Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt adjunk ajándékba?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt adjunk ajándékba?

Figyelt kérdés

Keresztanyám lánya nősül.( Nem az unokatesóm).3-an megyünk,egy gyerek, szállást is intéztek, eléggé fullos lakodalom lesz.

Légyszi ne azt írjátok, hogy amennyit gondolok, mert nagyon régen voltam esküvőn, és tényleg nem tudom. Nem szeretném kínosan érezni magam azért, mert keveset adunk, de annyira eleresztve sem vagyunk, hogy százezret adjak.

Adnátok tanácsot?



2016. jún. 30. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Ugye elvileg nagyjából annyit illik amennyibe Ti kerültök nekik, legalább is én ha vendégként mennék igyekeznék kb. annyit adni, vagy egy kicsivel többet. Ha abból indulok ki, hogy fejenként kb. egy huszasba kerültök szállással együtt (nem tudom mennyi idős a gyerkőc de nyilván Ő max a felébe) akkor adnék mondjuk 50-60e Ft-ot, vagy ha egy picivel többet akarsz akkor mondjuk 70-et. :)
2016. jún. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Így látatlanban nem tudom, mi az esküvői program, mekkora a vacsora, hány fős, milyen presztizsű a fogadó, ahol a lakodalmat tartják, milyen autóval megy a násznép, mennyit kért az (felbérelt?) násznagy(ok), milyen árfekvésű a zenekar, volt-e ajándéklista, ajándék helyett pénzt kértek-e, a szállást ők fizették-e, ésatöbbi, ésatöbbi...


Mostanában a

20k/kopf

egy elfogadható menyasszonytánc összeg, ha az ajándékot is pénzben kérték a menyasszonytáncon rendezni, szállás nélkül.

2016. jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg a menyasszonytáncos pénzt manapság személyenként külön, lezárt fehér borítékban szokás betenni a kalapba/kosárba/fazékba. Senki sem fogja látni, ki mennyit dobott bele.
2016. jún. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk 12.200 Ft volt egy fő menüje, plusz a korlátlan ital. 10 év alatt 50% kedvezmény volt, 3 éves kor alatt ledig ingyen. Ha nem okoz gondot akkor illik annyit adni, hogy legálabb ennek az ára visszajöjjön.
2016. jún. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
4# vagyok. És ebben nincs benne a dekoráció(mert azt is /fő számolta a csaj), illetve a sütemények és a torták.
2016. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40e az optimális.
2016. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40-50
2016. jún. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
3 éves a kisgyerek, a szállás végülis ismerősnél lesz, de de elég fullos étteremben, kőgazdag a család. Én ötvenre gondoltam elsőre, az akkor nem kevés?
2016. jún. 30. 10:44
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

A mi esküvőnkön 2 éve átlagosan 20e FT volt a borítékokban (a 4 felnőtt gyerekkel érkező is ennyit adott, meg az egyedülálló nagymama is)

Mi most megyünk a kollégám esküvőjére, 30e-t fogunk adni, mert szállást is intéztek.

2016. jún. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk 16e/fő lesz az átlag költség, ebben benne van a dekoráció/fő részei, a kaja, korlátlan italfogyasztás, stb. 3 éven aluli gyerekeknél kb minden ingyen megy, szóval azt nem számolom bele. Ha 10-20 ezret kapunk /felnőtt az esküvőn (pénzt kérünk ajándék helyett), akkor én már örülni fogok. Szerintem hacsak nem valami nagyon közeli kapcsolatot ápoltok, az 50ezer teljesen jó a célra. Pláne, ha egyébként sem vagytok nagyon eleresztve. Ha ők meg kőgazdagok, akkor aztán meg tényleg csak a gesztus szintjén lényeges- már gondolom én ezt naivan, hogy egyáltalán nem ebből akarom fizetni az esküvőm és teszek rá, hogy hoz-e valaki ajándékot vagy sem-, és akkor meg töknyolc, hogy mennyit adtok, a lényeg, hogy próbáltok segíteni a közös életük elkezdésében.
2016. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!