Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kinek "illik" fizetni az esküvőt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek "illik" fizetni az esküvőt?

Figyelt kérdés

Vőlegényem szülei és anyukám is jelezte, hogy fizetik a költségeket, felesben. Viszont apukámék (elváltak a szüleim, apukám újranősült) nem jelezték, hogy ők is beszállnának a költségekbe, csak hogy szívesen segítenek. Anyukám és anyósomék a hét végén ülnek össze, és az általunk kikalkulált összegeket akkor beszéljük meg. Körülbelül 1,2 millió Ft-ról lesz szó, természetesen lesz, amit mi fizetünk a vőlegényemmel, szerintem ezt így illik.

Apukám hozzáállása rosszulesik, ugyanis nincsenek anyagi nehézségeik, sőt, átlag feletti színvonalon élnek a feleségével: például idén Mexikóban voltak, tavaly Japánban, előtte Malajziában; új Mercedes, fodrász minden nap, ékszerszettek, stb.

Nem irigy vagyok a vagyonukra, de igenis bánt, hogy ezt nem ajánlották fel.


2016. márc. 29. 10:24
1 2 3 4
 1/31 Gőgö$_Gúnár ***** válasza:
91%
Szerintem az egészet nektek kéne, manapság már nem divat a szülőket ezzel terhelni
2016. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
72%
Tesomék is maguk fizették. Szülők nem is nagyon akartak beszállni, de nem is hagyták volna
2016. márc. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
54%
Azt tanuld még hogy egy gazdag ember sosem fog annyit segíteni penzileg mint egy szegény ember! Apad nak jól megy és nem fog támogatni. Ismerem a helyzetet jobb ha feldolgozod h milyenek a pénzes emberek.
2016. márc. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem is az lenne a normális, hogy mindenki a maga esküvőjét állja.

Az másik kérdés, hogy akkor a legtöbb embernek szűkkörű kis esküvője lenne, amiből a család és a rokonok kimaradnának. Ezt nyilván a rokonok nehezményeznék, és ezért besegítenek.


Közeli rokonom esküvőjén egyébként - a páron kívül - a két család közül a szegényebb fizette a nagyobb részét a fennmaradó költségeknek. Pont azért mert nekik ciki volt, hogy rosszabbul állnak és nehogy szégyenben maradjanak a másik család előtt, úgyhogy spóroltak minden erejükkel.

2016. márc. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Vőlegényem testvérének az esküvőjét teljes egészében apósomék fizették, az ő nászaik egyáltalán bele sem szálltak, csak hitegették őket. Sógoromék semmit nem fizettek - ezt én is furcsállottam -, apósoméknál és anyukáméknál úgy tartotta magát, hogy a szülők fizetnek egy esküvőt egy-egy gyereknek, anyagilag is megtehetik, ők szeretnének ezzel meglepni minket.

Eszünk ágában sincs őket terhelni, ők ajánlották fel és anyagilag mindkettőnk szülei megtehetik.

Ezt persze nem használjuk ki, szűk körű és alacsony költségvetésű terveink vannak, ahol tudunk, spórolunk, vagy mi fizetjük.

Apukámék hozzáállása esik rosszul, hiszen nekik én vagyok az egyetlen gyerekük, a feleségének sincs gyereke, és szerintem semmilyen megterhelő dolog nem lenne nem lenne nekik abban, hogy körülbelül 300ezer Ft-ot felajánljanak.

2016. márc. 29. 10:57
 6/31 A kérdező kommentje:
Mármint sógoromék esküvőjén anyósomék fizettek mindent - kb 2 millió Ft, ugyanis az ő nászaik sem szálltak bele, sem sógoromék.
2016. márc. 29. 11:00
 7/31 anonim ***** válasza:
82%
A párnak. A szülők sokszor beszállnak, ez igaz, de hadd döntsék már el hogy mire költik a pénzüket, amiért ők dolgoztak meg. Lehet hogy majd meglepnek egy nászúttal, vagy nagyobb összeggel ajándékba.
2016. márc. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem az fizesse, aki akarja az eskuvot.
2016. márc. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%

Az esküvőt az fizesse, aki házasodik.


Nem értem, miért a szülőknek kéne milliós összeget fizetni az esküvőre.

Ha már a vőlegény szülei és a te anyukád fizetik a költségeket felesbe, akkor mit fizessen apád?

2016. márc. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
71%

gondolom a kérdező úgy értette,hogy a vőlegény szülei fizessék a felét, valamint a másik felét meg fizessék az ő szülei.azaz anyukája és apukája is az esküvő 25-25%át állja.

szerintem ez hatalmas nagy pofátlanság. nálunk a családi körben a házasuló pár fizet mindent.nyilván összespórolnak rá. aztán a szülők dolga,hogy mennyit adnak ajándékba a párnak. de elvárni nem lehet egy forintot sem. szerintem az a reális,hogyha a szülők nászajándékba többet adnak, mint egy átlag vendég.

de hogy ők állják, szerintem nevetséges ötlet. gondolom felnőtt dolgozó emberek vagytok.

akkor volt divat,hogy a szülők állták az esküvőt, amikor 18 évesen már férjhez mentek. na meg akkor nem voltak ekkora összegek.a menühöz is a rokonok vágták a csirkét, ők sütötték a süteményt stb.. az teljesen más világ volt.

most már inkább 25 körül mennek férjhez,vagy később. étteremben tartják,ahol akár 20e is lehet a menü fejenként. ez teljesen más tészta már..

2016. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!