Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy értessem meg a vőlegényem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy értessem meg a vőlegényemmel és a szüleivel, hogy nem szeretnék templomi esküvőt?

Figyelt kérdés

Nem keresztény vagyok, hanem zsidó. Nem mondom, hogy sokat járok zsinagógába, úgy egy hónapban párszor. Kóserül érkezem, amit tudnak, tiszteletben tartják, sosem tettek az orrom elé sertéspörköltet, az anyukája készít nekem néha kóser ételeket. Amiatt sem bántottak, hogy nem ünneplem a karácsonyt, húsvétot egyebeket. Amikor nekik van ünnep veszek nekik ajándékot, amikor zsidó ünnep van én kapok valamit. Ez ilyen megállapodás.

De nem is ez a lényeg..

A gond itt jön. El lettem jegyezve 3 év után, aminek nagyon örülök, csak azt szeretnék, hogy legyen katolikus esküvő is. Ezt én nem szeretném, semmi pénzért nem járnék katolikus hittanra és sosem keresztelkednék meg, amit a párom kezd felfogni, de a szülei nagyon erőltetik még mindig, mert az szép, jól mutatunk a fotókon stb. Tőlem ez olyan idegen. Mindig mondom a szüleinek, hogy értsék meg, ők a zsinagógába nem jönnének be, a vőlegényem nem akar betérni (rohadt hosszú folyamat egyébként is), szóval most egyenlőnek kéne lennünk, a polgári után is ugyanolyan lagzi lesz. Minden nap vitatkozom velük erről és nem képesek feldolgozni ezt. (Pedig a rokonai is tudják, nem is sértődtek meg soha, amikor nem mentem keresztelőkre, bérmálásokra stb.)

Az én anyukám azt mondja, jól teszem hogy nem hagyom magam, a nagy nap rólam szól és a páromról. Ha ő kezdi felfogni a helyzetet, hogy miatta sem térnék ki a zsidó vallásból, akkor nem érti miért erőltetik ennyire a szülei a katolikus összeadást.

Én is szeretnék zsinagógás esküvőt, de én nem azért mert sok lájk lesz a facebook-on és lehet a rongyot rázni az ismerősöknek, amiért a szülei akarják, hanem nekem ez fontos lenne. Csak én ezt elfogadtam, ő katolikus, ez nem fog így menni.



2016. aug. 4. 00:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen elfogadott a polgári esküvő és utána a lakodalom, szerintem ezen a vonalon haladjatok a szervezésben és biztos megértik a szülők is.
2016. aug. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a szülők azért szeretnék a templomi esküvőt, mert olyan szép akkor megvan a megoldás: olyan helyet kell keresni, ami szép. Magyarországon sok szép kastély van, ami esküvőkre is be van rendezkedve és szinte mindent lehet intézni a szállástól a kajáig bármit.
2016. aug. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

Lehet tartani ökumenikus esküvőt is. (Mindkettőben.) Vagy:

Nálunk sem egyezik a vallás (bár nem zsidó egyikünké sem) és megtarthatjuk egyikünk templomában,de mindketten maradhatunk a saját vallásunknál.Egy ismerős házaspár így csinálta,szintén más-más vallásúak,mint mi.

2016. aug. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%

Ökomenikus esküvőtök valóban lehetne.Járj ennek utána feltétlenül!!!!!!!!!


Egyébként a szüleid nem akarták volna, hogy zsidó vőlegényed legyen?

2016. aug. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Bence_ ***** válasza:
88%

Keresztelőket miért hagyod ki?

Te életed, TE esküvőd! Tök 8, hogy miért nem akarsz templomi esküvőt. Azt csináld amit szeretnél. Ha a pasid érzelmileg még ennyire kötődik a szüleihez akkor ez máskor is ki fog ütni! Váljon le róluk aztán házasodjon meg.

2016. aug. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%

Egyszerűen hihetetlen számomra, hogy 2016-ban a vallás még képes problémát okozni. :D

Bocs, ateista vagyok.


Amúgy simán mondjátok meg, hogy nem lesz, ezt ti már eldöntöttétek, szóval sok beleszólásuk nincs. Ha ezt tényként közlöd, nem igy félve, hogy jajj hát nem szeretnék, akkor előbb utóbb úgyis feladják.

2016. aug. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod elfogadja, hogy nem akarsz katolikus esküvőt, akkor már meg is született a döntés. A szülőknek nincs beleszólása. Házasodjanak össze újra, az most úgyis trendi, és azt úgy szervezik, ahogy akarják. Ahhoz, hogy egyházi esküvője lehessen valakinek, nem kell megkeresztelkedni. A rokonságban volt ilyen esküvő, és annyi történt, hogy a nem hívő fél nem a keresztre esküdött. Annak szerintem is nézzetek utána, nincs-e katolikus-zsidó közös szertartás! Az még megoldás lehet.
2016. aug. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor házasodok, ha nem kell nagy fehér ruha meg gyűrű. Ne kelljen meghívni az összes jelentéktelen rokont. Polgármesteri hivatal 10 perc 2 tanu.. Ott szépen elmondták, mi a házasság lényege. Ennyi a boldogogsághoz nem kell milliós lagzi. Nekem is csipogott az anyósom, hogy ő nem lehett ott, de megnyugtattam, hogy senki más se lesz ott.
2016. aug. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem tetszett a szüleimnek, hogy nem zsidó férfihoz megyek hozzá, bár túl nagy beleszólásuk nincs, 1-2 nap alatt feldolgozták és már nagy az izgalom ;) De megnyugtatásképpen mondtam nekik, hogy a születendő unokájuk zsidó lesz, mivel anyai ágon öröklődik.

Itt lesznek harcok még :D Keresztelője legyen vagy bár micvója? :D


Mindenképp lesz lagzink, de nem hívunk meg sok embert, max 40-en leszünk. Közeli rokonok és mindkettőnk legjobb barátja (a tanúk)


Ökumenikus esküvőt sem szeretnék, valamelyik nap volt róla szó, csak nem tudták pontosan megmondani hogy zajlik. Én mindenképp polgárit szeretnék. Ezt nem csak úgy megkerülve mondom, hanem nyomatékosan és nem értik meg, hogy zsidó nőként egy katolikus templom és pap nekem nem buli :/

2016. aug. 4. 11:01
 10/23 anonim ***** válasza:
58%
Lehet ökumenikus esküvő is és nem kell átkeresztelkedned. Az ilyen esküvőn magát a házasságkötés szertartását mindkét fél a sajátja szerint mondja el. Neked sem kell esküdni feszületre, mert nyilván nem szeretnél, ami teljesen érthető. Katolikus templomban sem kell lennie, szerintem engedéllyel tartható zsinagógában is. Szerintem ez egy jó megoldás lenne. Én katolikusként támogatom, mivel nálunk a házasság szentség, ezért nekem is fontos lenne.
2016. aug. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!