Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti hogy oldanátok meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy oldanátok meg a helyzetet? Nem nagyon értünk egyet a vőlegényemmel.

Figyelt kérdés

Jövőben szeretnénk összeházasodni. Ebben egyetértünk :).

Már foglaltunk termet, meg zenészt, jövő nyárára. A lényeg az, hogy van egy nagyon jó barátnőm, szinte olyan mint egy közeli testvér, szinte nélkül is. Neki meg én vagyok "az egész családja" elmondása szerint. Szóval amióta (egyetem) csak ismerjük egymást elválaszthatatlanok vagyunk...


Sajnos úgy alakult az élete, hogy el kell költöznie Európa másik végébe, valószínű, hogy legközelebb csak az esküvőnkre jön haza...


Szerettük volna a polgárit hamarabb (akár 3-4 hónappal is) hamarabb tartani, de akkor nem tud ő lenni a tanum, mivel utazgatni nem tud csak azért kétszer, hogy itt legyen, nem kérdeztem, de nem valószínű. Így mondtam a páromnak, hogy akkor legyen egynapon a polgári a templomival, nekem fontos, hogy az a lány legyen a tanum.


A párom azért sértődött meg, mert szerinte a barátnőm után alakítom az esküvőnket. Amit utólag tényleg meg is értek kicsit, de nem tudom milyen alternatívát találjunk ki. Mondtam a páromnak,hogy akkor tartsuk meg a polgárit a télen, mikor haza jön. De ugyanaz a gondja. Hogy miért a barátnőm után kell szervezkedni? :)


Ti hogyan oldanátok meg?


Nem vesztünk össze a témán, csak nem értünk egyet...:)


2014. jún. 4. 21:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
36%

Párodnak adok igazat.


Ha már lesz templomi is, akkor gondolom (?) azért, mert azt tartjátok a fontosabbnak vallási szempontból, vagy csak dísznek lesz az is?


Ha nem dísznek, hanem "mély érzésből", akkor dunszt elégnek kellene lennie annak is, ha "csak" a templomin állna melletted a barátnőd.

2014. jún. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
67%

Miért a hónapok különbsége.. Legyen pár nap közte, akkor nem is lesz egynapon, a barátnőd is ott tud lenni..

Ez enm lehet alternatíva, kompromisszum?

Egyébknt abban igaza van, hogy ti elkezdtétek már szervezni, és a barátnő közben költözött ki vagy nem?

Tehát valahol a arátnőd rúgta fel ezt, míg te egy ekkora szervezést rúgnál miatta..

Vagy ő tud egyáltalán az egész problémahalmazeól..

Egyébként mindkettőtöknek igaza van, megértem, h. T a barátnődet akarod tanúnak, de a vőlegényed részéről is jogos a sértődés, hogy egy vele kapcsolatos ekkora volumenű dolgot a barátnődtől tszel függővé

2014. jún. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért kell sértegetni. Nem dísznek lesz a templomi, azért szerettük volna hamarabb a polgárit, mert két templomi lesz, mivel egyikünk katolikus, másikunk református, és hogy ne legyen zsúfolt a nap.


A tanu aláírása meg az anyakönyvvezetőnél számít, nem máshol. A templomban nem kell aláírnia a tanunak.

2014. jún. 4. 21:40
 4/32 anonim ***** válasza:
86%

?????

Két templomiba a lelkész és a pap beleegyezett?


:0

Ez így tényleg csak dísz, az egyikőtök részéről az egyik, a másikótok részéről pedig a másik szertartás.

2.

2014. jún. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Az a nap arra van, hogy megtartsátok az esküvőt! Szóval nem értem ezt a zsúfoltság dolgot...Szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha egy napon lenne a polgári és a templomi is.
2014. jún. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

:) Már tudtuk, hogy költözni fog, csak nem gondoltuk át hamarabb, hogy akkor mi legyen a polgárival...


Egyébként nem beszéltünk "konkrét" időpontot a polgárira, szeptembertől augusztusig bármikor. Aztán ha pont itthon lenne a barátnőm mondjuk márciusban lehetne akkor, ha hamarabb akkor úgy is jó.


Mivel nem egy időpontot mondanék le a barátnőm miatt. Végül is a terv rugalmas volt eleve is. Nem szögeztük le mondjuk májust és a barátnőm miatt akarom tenni augusztusra.... az úgy nekem se férne bele...De így, hogy eleve nem tudtunk dönteni, miért ne lehetne akkor, mikor itthon van?



Felajánlottam a páromnak, hogy akkor legyen azon a héten egyik nap. Arra még nem mondott semmit.

2014. jún. 4. 21:43
 7/32 anonim ***** válasza:
84%

Sértegetett téged a fene! Csak kérdeztem! Túlérzékeny vagy.


Egyébként ilyen esetben, ha a két fél eltérő felekezethez tartozik, akkor ökumenikus esküvőt szoktak tartani! 1 esküvőt mindkét egyház képviselőjével, nem pedig két esküvőt...

2014. jún. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

4!


Eleinte én is így gondoltam. Aztán rendbe tettem magamban a dolgot...nekem az én megszokott templomom a fontos, a páromnak a páromé (egyébként általában együtt járunk templomba és oda ahova ő jár) viszont úgy gondolom ugyanabban hiszünk és sehol nem hazudunk, őszintén megmondom majd, hogy a gyerekeink katolikusok lesznek, a reformátustól meg áldást kérünk a házasságunkra és kész.



Nem egy ilyen esküvőn voltunk már.



Ökumenikust akartunk, de azt meg nem vállalnak.

2014. jún. 4. 21:46
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Én pénteken tartanám akkor a polgárit, szombaton a templomikat. Így nem kell kétszer utaznia, csak egy nappal korábban :)
2014. jún. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Nem vagyok túl érzékeny, nem ismersz, egyből nekem ugrassz, hogy

"agy csak dísznek lesz az is", miért még mi van díszből? Nem is ismersz, egyből vádaskodsz és én vagyok túl érzékeny. Igen valóban, fel kellettvolna ismerjem, hogy ez a GYK és ilyen emberek is válaszolgatnak mint Te, akik egyből ítélkeznek

2014. jún. 4. 21:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!