Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha fizetős az esküvő, akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha fizetős az esküvő, akkor is illik vinni ajándékot az anyakönyvezetőnek?

Figyelt kérdés

2016. febr. 23. 08:42
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

Jó lenne ha a fizetésem mellé még ajándékot is kapnék!

Szerintem semmit nem kell kapnia. Állami szolga ezért is kapja azt a szép fizut és rangot.

2016. febr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Igen, valóban hatalmas fizetést kapnak..a rangról nem is beszélve..Jesszusom..
2016. febr. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 mi a fene ***** válasza:
Akkor se mindenki adott ajándékot vagy pénzt, amikor nem kellett fizetni, de jól esett. Nem az összeg, hanem a gesztus.fodrász, ruha, elkészülni, és konkrétan én semmi +anyagi ellenszolgáltatást nem kaptam. 27 év alatt 1-szer kaptam +-ban 4-5 ezer forintot ruhára. A többi csúsztatás, pedig ugye az becsapás, mert a munkát úgyis el kell végezni.Mostmár hogy fizetős, és aktő. is kap valamennyit sztem csak vmi jelképest, de legalább megköszönni illik, ha tetszett. Egyébként tényleg csak a munkáját végzi, a papnál meg mindig kellett fizetni, oda minek az ajándék, de egykis süti mindenkinek jól esik.
2016. febr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Háát... Eszünkbe se jutott adni. Vidéki vagyok, mégsem hallottam ilyenről. Nyilván vidéke válogatja a flancos szokásokat. :) Felénk az egészségügyben szokás nővértől a kutyapecéren át a dokiig adni valamit mindenkinek, akitől a beteg csak függ, de ez gondolom mindenhol így van, hisz másképp rá se néznek az emberre. Boltban, fodrásznál, étteremben, postásnak, csomagfutárnak pártíz Ft, max 200Ft leesik néha, de sokan ott se osztozkodnak. Ám eszembe se jutna még tovább szaporítani a dolgot, mert ez oda vezet, hogy ennyi erővel mindenkinek adhatnánk a jattot. Azt meg senki se szeretné... Szerintem ezeket a pénzeket inkább a hajléktalanokra kéne költeni, vagy szegényebb sorsú családtagokra, hozzátartozóinkra, barátainkra. Nem jobb érzés egy éhezőnek adni egy tál meleg ételt, vagy kicserélni a gázpalackját, mint hozzánk hasonló fizetésből élő embereket segélyezgetni?
2016. febr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A kérdés úgy szólt, hogy "illik-e", nem pedig úgy, hogy kötelező-e. Semmi nem kötelező nyilván, de illik..ennyi..akinek nem tetszik akkor is így van :) 1 üveg pezsgőbe még nem halt bele senki.
2016. febr. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Kedves 15-ös. Az a baj - ahogy leírtuk ezt sokan: réteg és helyfüggő. Az "illikek" jó része pedig kasztos téma. Nem illik, hogy az orrod furkáld, ez elég egységes dolog. De hogy anyakönyvvezetőt borravalózz/megajándékozz?

Van ahol "illik", meg van ahol annyira nem illik, hogy esetleg még a megajándékozott is ledöbben tőle, elvégre hivatalos személy, és a rendőrt se ajándékozod meg, miután eljárt az ügyedben, mert a végén félreérthetik. :) Aki akar, az úgyis ad, aki nem akar, azt meg a kutya se nézi ki érte szerintem az ország legtöbb helyén. Annyi, hogy én pl. előre megkérném, szívesen látjuk a lagzin végig, ha ideje engedi. Ehet/ihat, vigadhat, mint minden résztvevő. Ebből nem lehet sértődés sem.

2016. márc. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

80%!

Következetlen vagy, demagóg és általánositasz.

Illik? Lehet szavakon lovagolni, vagy értelmezni mire irányult a kérdés.

Igen. Vannak helyek ahol szokás adni adni. Nem kötelező! Szokás.

Mi egy üveg pezsgővel "flancoskodtunk".

De azért vacsorára meghivnád!

A Tisztelendő bácsink meg volt hivva vacsorára viszont.

Meg ezek a szakmák, hivatások összehasonlitása. :O

Az egészségúgyben sem egyformák!

Voltak rossz tapasztalataim is meg jok is. Az ujj végem visszavarta a dokinéni, meglátta a boritékot finoman elküldött. Oda!

Vagy a most a könyök mütétemnél. Jattot nem várva a főorvos kötözgetet.

És bizony rendörként is. Sokan adtak aprobb csokikat. Nem korrumpalni akartak. Egyszerü apro figyelmesség, hogy segitjük az előbbrejutásukat. Ott álunk minden nap. A legnagyobb flanc egy 10 cm csoki mikulás.

De nekünk ez sokkal nagyobb érték volt!

Visszatérve. Belekevered a szegényeket, hajléktalanokat.

Nem gusztusos dolog!

Most aztán a kérdezőék egyenek, mulassanak jó szivvel!?

Az mekkora lenne már. Megföznek X számu vendégre. Majd közlik a vendégekjel, hogy gondoljanak az éhezökre és elviszik egy ingyen konyhára.

2016. márc. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#17 vagyok.

Az én 69%-om nem az a 69%! Ő más!

2016. márc. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok. Az a baj ezzel az oldallal, hogy egyesek nem bírják elfogadni mások véleményét.
2016. márc. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves 17!


"80%! Következetlen vagy, demagóg és általánositasz.

Illik? Lehet szavakon lovagolni, vagy értelmezni mire irányult a kérdés. Igen. Vannak helyek ahol szokás adni adni. Nem kötelező! Szokás."


No. Az a baj, hogy magas lóról minősítgetsz és skatulyázgatsz be embereket, miközben nem olvasol eléggé figyelmesen. Használnád kicsit a kobakod, akkor nem szívnád fel az agyad ennyire. Azért megpróbálom a Te logikáddal is még egyszer és vagy megérted, vagy felőlem aztán tökmindegy:

Leírtam, hogy helyfüggő, kasztfüggő sokminden. Egyes helyeken adnak, ez a természetes, máshol meg az a természetes, hogy nem jattolnak, erre írtam, hogy lokális. Érzékeltettem néhány példával is finoman, hogy a kérdés kiírásával van némi gond, mert nem elég specifikus, nem adta meg a lagzi méretét, helyét, a kasztot akihez tartozik, stb. Ezt vetted Te személyes önbecsülésed elleni támadásnak - ez legyen már a Te bajod, vagy tudat alatti félelmed, nem az én gondom.


"Mi egy üveg pezsgővel "flancoskodtunk". De azért vacsorára meghivnád! "


Valamit azért illik tisztázni. Van ajándék, van jatt és van alkalomra való meghívás. A jatt a legalávalóbb és legvitathatóbb kategória - nem egyedül az én meggyőződésem ez. Sokan élből megvetik azt is aki adja, meg azt is, aki kapja. Mások meg nem, hanem örülnek kapni vagy adni. Ennél az ajándék, mondjuk az egy üveg pezsgő élből elfogadhatóbb, de sokan ezt is egyfajta jattként fogják fel. És van a meghívás egy baráti társaságba, moziba, egy alkalmi rendezvényre, (pl. lagzi) ami egy sokkal intelligensebb, sokak szerint elfogadottabb megoldás.

A foglalt asztalok és ilyesmik: őszintén: mennyibe is kerül egy 40 vagy 50 fős esküvő esetén plusz egy fő meghívása? Egyszerűbb esetben lehet, hogy egy jobb üveg pezsgő ára... Nálunk pl. 5500Ft volt. Egy jobb minőségi pezsi 9000Ft, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy egyesek számára megalázó helyzet átvenni ilyet, ami azt is megalázza, aki adja. Főleg fizetős rendezvényen. A kérdező is ettől tart, nyilván ezért tette fel a kérdést.

Egy meghívásánál nehezebben érzi az erre érzékenyebb ember megalázva magát, ugyanakkor nem kötelező ottmaradni. Ez esetben megmarad az étel és szépen elteszi az ember.

Hajléktalanok kérdése:

Mi amikor vége volt az esküvőnek, bizony összeszedettük a pincérekkel a kínálókon, hidegtálakon, stb. megmaradt ételt és eljuttattuk a szomszédos hajléktalan szálló lakóinak. Mi van szerinted ebben kivetnivaló?


Nyilván nem egyforma senki, kinek a pap, kinek meg a papné. De engedtessék már meg, hogy a saját véleményét csak elmondhassa már valaki egy nyílt fórumon anélkül, hogy fafejek folyton belekössenek. Ha nem tetszik csinálj közvélemény kutatást, de legközelebb ne pocskondiázd a másikat, ha az is megadja Neked a kellő tiszteletet.

De felőlem reggeltől napestig marakodhatunk eszetlenségeken, úgyis ez megy mostanában mindenfele. :DDD


Kedves 15!

Pontosan, a számból vetted ki a szót, erre utaltam az előbb. :)

2016. márc. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!