Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyit illik adni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit illik adni?

Figyelt kérdés
Párom testvérének a fia fog nyáron hàzasodni. Úgy gondoltuk ,hogy mivel hárman megyünk( párom,én és a 4 éves kislányunk) nászajándékba 60.000ftot adunk.ez így jó? Nem nagyon engedhetünk meg többet magunknak :( . Menyasszonytáncba mennyit illik bedobni? Ha 2-2 ezret dobunk a kislànyommal és a párom meg 5 ezret? Vagy ez nagyon kevés? Mi a szokás? Kb. 80 fős esküvő lesz.
2016. máj. 28. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Mint menyasszony, részemről az "elvárás"- főleg olyanoktól, akik nem engedhetnek meg többet maguknak- kb annyi lenne, hogy a kajaköltségbe szálljanak be (ez nagyjából 10e ft körül mozog fejenként. Kicsit több. De ha mindenki ennyit adna, én már örülnék). A rokonságot is figyelembe véve, szerintem ennyi bőven jó. De persze, én magunkból indulok ki, nem a menyasszonytáncból meg a nászajándékokból szeretnénk kifizetni a nászutat, a pénzt is csak azért kérjük, mert nászajándékot mindenki ad, de semmi vacakra nincs szükségünk. De eddig akárhol voltam, mindig a legközelebbi család adott több pénzt, a többiek meg nagyjából ezt a 10-20 ezres költséget célozták meg maximumnak, szóval mondhatnám, hogy kb ez lehet a szokás (az én köreimben, nálatok nem tudom, mi a helyzet).
2016. máj. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Csak en nem ertem ami manapsag megy eskuvokon? Hogy legyen kulon mennyasszonytanc, kulon penz meg naszajandek meg kutyaf...? En ugyan fiataln vagyok, de rengeteg lagzin voltam mar, falusin, varosin stb. ha van mennyasszonytanc akkor annak az a szerepe hogy ott lehet odaadni a penzt amit a parnak szansz ajandekba a kozos eletukre. Nincs kulon ajandek penz, naszajandek penz sem stb. Ezt a 60 ezret osszatok haromfele es azt dobjatok be tanc kozben. Mert az valo erre. Nem is ertem hogy hogy adnanak oda meg tobb penzt, mikor?
2016. máj. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#3 van a gratulacio,ekkor adnak boritekot ajandekot,ejfelkor meg menyasszonytanc amikor szinten bedobnak valamennyit.

Kerdezo! En beadnek boritekban 45.000et es 3db 5000-el felkernem a menyasszonyt.60.000nel tobbet nem kell erre raszannotok.Altalaban ha kifizetik az etelt a vendegek,az mar jo.Az valoban 10.000korul van/fo.

2016. máj. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
#2 tök igazad van. Egyébként meg ha hápognak miatta, emlékeztetni kell őket, hogy úgyis kapják majd a CSOK-ot, amit ugye szintén mi fizetünk.
2016. máj. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és #3 +1
2016. máj. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó, sőt. Oké hogy közeli rokon de én nem várnék el még ennyit sem ha nem álltok úgy. Ez bőven elég. Felénk a menyasszony vagy menyecsketáncnál adják oda a borítékot, tehát nálunk ott nem kell pluszba semmit fizetni. Nálunk menyasszonyi nem, hanem csak menyecske tánc lesz így akkor fogják átadni az ajándékot vagy a pénzt.
2016. máj. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, szerintem bőven elég a 60.000 Ft, amellé nem nagyon kell már a menyasszonytáncba, elég amennyit írtál. (szerintem fejenként 10.000 ft a minimum amit illik adni, ugyanis annyiban csak a kajátok van benne)

Kedves kettes válaszoló, régen tárgyi nászajándékot adtak a pároknak, a menyecsketáncnál pedig még pénzt dobtak be. Mivel most a legtöbb pár ajándékba is pénzt kér, ezért úgy szokták megoldani, hogy amennyit oda szánnak azt elosztják, borítékba adnak a párnak nászajándék pénzt, a többi pedig a táncnál dobják be. Nyilván nem a lehúzásra megy ez, és mindenki annyit ad oda amennyit tud, tök mindegy, hogy hogy osztja el a pénzt amit oda szán.

2016. máj. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!