más pedig szeretné megosztani az örömét, hogy megtalálta élete párját.

Vagy esetleg szeretne villogni, hogy milyen menő esküvőt tud szervezni.

2016. jan. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk falúba is mindenki ismert mindenkit anno :)
2016. jan. 24. 18:03
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez a rokonságtól is függ. Például unokatestvéremnek eljegyzési bulija is volt, ami kb úgy zajlott mint az esküvő, több fogás, torta, stb. Már ott majdnem 100 fő volt jelen, holott az unokatesómék egy tök átlagos család minden téren. Az uncsim részéről 15 fő volt jelen, a menyasszony családja részéről pedig 70 fő! Nálunk egy születésnap is 30-35 fős! 5 testvére van, mind már házas, több gyerek, azok testvérei szülei stb! Rengeteg unokatestvér, szintén gyerekkel, párjukkal! Az esküvőn pedig 180 fő vett részt, ebből a mi családrészünk kb 50 fő volt, a többi mind a menyasszonyé. Ők ilyen család, sokan vannak, és gazdagok is. Ettől függetlenül tényleg csak azokat hívták meg akik a közvetlen családhoz tartoznak. A menyasszony mesélte nekünk hogy a szülei akár 300 főt is hívtak volna, úgy redukálták a létszámot az uncsimmal végül ennyire. :)
2016. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

- Szerintük viszont nem csak a legbelsőbb emberek ünnepe, hanem szeretnék az örömüket minél több ismerősökkel megosztani.

- Szeretik a nagy partykat

- Nagy a család, széles a rokonság, a baráti kör

2016. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki másképp gondolkodik...


- a férjem szerint pl. ez egy olyan dolog, amit a fél világgal, az összes ismerősével, munkatársaival meg kellene osztani, szerintem meg olyan, ami kettőnkre és a nagyon szűk családi körre tartozik (mondjuk itt pénzügyi okokból én nyertem:P :))


- a sógornőmék szerint ez az ember nagy napja, amikor "megérdemli", hogy mindenki őket csodálja, khmm...


- a húgom férje szerint (igazi vérbeli falusi a srác) "milyendologazmár" ha nem hívják meg a 32. unokatesót meg a szomszéd Marinénit is, mert "úristenmitfognakgondolni"


- megint másoknál tényleg nagy a közeli család is: az egyik barátnőm férjének 8!!! testvére van, és mind családos ember, gyerekekkel :) (nem cigányok, csak régimódi szüleik voltak).


és így tovább...

2016. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bőven elég lett volna a szűk család, barátok, kb 40 fővel. De a férjem családja eleve sokkal nagyobb, és ott szokás meghívni olyanokat is akikkel évente 1-szer ha találkoznak. Generációkra visszamenően vezeti anyósom hogy ki kinek mennyi pénzt adott az esküvőjén, és viszonzásként mennyit kell majd cserébe adni ha a másik gyereke házasodik stb. Olyan emberek is küldtek minimális összegeket, akiket meg se hívtunk, pusztán azért mert anyósomék is adtak pénzt az ő gyerekeiknek valamikor.
2016. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mások szerint meg nem.

Van, aki szerint jó alkalom egy "mindenki, aki számít" típusú nagy bulit csapni, máshol meg eleve ez a szokás, fel se merül, hogy ne hívnák meg az összes rokont.

Nekünk meghitt esküvőnk volt, csak a szülők és testvérek voltak ott, osztjuk a véleményed, ha úgy tetszik, de nem vagyunk egyformák.

2016. jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az esküvőt jó megosztani mindenkivel, akit szeretsz. Két összetartó családban simán összejön ennyi ember, ha pedig baráti köröd is van (esetleg ott házasok, netán gyerekkel), akkor könnyen kúszik 100 fölé ez a szám.
2016. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 9 nagybátyám, nagynéném és 24 unokatestvérem van, akik közül sokaknak van párja, többeknek gyereke. És ők közeli rokonok, hetente, két hetente találkozunk/beszélünk telefonon. Férjem családja viszont kicsi. Aztán barátok, csak barátok, nem ismerősök is vannak, legtöbben párok. Plusz ugye a saját szüleink, nagyszüleink, testvéreink, azok családja és meg is van közel 100 fő. És ők nem rég nem látott hatodunokatestvérek, régi osztálytársak, felületes ismerősök, hanem olyan emberek, akik évek óta, sokan születésünk óta az életünk részei, segítenek, támogatnak. Pont az esküvőn ne lennének ott? A család két alkalomból tud összegyűlni. Temetésre és esküvőre. Sajnos jutott rengeteg temetés is, de örültünk, hogy végre ünnepelni is össze tudjuk hívni a családot.
2016. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!